با پول نقدتان، این دو اشتباه را انجام ندهید

با پول نقدتان، این دو اشتباه را انجام ندهید

زمانیکه شما صاحب یک تجارت هستید، مدیریت سرمایه گذاریهای شخصی کمی برایتان مشکل میشود. سرمایه گذاری های شخصی یعنی سرمایه گذاری که شما در کاری به غیر از حرفۀ اصلیِتان انجام میدهید. گسترش تجارت و ورود به معامله های جدید اولیت شمارۀ یک شما میشود. بنابراین تصمیم گیری برای سرمایه گذاریهای شخصی اغلب مورد غفلت قرار میگیرند.

کاری که همین الان برای بهتر کردن شرایط سرمایه گذاریتان میتوانید انجام دهید این است که مطمئن شوید این دو اشتباه متداول را با پول نقدتان انجام نمیدهید. ممکن است که این پول را برای سرمایه گذاری مجدد در تجارتتان مورد استفاده قرار دهید؛ یا اینکه میخواهید قرضی را که موعدش رسیده توسط این پول پرداخت کنید. ولی بدون توجه به شرایط، بهینه سازی جائیکه پولتان در آنجا ذخیره میشود یک راه کار ساده ای است که تجارت آفرینان میتوانند آن را برای موفقیت خود مورد توجه قرار دهند.

 

اشتباه شماره 1 : خواباندن پول در حساب پس انداز در بانک محلیِتان.

چرا؟ نرخ سودی که از پول خوابیدۀ شما در بانک به شما بر میگردد در بهترین شرایط بالاتر از 3 الی 4 درصد نیست. اگر چه نرخ بهره ممکن است که بسیار بالاتر از این ارقام باشد اما سودی که از محل آن منبعِ مالی عاید شما میشود بیش از این نیست. شما نباید خیلی به این آمار و ارقام بهره های بانکی توجه کنید، آنها روشهای درآمدزائی را بهتر از شما میدانند.

راه حل: حسابهای پس انداز آنلاین با نرخ بهره بالا گاهی نرخ سود بالاتری نسبت به بانک ها به شما میدهند. دلیل اینکه آنها سود بالاتری میدهند این است که تجارتهای آنلاین هزینه های بسیار پائین تری نسبت به تجارتهای فیزیکی دارند. آنها به جای داشتن شعب متعدد در سطح شهر یک شعبه در تمام دنیا دارند و آن شعبه هم هزینۀ کمی روی دست آنها میگذارد.
البته جایی بهتر نیز برای سرمایه گذاری پول وجود دارد و آن بازار سهام و اوراق قرضه میباشد. البته وارد شدن در این بازارها نیازمند گرفتن مشاوره از متخصصین امر است و چنانچه بدون اطلاعات وارد این بازار شوید احتمال ضرر کردن وجود دارد. البته همیشه سهامی وجود دارند که یک سود معمول و معقولی را میدهند. آن سهام میتوانند بیشتر سرمایه شما را جذب کنند و کمی از پول نقدتان نیز میتواند در سهام پر ریسک تر سرمایه گذاری شود.

 

اشتباه شماره 2 : سرمایه گذاری در حسابهای “کوتاه مدت” که شما فکر میکنید پولتان هنوز “نقد” است.

چرا؟ زمانیکه شما پولتان را در حساب کوتاه مدت سرمایه گذاری میکنید، شما با خودتان این فکر را میکنید که در صورت نیاز آن پول میتواند کمک حال شما باشد. بنابراین به آن نمیتوانید بعنوان سرمایه گذاری نگاه کنید. سرمایه گذاری وقتی صورت میگیرد که شما از سود حاصل از آن بتوانید سرمایه گذاریِ جدیدی انجام دهید و یا اینکه سود حاصل از آن سرمایه گذاری کمک حال شما شود.

راه حل: هرگز سرمایه گذاری و خواباندن پول را با یکدیگر اشتباه نگیرید. گاهل فرق بین کارآفرینان ثروتمند و فقیر در نوع سرمایه گذاریهای آنها خلاصه میشود. کارآفرینان ثروتمند سرمایه گذاری های بلند مدت انجام میدهند ولی کارآفرینان فقیر به معنی واقعی سرمایه گذاری نمیکنند.

نکتۀ دیگر این است که کارآفرینان ثروتمند تجارتهای جدیدی را شروع میکنند که این تجارتها نیازی به حضور فیزیکی آنها ندارد. یعنی به گونه ای پول خود را سرمایه گذاری میکنند نه خودشان را. در حالیکه کارآفرینان فقیر به جای پولشان، خودشان را بعنوان منبع درآمد سرمایه گذاری میکنند.

این پول است که باید برای شما کار کند نه اینکه این شمائید که باید برای پول کار کنید. اگر شما برای پول درآوردن کار کنید حتی اگر به سختی و یا دو شیفت نیز کار کنید نمیتوانید ثروتمند شوید. اما زمانیکه شما اجازه بدهید پول برای شما کار کند و شما نیز راه های کار کردن پول را یاد بگیرید، میتوانید ثروتمند و موفق شوید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید