قدرتمندترین زنان دنیا در سال 2015

قدرتمندترین زنان دنیا در سال 2015

سال 2015 خانم آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بعنوان قدرتمندترین زن جهان به انتخاب مجله معتبر Forbes انتخاب شده است. در این روزها ایشان با معضلات زیادی از قبیل مهاجران مدیترانه ای، تحریمهای روسیه، رسوایی جاسوسی خانگی و خیلی چیزهای دیگر دست و پنجه نرم میکند. یکی از چیزهایی که قطعاً او دوست ندارد دربارۀ آن فکر کند ولی ما میکنیم این است که احتمال دارد در انتخابات سال دیگر ایالات متحده، او عنوان قدرتمندترین رهبر زن دنیا که از سال 2010 در اختیار او بوده است را از دست بدهد.

مرتبط» قدرتمندترین زنان جهان در سال 2018

خانم هیلاری کلینتون در رده بندی فوربز از سال 2004 هر ساله حضور داشته است. حضور ایشان بعنوان سناتور، همسر رئیس جمهور و فرد تأثیر گذار در امریکا همیشه در این لیست بوده است. در سال 2015 خانم کلینتون در جایگاه دوم این لیست قرار دارد و تنها یک قدم تا جایگاه قدرتمندترین زن جهان فاصله دارند.

هر ساله مجله فوربز از بین تمام زنان تأثیر گذار و قدرتمند جهان 100 نفر اول را معرفی میکند که در بین این افراد سیاستمداران، کارآفرینان، افراد مشهور سینما و موسیقی، میلیاردرها و … اغلب به چشم میخورند.

امسال بعد از خانم مرکل و کلینتون، خانمهای ملیندا گیتس (مدیر موسسۀ خیریه گیتس)،جنت یلن (رئیس بانک مرکزی امریکا)، مری بارا (مدیر جنرال موتورز)، کریستین لاگارد (رئیس صندوق بین المللی پول)، دیلما روسف(رئیس جمهور برزیل)،شرلی سندبرگ(مدیر اجرایی فیسبوک)، سوزان ووسیسکی(مدیر عامل یوتیوب) و میشل اوباما (همسر رئیس جمهور اوباما) میباشند.

همچنین در این لیست افرادی همچون خانم اوپراه وینفری بعنوان پولدارترین خانم دنیا در جایگاه دوازدهم قرار دارد.

مسن ترین فرد در این میان ملکه بریتانیا خانم الیزابت دوم است که در هشتاد و نه سالگی در جایگاه چهل و یکم قدرتمندترین زنان دنیا قرار دارد و جوانترین فرد در این میان نیز خواننده مشهور امریکایی تیلور سویفت میباشد که در جایگاه شصت و چهارم قرار دارد. تیلور سویفت نیز 25 سال دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید