با وجود شرایط نامساعد بنیادی یورو به دلار، این جفت ارز شرایط تکنیکال قوی ای برای صعود دارد

اخبار یورو به دلار

در حال حاضر، صعودی ماندن روی یورو/دلار آمریکا به دلیل عملکردها و چشم‌اندازهای اقتصادی متفاوت بین اروپا و ایالات متحده، از منظر فاندامنتال چالش برانگیز است.

در منطقه یورو، اقتصاد در آستانه رکود است، در حالی که اقتصاد ایالات متحده همچنان قوی است، البته با نشانه هایی از سرد شدن اوضاع. انتظار می رود هر دو بانک مرکزی یعنی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را در کوتاه مدت حفظ کنند و هرگونه کاهش احتمالی در سال 2024 احتمالاً تحت تأثیر ملاحظات مبتنی بر داده ها قرار خواهد گرفت.

اما از نقطه نظر تحلیل تکنیکال، EUR/USD بر اساس نمودارهای روزانه به نظر می رسد برای سودهای بیشتر آماده است. مطالعات مومنتوم، باندهای بولینگر 21 روزه و میانگین متحرک 5، 10 و 21 روزه همگی نشان دهنده یک روند مثبت تنظیم هستند.

نمودارهای ایچیموکو نیز از یک چشم انداز رشد پشتیبانی می کنند. در روز سه‌شنبه، EUR/USD برای اولین بار از اواسط آگوست بر فراز ابر روزانه معامله شد، در حال حاضر سقف ابری 1.0756 است. علاوه بر این، از بالای ابر هفتگی که در 1.0796 قرار دارد، پیشی گرفته است.

هدف اولیه صعودی 1.0959 تعیین شده است که نشان دهنده 61.8 درصد کاهش سال 2023 است که از جولای تا اکتبر مشاهده شده است. آزمایش بالاترین سطح 2023 در 1.1276 از نظر فنی امکان پذیر است.

با این حال، در صورت بسته شدن زیر میانگین متحرک 200 روزه 1.0805، احتیاط برای پوزیشن های خرید ضروری است. علاوه بر این، بسته شدن در بالای ابر افقی ایچیموکو در 1.0756 نشان دهنده دور شدن از سوگیری صعودی است.

بیشتر بدانید: بهترین روش تحلیل بازار فارکس کدام است ؟ تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید