مقایسه بروکرهای فارکس و بررسی نظرات کاربران

چرا مقایسه بروکرهای فارکس و بررسی نظرات مهم است

به راهنمای ما در مورد مقایسه بروکرهای فارکس خوش آمدید! اگر به دنیای هیجان انگیز تجارت فارکس می روید یا به دنبال تغییر بروکر خود هستید، تصمیم گیری آگاهانه بسیار مهم است. با وجود تعداد زیادی کارگزار فارکس که هر کدام ویژگی ها و پیشنهادات خاص خود را دارند، یافتن مورد مناسب می تواند بسیار دشوار باشد. اما نترسید! در این پست جامع، ما عوامل کلیدی را بررسی خواهیم کرد، به سوالات متداول پاسخ می دهیم و شما را با دانش لازم برای ارزیابی و مقایسه موثر بروکرهای فارکس مجهز می کنیم.

بروکرهای فارکس نقشی حیاتی در تسهیل سفر شما در بازار پویای فارکس دارند. آنها دسترسی به بازار ارزها را برای شما فراهم می کنند، پلتفرم ها، ابزارها و خدمات معاملاتی را ارائه می دهند و معاملات شما را اجرا می کنند. با این حال، همه بروکر خدمات یکسانی ارائه نمی دهند. تفاوت آنها از نظر مقررات، شرایط معاملاتی، کارمزدها، پشتیبانی مشتری و موارد دیگر می تواند به طور قابل توجهی بر تجربه و موفقیت تجارت شما تأثیر بگذارد. به همین دلیل مقایسه بروکرهای فارکس مهم است.

در این راهنما، شما را از طریق جنبه های اساسی که باید در هنگام مقایسه بروکرهای فارکس در نظر بگیرید، راهنمایی می کنیم. ما به سؤالات متداول که در طول فرآیند انتخاب کارگزار به وجود می آیند می پردازیم و اطمینان حاصل می کنیم که شما تمام اطلاعات لازم برای تصمیم گیری آگاهانه را دارید. علاوه بر این، ما یک جدول جامع تهیه کرده ایم که برخی از بروکرهای پیشرو فارکس را با هم مقایسه می کند و به شما یک مرور سریع از ویژگی ها و پیشنهادات کلیدی آنها ارائه می دهد. این جدول در حین حرکت در پست به عنوان یک نقطه مرجع مفید عمل خواهد کرد.

مرتبط : نحوه ورود به فارکس | راهنمای ثبت نام در فارکس + ویدیو

ما در بخشی به نام بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان کارگزارهای معتبر برای فعالیت در ایران را معرفی میکنیم و در آن به بررسی و مقایسه بروکرهای فارکس میپردازیم. این بخش همواره به روز میشود و یافته های جدید ما به آن اضافه میشود.

جدول مقایسه بروکرهای فارکس

امتیازلوگونام بروکرحداقل سپردهلوریجرگوله هاعضویت
9آلپاری - بهترین بروکر فارکس برای ایرانیانآلپاری1 دلار1:3000Mwaliثبت نام
8.5HYCM - بهترین بروکر فارکس برای ایرانیانHYCM100 دلار1:500FSASVG CySecثبت نام
7.9بروکر نورد اف ایکس - لیست بروکرهای فارکس برای ایرانیاننورد اف ایکس10 دلار1:1000VFSCثبت نام
7.5بروکر آمارکتسآمارکتس100 دلار1:3000FSASVG FINACOMثبت نام
7بروکر آیرون اف ایکس - فارکس برای ایرانیانآیرون اف ایکس50 دلار1:1000Bermuda CySecثبت نام
7لایت فایننس - بروکر فارکسلایت فایننس50 دلار1:1000Marshall CySecثبت نام
امتیازلوگونام بروکرحداقل سپردهلوریجعضویت
9آلپاری - بهترین بروکر فارکس برای ایرانیانآلپاری1 دلار1:3000ثبت نام
8.5HYCM - بهترین بروکر فارکس برای ایرانیانHYCM100 دلار1:500ثبت نام
7.9بروکر نورد اف ایکس - لیست بروکرهای فارکس برای ایرانیاننورد اف ایکس10 دلار1:1000ثبت نام
7.5بروکر آمارکتسآمارکتس100 دلار1:3000ثبت نام
7بروکر آیرون اف ایکس - فارکس برای ایرانیانآیرون اف ایکس50 دلار1:1000ثبت نام
7لایت فایننس - بروکر فارکسلایت فایننس50 دلار1:1000ثبت نام

مقایسه آلپاری

مقایسه آمارکتس

مقایسه HYCM


مقایسه لایت فایننس

مقایسه نورد اف ایکس

مقایسه آیرون اف ایکس

مقایسه ویندزور

چرا مقایسه بروکرهای فارکس مهم است ؟

بررسی و مقایسه بروکرهای فارکس برای کمک به افرادی که قربانی کلاهبرداری از پلتفرم های معاملاتی آنلاین هستند، بسیار مهم است.

به نقل از وبسایت KnowTechie تقریباً 95 درصد معامله گران مستقل در دراز مدت پول خود را از دست می دهند، به همین دلیل است که اغلب مردم ناامید می شوند و بدنبال راه های آسان تری برای کسب درآمد از فارکس میگردند.

مقایسه بروکرهای فارکس در تجارت آفرین
مقایسه بروکرهای فارکس در تجارت آفرین

سودهای غیر واقعی، معاملات خودکار، و رگوله های جعلی، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران تازه‌کار را جذب می‌کند تا پول‌های خود را به این پلتفرم‌های کلاهبرداری واریز کنند. و هنگامی که آنها پول خود را واریز می کنند، خارج کردن آن تقریباً غیرممکن است. این موضوع در مورد بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری به پرداخت سود بالا نیز وجود دارد.

معامله گران پس از آن فعالیت در چنین شرکت های با مشکلات برداشت مواجه می شوند زیرا آنها در انتخاب اولیه خود دچار اشتباه شده اند و اینگونه شرکت ها بنای پرداخت سود به کاربران خود ندارند.

بررسی‌ و مقایسه بروکرهای فارکس به مردم کمک می‌کند از پلتفرم‌های تقلبی اجتناب کنند. این مقایسه ها همچنین به کاربران اطلاع می‌دهند که کدام کارگزاران بهترین پلتفرم‌ها را برای استفاده ارائه می‌دهند، کدام‌ها بهترین سیستم پاداش را دارند، و کدام یک بیشتر توسط سایر معامله‌گران در ایران و در سطح جهان استفاده می‌شوند.

برای مقایسه بروکرهای فارکس به چه نکاتی دقت کنیم ؟

رگوله های بروکر – مجوز معاملات

بازار فارکس یکی از پرمعامله ترین بازارها در سطح جهان است، و با دقت زیادی توسط نهادهای نظارتی مختلف در کشورهای دیگر تنظیم می شود تا مجوز تجارت دریافت شود.

ایران

قبلا در پست “۵ حقیقت مهم معاملات فارکس در ایران که باید بدانید” در مورد عدم رگوله بودن بروکرهای فعال در ایران توضیحاتی داده ایم. با این وجود بروکرهای معتبری وجود دارند که با رگوله های دیگر مناطق به معامله گران ایرانی خدمات میدهند.

مقایسه بروکرهای فارکس - بروکرهای رگوله

اروپا

کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات قبرس (CySEC) – برای اینکه یک کارگزار واجد شرایط باشد و مجوز تجارت از کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس را دریافت کند، یک کارگزار باید چندین قانون را رعایت کند.

 • حداقل 750000 یورو سرمایه عملیاتی.
 • صورت های مالی را به طور مرتب ارسال کنید.
 • از مقررات صندوق جبران خسارت سرمایه گذار پیروی کنید، به این معنی که در موارد ورشکستگی، کاربران همچنان می توانند 20000 یورو را بازیابی کنند.

سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا (ESMA) – معامله گرانی که به دلیل سودهای غیرواقعی به پلتفرم های کلاهبرداری کشیده می شوند، معمولاً به دلیل اهرم بالا است که توسط ESMA و سایر مقررات کارگزار مجاز نیست.

 • حداکثر اهرم 30:1 برای جفت ارزهای اصلی و 20:1 برای جفت ارزهای غیراصلی.
 • محافظت در برابر بالانس منفی
 • بسته شدن معامله در حاشیه 50 درصد.

انگلستان

مرجع رفتار مالی (FCA) – FCA یک نهاد نظارتی ملی است که هدف آن محافظت از مصرف کنندگان و ایمن نگه داشتن بازار بریتانیا از هرگونه فعالیت متقلبانه است. بروکرهای فارکس باید چندین قانون را برای دریافت این رگوله رعایت کند.

 • صورت های مالی را به طور مداوم ارائه دهید.
 • به کاربران اطمینان دهید که در صورت ورشکستگی، کاربران همچنان می توانند تا 85000 پوند را بازیابی کنند
 • حداقل 1,000,000 پوند سرمایه قابل استفاده داشته باشید
 • مرجع مقررات احتیاطی (PRA) – یکی دیگر از نهادهای نظارتی که مقررات بروکرها را دیکته می کند، زیرا هدف آن توسعه استانداردهای حرفه ای و اخلاقی برای پلتفرم هایی است که باید از آنها پیروی کنند و از آن پیروی کنند.

امریکا

انجمن ملی آتی (NFA) – هدف این نهاد نظارتی مبارزه با کلاهبرداری و حفظ یکپارچگی بازار مالی است.

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) – CFTC با NFA برای اجرای مقررات بروکرها کار می کند که پلتفرم ها باید برای محافظت از کاربران از قوانین مشخصی پیروی کنند، مانند:

 • حداکثر اهرم 50:1 برای جفت های اصلی
 • حداکثر اهرم 20:1 برای همه جفت ارزهای غیر عمده
 • هرگز به معامله گران اجازه هج کردن نمی دهید
 • حداقل 20000000 دلار سرمایه قابل استفاده داشته باشید
 • از داده های واقعی برای جذب کاربران به پلتفرم خود استفاده کنید.
 • صورت های مالی را به طور مرتب ارسال کنید

بررسی بروکرهای فارکس و مقایسه آنها در تجارت آفرین

بررسی و مقایسه بروکرهای فارکس به معامل گران و سرمایه‌گذاران تازه‌کار اجازه می‌دهد تا در مورد قابلیت اطمینان و قابل اعتماد بودن پلتفرم در مورد مجوز، شرایط و ضوابط خود و اینکه آیا معامله‌گران از سراسر جهان نیز به آنها اعتماد دارند، مطالعه کنند.

روش های پرداخت موجود

هنگام مقایسه بروکرهای فارکس برای واریز پول خود، روش های پرداخت نیز نکته ای است که باید به آن توجه کنید.

سپرده گذاری پول شما در بروکرهای فارکس کار آسانی است اما پس گرفتن آن گاهی بسیار پیچیده است. شما فقط باید از پلتفرم هایی استفاده کنید که سیستم های پرداخت متناسب با شرایط موجود ایران را دارد. روشهای پرداخت و دریافتی چون پرداخت ریالی (TC Pay)، ارزهای دیجیتال، وب مانی از روش های پرداخت محبوب برای کاربران ایرانی است.

مقایسه بروکرهای فارکس - پرداخت TCPay

همچنین همیشه حداقل مبلغ سپرده، حداقل مبلغ برداشت، کارمزد، دفعات برداشت و حداکثر مقداری که معامله گران می توانند در یک بازه زمانی خاص برداشت کنند را بررسی کنید.

سپرده اولیه

هنگامیکه به مقایسه بروکرهای فارکس میپردازید باید میزان سپرده اولیه برای باز کردن حساب در آنها را بررسی کنید. مقایسه الزامات سپرده اولیه کارگزاران فارکس می تواند برای برخی از معامله گران مورد توجه قرار گیرد، در حالی که دیگران ممکن است عوامل دیگر را در اولویت قرار دهند.

برای مبتدیان یا کسانی که بودجه کمتری دارند، کارگزاران با الزامات سپرده اولیه کمتر ممکن است در دسترس باشند و به آنها اجازه دهند تا با سرمایه کمتری وارد بازار فارکس شوند. این می تواند برای کسانی که هنوز در حال توسعه مهارت های معاملاتی خود هستند و می خواهند بدون ریسک کردن مقدار قابل توجهی پول، تجربه کسب کنند، مفید باشد.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که شرط اولیه سپرده نباید تنها عامل تعیین کننده در انتخاب یک بروکر فارکس باشد. سایر ملاحظات حیاتی مانند انطباق با مقررات، شهرت، شرایط معاملاتی (مانند اسپرد و کمیسیون)، جفت ارزهای موجود، پلتفرم های معاملاتی، پشتیبانی مشتری و منابع آموزشی نیز باید سنجیده شوند.

در اغلب بروکرهای فارکس میتوان با یک سپرده اولیه بسیار کم مانند 50 دلار و گاهی کمتریک حساب فارکس ایجاد کرد. البته همانطور که میدانید شما میتوانید با استفاده از لوریج قدرت خرید به مراتب بیشتر از حداقل سپرده را داشته باشید. بسیاری از کارگزاران حساب های استاندارد، مینی و غیره خود را با حداقل سپرده های متفاوتی ارائه میدهند.

تعداد جفت ارزها برای معامله

باوجود اینکه تعداد زیادی جفت ارز در بازار فارکس معامله میشوند، اما تنها تعداد کمی از آنها توجه معامله گران را به خود جلب میکنند. این جفت ارزها بیشترین حجم نقدینگی بازار را به خود اختصاص میدهند. علاوه بر جفت ارزهای EUR/USD و GBP/USD که ما بصورت روزانه در تجارت آفرین به تحلیل تکنیکال آنها میپردازیم، جفت ارزهای USD/JPY و USD/CHF نیز معاملات زیادی را به خود جلب میکنند.

بنابراین در مقایسه بروکرهای فارکس دقت کنید که آنها چه جفت ارزهایی را برای معامله کردن ارائه میدهند. اغلب این کارگزارها جفت هایی را ارائه میدهند که شما بعنوان یک معامله گر به آنها علاقه زیادی خواهید داشت.

خدمات مشتری به زبان فارسی

معاملات فارکس 24 ساعت شبانه روز انجام میگیرد، بنابراین پشتیبانی مشتری توسط یک کارگزار باید در هر زمانی از شبانه روز در دسترس باشد. خدمات مشتری به زبان فارسی و بصورت 24 ساعته یکی دیگر از نکات مهم در مقایسه بروکرهای فارکس است. همچنین این موضوع را نیز در نظر بگیرید که آیا تماس مستقیم از طریق تلفن با آنها آسان است یا خیر.

شاید شما ماه ها با یک بروکر فارکس کار کنید و هرگز نیاز به تماس تلفنی با آنها نداشته باشید، ولی گاهی برای مشکلاتی از جمله واریز یا برداشت پول ممکن است نیاز به تماس تلفنی داشته باشید. همچنین سرعت پاسخگویی و میزان زمان انتظار نیز از جمله موادری است که در خدمات مشتری میبایست لحاظ گردد.

پلتفرم های معاملاتی

پلتفرم های معاملاتی مسیر دسترسی یک سرمایه گذار به بازار است. به این ترتیب، تریدرها و سرمایه گذاران باید اطمینان حاصل نمایند که پلتفرم و نرم افزار معاملاتی یک بروکر، دارای ابزارهای تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال مورد نیاز برای معامله باشد. همچنین آیا دسترسی به این پلتفرم از ایران ساده است یا با مشکل روبرو میشود.

مقایسه بروکرهای فارکس - پلتفرم های معاملاتی

این نکته به ویژه حائز اهمیت است که، یک پلتفرم معاملاتی که به خوبی طراحی شده باشد دارای دکمه های خرید و فروش واضح و مشخصی است. در کنار آن نیز برخی از این پلتفرم ها دارای دکمه “بستن همه معامله” هستند که با یک کلیک تمام موقعیت های باز را میبندند. در انتخاب و مقایسه بروکرهای فارکس پلتفرم های معاملاتی انها را مد نظر قرار دهید، زیرا یک پلتفرم ضعیف با طراحی نامناسب میتواند منجر به اشتباهات پرهزینه ای در هنگام سفارش گذاری شود.

ملاحظات دیگری نیز در پلتفرم معاملاتی وجود دارد که میتوان به گزینه های سفارش گذاری، انواع ثبت سفارش، گزینه های معاملات خودکار، سازنده استراتژی، امکان بک تست و هشدارهای معاملاتی اشاره کرد. اغلب بروکرهای فارکس امکان ساخت حساب دمو را به معامله گران میدهند تا بتوانند قبل از سپرده گذاری اولیه، پلتفذم معاملاتی آنها را امتحان کنند. بنابراین حساب دمو به شما امکان مقایسه بروکرهای فارکس را بصورت تجربی میدهد.

ما در تجارت آفرین نه تنها به مقایسه بروکرهای فارکس میپردازیم، بلکه امکان ساخت حساب دمو فارکس در تمام کارگزارهای مورد اعتماد را برای کاربران خود فراهم کرده ایم. پس از این قابلیت برای شناسایی بروکر مورد نظر خود بهره مند شوید.

نتیجه گیری

ورود به بازار فارکس امری ساده است ولی موفقیت در این بازار جهانی به این سادگی نیست. معامله گران در این بازار با چالش های بسیاری روبرو هستند که یکی از آنها انتخاب یک کارگزار منایب برای انجام معاملات است.

مقایسه بروکرهای فارکس و بررسی آنها میتواند کمک شایانی به انتخاب شما کند. ما در تجارت آفرین همواره بروکرهای فارکس را بررسی میکنیم و نتایج را در اختیار کاربران قرار میدهیم. شما میتوانید در بخش بررسی ها به بررسی بروکر آلپاری ، آمارکتس ، لایت فارکس ، آیرون اف اکس و غیره دسترسی داشته باشید. همچنین ما همواره بررسی را بروز میکنیم و بروکرهای جدید را برای مقایسه به این بررسی ها اضافه مکنیم.

بروکرهیا فارکس چگونه از نظر اسپرد متفاوت هستند؟

بروکرهای فارکس می توانند اسپردهای متفاوتی از جمله اسپرد ثابت و اسپرد شناور داشته باشند. برخی از کارگزاران اسپردهای کمتری ارائه می دهند، به این معنی که تفاوت بین قیمت های پیشنهادی و درخواستی کمتر است، در حالی که برخی دیگر ممکن است اسپرد بیشتری داشته باشند. در هنگام مقایسه بروکرهای فارکس، اسپرد دریافتی را مدنظر قرار دهید.

متوسط لوریجی که توسط کارگزاران فارکس ارائه می شود چقدر است؟

آیا بروکرهای فارکس در معاملات کمیسیون دریافت می کنند؟

بروکرهای فارکس چگونه با لغزش برخورد می کنند؟

بروکرهای فارکس چه ابزارها و شاخص های معاملاتی را ارائه می دهند؟

آیا محدودیت هایی در سبک یا استراتژی های معاملاتی اعمال شده توسط کارگزاران فارکس وجود دارد؟

بروکرهای فارکس چگونه وجوه مشتری و امنیت حساب را مدیریت می کنند؟

آیا بروکرهای فارکس منابع آموزشی و مواد تحلیل بازار را ارائه می دهند؟

کیفیت پشتیبانی مشتری توسط بروکرهای فارکس چگونه است؟


مقایسه بروکرهای فارکس و بررسی نظرات کاربران


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید