انگیزشی

8 روش برای داشتن تمرکز بیشتر و رسیدن به موفقیت

8 روش برای داشتن تمرکز بیشتر و رسیدن به موفقیت

معمولاً گفته می شود که باارزش ترین سرمایه انسان، ذهن اوست. Alex Charfen انواع شخصیت های کارآفرینانه یا (EPT ها) را کشف کرده است، افرادی با این شخصیت ها معمولاً به صورت طبیعی می توانند به موفقیت های گسترده دست یابند، امّا نکته اینجاست که چرا این موفقیت ها تحت شرایط پرفشار و استرس، دست یافتنی نیست؟ یا به عبارت دیگر در این مواقع چه اتفاقی می افتد؟ در اینجا 8 روش به شما نشان می دهیم که با کمک آنها می توانید تمرکز از دست رفته خود را در این مواقع پیدا کنید و از دیگر صفات شخصیتی ویژه خود نیز استفاده کنید تا در نهایت به موفقیت برسید.

1. برنامه ریزی کنید

امور مالی و دارایی ها نیازمند پیگیری و رسیدگی هستند. ایده ها باید بر روی کاغذ نوشته شده و مشخص شوند. اهداف باید به طور واضح بیان شوند. کار کردن بر روی پروژه های همزمان ممکن است سرگرم کننده و جالب باشد، امّا به محض اینکه متوجه شوید نمی دانید زمان و پولتان چگونه مصرف می شود و به عبارتی هیچ مدیریتی بر آنها ندارید، حتماً دچار اضطراب و هراس می شوید. بهتر است برای پیشرفت بعد از اینکه ایده ای برای کار خود پیدا کردید، کارتان را پیگیری کنید، از ویژگی برنامه های دفاتر و صفحات استفاده کنید. یا می توانید از یک تقویم جیبی همراه استفاده کنید و مفاهیم و قرار ملاقات ها را به طور خوانا داخل آن یادداشت کنید؛ به این ترتیب زمانی که بخواهید تغییر جهت داده یا تصمیم جدیدی بگیرید، یک مرجع خوب در دست دارید. داشتن یک ذهنیت و طرز فکر واضح، روشن و سازمان یافته، چیزی است که می تواند شما را به موفقیت برساند و سبب شود که کارهایتان را فوق العاده انجام دهید.

2. اولویت بندی کنید

همیشه یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید داشته باشید، و اولویت کارها را در آن مشخص کنید، در این صورت حتی اگر هرگز نتوانید آنها را تمام کنید، باز هم کمتر ضرر کرده اید. می دانید کاری که باید پیش از اتمام یک روز انجام دهید چیست؟ این است که در لیست نوشته شده خود، دور کاری که از همه مهمتر است خط بکشید، یا یک ستاره کنار آن بگذارید، یا یک علامت “1#” را در حاشیه آن قرار دهید. سپس دو تا از کارهایی را که دوست دارید کامل کنید، امّا لزوماً اضطراری و فوری نیستند را مشخص کنید. موارد باقی مانده لیست باید کارهای طولانی مدت باشند؛ یعنی کارهایی که می توانند هفته بعد یا بعد از آن انجام شوند. با داشتن لیست کارهای انجام دادنی اولویت بندی شده، نه تنها می تواند کارهایی را که لازم به انجام است مشخص کنید، بلکه همچنین می توانید تخمین بزنید که چه موقع آنها را کامل می کنید.

3. روز خود را هیجان انگیز کنید

با روز خود به مانند روزهای کاری دیگر برخورد نکنید. اگر صاحب یک کسب و کار هستید، پس رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید، خوشحال باشید و هیجان زده شوید. کارآفرینی فرآیندی است که ذهن را خالی می کند، امّا اگر واقعا به کاری که هر روز در پی انجام آن هستید توجه کنید، مطمئناً آن کار جذاب تر و هیجان انگیزتر خواهد شد. اگر بتوانید کار با اولویت بالای خود را با این ویژگی نیز انجام دهید، می توانید به خودتان جایزه دهید!

 

4. هیچ کاری را به خاطر پول انجام ندهید

مطمئناً ایده های بزرگ هر کسی می تواند داشتن یک خانه بزرگ، یک ماشین خوب، و یا رفتن به یک سفر لوکس باشد، امّا نکته اینجاست که هرگز اجازه ندهید، پول و امور مالی بزرگترین محرک و انگیزه شما شود. راه اندازی یک پروژه طولانی مدت برای رسیدن به پول، اصولاً منجر به خستگی شغلی و فرسودگی زودهنگام می شود. معمولاً بدست آوردن پول در ابتدای هر کسب و کاری دشوار است، و ممکن است هر کس به این نتیجه برسد که تنها با داشتن یک کار دیگر می تواند ادامه دهد. امّا چه چیزی سبب می شود که با داشتن یک کسب و کار موفق، بخواهید جای دیگری نیز تجارت دیگری راه اندازی کنید؟ دوست دارید صرفاً به عنوان یک فرد سرشناس و پولدار شناخته شوید، یا اینکه به کسانی که نیازمندند کمک کنید؟ همیشه به یاد داشته باشید که چرا تجارت آفرین شده اید، و آن را در دلتان نیز نگه دارید؛ می توانید آن را داخل گوشی یا روی یک تکه کاغذ یادداشت کرده و همیشه همراه خود داشته باشید.

5. عادت کنید در جهت هدفتان کار کنید

عادت های قدیمی به سختی از بین می روند. تصور کنید که چقدر طول می کشد تا کار و وظیفه ای که در تجارتتان انجام می دهید، تبدیل به یک عادت صرف شود. تجارت آفرینان هر روز گامی به جلو برمی دارند، تفاوتی ندارد از چه طریقی، مثلاً بازاریابی، شبکه های اجتماعی، جستجوی سرمایه گذار یا حتی تحقیق کردن. هر چه بر روی چیزی بیشتر کار کنید، ساده تر می شود. اگر به سختی می توانید عادات مثبت را در خودتان ایجاد کنید، بهتر است از یک تقویم استفاده کنید و هر روز موفقیتهایتان را در آن تیک بزنید.

6. ایجاد یک سیستم جایزه و پاداش

همیشه برای رفتارهای مثبت طولانی مدت، پاداش در نظرگرفته شده است. البته ممکن است در کسب و کارهای کوچک، مدتی طول بکشد تا به پاداش و جایزه برسید، بنابراین همیشه باید مراقبت پیشرفت خود باشید، تا در آن صورت به خودتان پاداش دهید. در ظاهر تصدیق و تایید دست یافته ها، می تواند در شما احساس خوبی ایجاد کرده و حتی انگیزه ای برای موفقیت های بیشتر در آینده شود. اگر توانستید یک کار سخت و دشوار را انجام دهید، این اجازه را دارید که پاداش کوچکی به خودتان هدید کنید، مثلاً یک وعده غذای خیلی خوب یا یک استراحت کامل. در نهایت اینکه، می توانید با جشن گرفتن موفقیت ها و نتایج مثبت، به تعلل و درنگ در کارها پشت پا زده و هر چه سریع تر آنها را تمام کنید.

7. ایمان و باورتان را به انگیزه ها و ایده هایتان حفظ کنید

حتی اگر تعداد زیادی از تحقیقات بازار، از ایده های تجاری شما پشتیبانی کنند، باز هم این امکان وجود دارد که به سادگی ایمان و باور خود را از دست داده و در میانه راه بدون برنامه پیش روی کرد. با فهرست کردن نقاط قوت خود، و تمرکز بر چگونگی بهبود ضعف و کاستی ها، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. چه چیزی الهام بخش شما برای آغاز کارتان بود؟ آن منبع الهام امروز و اکنون چگونه مناسب کار شماست؟ چرا شما بهترین شخص برای کمک به موفقیت کسب و کارتان هستید؟ فراموش نکنید که هر کس برای شروع یک تجارت، نیازمند داشتن صبر، قدرت عاطفی و خلاقیت است.

8. پوست کلفت شوید!

کار هیچ کس کامل نیست، به خصوص در شروع کار. یاد بگیرید که انتقادهای سازنده همکارانتان را پذیرفته و در مقابل اظهار نظرهای احساسی را بلاک کنید. برای اینکه بازخوردهای باارزشی دریافت کنید، یک شبکه از افراد قابل اطمینان پیرامون خود ایجاد کنید. این کار نه تنها می تواند کیفیت کارتان را به طور قابل توجهی بهبود دهد، بلکه یک سیستم پشتیبانی عاطفی نیز ایجاد می کند. اهمیتی ندارد که کسب و کارتان چقدر خوب در حال اجراست، به هر حال همیشه کسانی هستند که انتقادهای سازنده داشته باشند، و در مقابل هستند کسانی که نظرات منفی و پوچی را به شما منتقل می کنند. برای خود فیلتری ایجاد کنید تا بتوانید مورد دوم را از خود دور کنید و در عوض تا می توانید بر روی مورد اول تمرکز کنید.

حتی بهترین تجارت آفرینان نیز تجربه از دست رفتن یا کمرنگ شدن تمرکز را داشته اند. EPT ها، زمانی که جامعه روش های خود را به آنها تحمیل کند، از حرکت می ایستند، و این یعنی اینکه روند فکری و یا شخصیت به طریقی نادرست هدایت میشود. امّا همانطور که Alex Charfen گفته، شما تنها نیستید. راجع به EPT ها بیشتر مطالعه کنید و با دانلود کتاب الکترونیکی رایگان Alex Charfen سبب رشد و بالندگی هر چه بیشتر خود شوید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس