بزرگترین استخدام کنندگان دنیا در سال 2015 (اینفوگرافیک)

بزرگترین استخدام کنندگان دنیا در سال 2015 (اینفوگرافیک)

خیلی ها ممکن است فکر کنند که بزرگترین استخدام کنندگان احتمالاً در چین و هند قرار دارند. دلیل آنها نیز جمعیت بسیار زیاد این دو کشور است . اگرچه بنا بر تحقیقات انجام شده و انتشار یافته توسط انجمن اقتصاد جهانی، وزارت دفاع ایالات متحدۀ امریکا با نیروی کار بالغ بر 3.2 میلیون نفری بعنوان بزرگترین استخدام کنندۀ دنیا شناخته شده است. بعد از آن ارتش چین به نام ارتش آزادی مردم با نیروی 2.3 میلیون نفری در جایگاه دوم قرار دارد.

کمپانیهای بزرگ امریکایی از قبیل وال مارت و مک دونالدز نیز در این رده بندی با در اختیار داشتن 2.1 و 1.9 میلیون نفر نیروی کار در جایگاه های بعدی قرار دارند. جالب اینجاست که سازمان خدمات درمانی انگلستان NHS با نیروی کار 1.7 میلیون نفر در جایگاه پنجم این لیست قرار دارند. این در حالی است که جمعیت کل انگلستان 64.1 میلیون نفر است یعنی برای هر 38 نفر یک نفر در خدمات درمانی وجود دارد. لازم به ذکر است که خدمات درمانی در انگلستان برای افراد مقیم مجانی میباشد.

 

img82

تجارت آفرین فارکس
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس