بررسی فنی لیر ترکیه در مقابل دلار امریکا – نرخ بالای 27.00 مانده که با سطح حمایت 38.2٪ فیبوناچی همسو می باشد

لیر ترکیه

جفت USD/TRY بالاتر از سطح روانی 27.00 ثابت مانده است، که در راستای حمایت فوری در سطح 38.2% فیبوناچی اصلاحی 26.82 در جریان معاملات اروپا در روز پنجشنبه است.

شکست قاطع زیر این سطح حمایت می‌تواند به طور بالقوه فشار نزولی بر جفت USD/TRY وارد کند و آن را به آزمایش منطقه در اطراف میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) در 26.38 سوق دهد. پشتیبانی بیشتر ممکن است در اطراف سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8% در 26.24 یافت شود که با سطح روانی 26.00 همسو است.

دلار آمریکا (USD) در برابر لیر ترکیه (TRY) به دلیل موضع تندروانه فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) در مورد نرخ بهره در حال افزایش است. این امر ناشی از رشد اقتصادی قوی و فشارهای تورمی در ایالات متحده است.

در جهت صعودی، جفت USD/TRY می تواند با مقاومت در حدود بالاترین قیمت ماهانه 27.75 روبرو شود، با مقاومت بیشتر در اوج 27.88 اوت.

خط واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) بالای خط مرکزی و خط سیگنال باقی می ماند که نشان دهنده حرکت قوی در قیمت دارایی پایه است.

به طور کلی، حرکت در این جفت نشان دهنده یک احساسات صعودی غالب است، زیرا شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) نیز بالاتر از سطح 50 باقی مانده است.

image-TJA12356
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس