پرفروش ترین فیلم های خارجی سال ۲۰۱۸

پرفروش ترین فیلم های خارجی سال 2018

سال ۲۰۱۸ سال بسیار خوبی برای فیلم های امریکایی و چینی بود. در این سال رکوردهایی شکسته شد و فیلم های پرفروشی به نماش درآمدند. ما نیز در اینجا می خواهیم به بررسی پرفروش ترین فیلم های خارجی سال ۲۰۱۸ بپردازیم و به میزان فروش هر کدام تا به امروز نگاهی بیندازیم.

سال ۲۰۱۸ با موفقیت خیره کننده فیلم Black Panther از استودیوی Marvel آغاز شد. این فیلم توانست بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار در سراسر دنیا فروش داشته باشد و به یکی از پرفروش ترین فیلم های دنیا در سال ۲۰۱۸ تبدیل شود. این فیلم با این فروشی خیره کننده، رکورد دار پرفروش ترین فیلم داخل امریکا و سومین فیلم پرفروش جهان است.

مرتبط: بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال ۲۰۱۸ – آمار بانک جهانی

لیست پرفروش ترین فیلم های خارجی سال ۲۰۱۸

۱-فیلم ۲۰۱۸ Avengers : Infinity War

کارگردان : Anthony Russo, Joe Russo

میزان فروش : ۲٫۰۵ میلیارد دلار

Avengers Infinity War

در همان ابتدا که جو و آنتونی روسو تصمیم به ساخت این فیلم گرفتند همه می دانستند که این فیلم فروش بسیار بالایی خواهد داشت. با نگاه کردن به کارنامه ۱۰ ساله آنها میشد به راحتی به این نتیجه رسید که فیلم Avengers : Infinity War کلی پول سازی خواهد کرد. اما این فیلم بیشتر از آنچه همه پیش بینی می کردند فروش داشت و رکورد جدیدی در پرفروش ترین فیلم های هالیوودی به ثبت رساند. این فیلم تنها در کشور امریکا حدود ۲۵۸ میلیون دلار و در سرتاسر جهان بیش از ۲ میلیارد دلار فروش داشته است.

فیلم Avengers : Infinity War پرفروش ترین فیلم خارجی سال ۲۰۱۸ تا به امروز است و بعید است که فیلمی دیگر بتواند به این زودی ها چنین رکوردی را بشکند.

 ۲- فیلم Black Panther

کارگردان : Ryan Coogler

میزان فروش : ۱٫۳۵ میلیارد دلار

Avengers Infinity War

پیشگامان صنعت سینما بعد از این فیلم به این نتیجه رسیدند که نمی توانند به موفقیت ابرقهرمان های جدید بدبین باشند. در زمان اکران فیلم Black Panther شاید کمتر کسی این فکر را می کرد که ابر قهرمانی دیگر بتواند به چنین موفقیت خیره کننده ای در گیشه ها برسد. اکنون Black Panther نه تنها در لیست پرفروش ترین فیلم های خارجی سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است، بلکه به پرفروش ترین فیلم بر اساس کتاب های کمیک در تاریخ امریکا نیز تبدیل شده است. منتقدین سینما همگی عاشق T’Challa بازیگر نقش اول این فیلم شده اند. او توانسته در این نقش بسیار درخشان ظاهر شود.

۳- فیلم Jurassic World

کارگردان : Colin Trevorrow

میزان فروش : ۱٫۳۰ میلیارد دلار

Jurassic World

سال ۲۰۱۵ فیلم اصلی پارک جوراسیک تولید و روانه گیشه ها شد ولی فروش بسیار عجیب و کمی را تجربه کرد. اما فیلم جدید Jurassic World : Fallen Kingdom توانست فروش بسیار بالایی داشته باشد و تنها در هفته اول پخش، این فیلم حدود ۱۵۰ میلیون دلار در امریکا فروش داشت. امروز این فیلم در لیست پرفروش ترین فیلم های جهان در سال ۲۰۱۸ با فروش بیش از ۱ میلیارد دلار قرار گرفته است.

۴- فیلم Incredibles 2

کارگردان : Brad Bird

میزان فروش : ۱٫۲۴ میلیارد دلار

Incredibles 2  

پس از حدود ۱۵ سال انتظار بالاخره کمپانی استیو جابز فقید یعنی پیکسار، ابرقهرمان دوست داشتنی کمدی خود را دوباره روی صحنه ها آورد. Incredibles 2  خیلی سریع توانست به جایگاه یکی از پرفروش ترین فیلم های سال برسد و به سرعت از قسمت اول این فیلم کمدی هم در فروش داخل امریکا و هم فروش جهانی، سبقت گرفت.

۵ – فیلم Venom 2018

کارگردان : Ruben Fleischer

میزان فروش : ۸۵۵ میلیون دلار

venom 2018

تام هاردی در یکی دیگر از فیلم های مارول و پرفروش سال ۲۰۱۸ نقش آفرینی کرده است. Venom 2018 یکی از شخصیت های مبهم و پیچیده و بدزبان را به صفحه نمایش آورده است. تام هاردی که برنده جایزه اسکار هم شده است در این فیلم به عنوان محافظ مرگبار Venom بازی می کند.

۶- فیلم Mission: Impossible – Fallout

کارگردان :Christopher McQuarrie

میزان فروش : ۷۹۱٫۱ میلیون دلار

Incredibles 2  

ستاره هالیوود، تام کروز، با وجود اینکه دیگر آن جوان سابق نیست ولی این موضوع باعث نشده است که نشانه ای از کند شدن سرعت در او دیده شود. به خصوص در نقش های او در فیلم های عملیات غیرممکن. تلاش های او از طرف افراد دوستدار سینما بی پاسخ نماند و فیلم Mission: Impossible – Fallout  با استقبال زیادی از طرف آنها روبرو شد. منتقدین هم از این فیلم تعریف کرده اند و امتیاز بالای ۹۷% را به آن داده اند

۷- فیلم Deadpool 2

کارگردان : David Leitch

میزان فروش : ۷۳۵٫۶ میلیون دلار

Deadpool 2

شاید بعد از فروش بالای قسمت اول فیلم Deadpool کمتر کسی شکی در موفقیت دوباره این فیلم داشت. با وجود اینکه قسمت دوم این فیلم نتوانست رکورد فروش در هفته اول قسمت اول را بشکند ولی توانست در لیست پرفروش ترین فیلم های خارجی جهان در سال ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

۸ – Bohemian Rhapsody

کارگردان : Bryan Singer

میزان فروش : ۶۶۸٫۶ میلیون دلار

bohemian-rhapsody 2018

یکی از خوش ساخت ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ با نقش آفرینی رامی ملک. نام این فیلم برگرفته از یکی از آهنگهای معروف گروه راک انگلیسی Queen به نام Bohemian Rhapsody انتخاب شده است. این فیلم سرگذشت زندگی خواننده این گروه موسیقی یعنی فردی مرکوری را به شکل زیبایی نمایش می دهد. او یکی از خواننده های افسانه ای موسیقی راک شناخته می شود.

۹- فیلم Ant-Man & The Wasp

کارگردان : Peyton Reed

میزان فروش : ۶۲۲٫۷ میلیون دلار

Ant-Man & The Wasp

پس از موفقیت بزرگ فیلم Avengers : Infinity War شاید اشاره به فیلم Ant-Man & The Wasp بعنوان فیلمی پرفروش کمی کسل کننده باشد. اول از همه اینکه این فیلم با فروش ۷۵٫۸ میلیون دلار در هفته اول در امریکا یکی از کم فروش ترین فیلم های مارول در تاریخ به شمار می آید. اما گیشه های جهانی با مهربانی بیشتری به تماشای این فیلم رفتند و در هفته اول فروش جهانی آن به جز امریکا به ۱۶۲ میلیون دلار رسید. با فروش فوق العاده این فیلم در چین که حدود ۶۸ میلیون دلار است، این فیلم به چهارمین فیلم پرفروش مارول در چین تبدیل شد. شاید گیشه های جهانی با دیدی متفاوت از امریکایی ها به این فیلم نگاه کردند.

۱۰ – Fantastic Beasts : The Crimes of Grindelwald

کارگردان : David Yates

میزان فروش : ۶۱۳٫۷ میلیون دلار

fantastic beasts the crimes of grindelwald - 2018

قسمت دوم سری فیلم های Fantastic Beasts که شامل ماجراهای جدیدی است. این فیلم محصول مشترک امریکا و انگلستان است. ستاره های زیادی در این فیلم نقش آفرینی کرده اند که می توان به نام های : ادی ردمین، کاترین واترستون و جانی دپ اشاره کرد. در این فیلم می بینید که چطور آلبوس دامبلور با کمک یکی از شاگردان سابقش تلاش می کنند تا طرح گریندل برای افزایش جادوگران را خنثی کنند.

۱۱- فیلم Ready Player One

کارگردان : Steven Spielberg

میزان فروش : ۵۸۲٫۲ میلیون دلار

Ready Player One

آخرین فیلم پرفروش استیون اسپیلبرگ به نام Ready Player One  توانست در امریکا ۱۳۷ میلیون دلار فروش داشته باشد و در بقیه دنیا نیز فروش بسیار خوب ۴۴۵٫۲ میلیون دلاری را تجربه کرد. این فیلم نیز در بین پرفروش ترین فیلم های خارجی سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

۱۲- فیلم Operation Red Sea

کارگردان : Dante Lam

میزان فروش : ۵۷۹٫۲ میلیون دلار

Operation Red Sea

یکی از فیلم های درخشان، ساخت کشور چین به نام Operation Red Sea با فروش حدود ۵۸۰ میلیون دلار در جمع پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ دنیا قرار گرفته است. این فیلم توانست در امریکا حدود ۱٫۵ میلیون دلار در گیشه ها فروش داشته باشد. این فیلم حتی نظر بسیار از منتقدان را نیز به خود جلب کرده است و امتیاز ۸۳% را در بین منتقدان RT کسب کرده است.

۱۳- فیلم Detective ChinaTown 2

کارگردان : Chen Sicheng

میزان فروش : ۵۴۴٫۱ میلیون دلار

Chen Sicheng

شاید حالا کسانی که نمی دانستند چین در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین فیلم سازهای دنیا است نظر خود را عوض کنند. فیلمی دیگر از کشور چین در بین پرفروش ترین فیلم های دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. این فیلم با اینکه امتیاز ۵۰% را از بین منتقدین RT کسب کرده است اما توانسته فروش بسیار بالایی در گیشه های چین و بین المللی داشته باشد.


پرفروش ترین فیلم های خارجی سال ۲۰۱۸


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید