زمانیکه پیشروی دشوار میشود این 5 راز شما را در مسیر نگه میدارد

زمانیکه پیشروی دشوار میشود این 5 راز شما را در مسیر نگه میدارد

همۀ افراد این شرایط را تجربه میکنند – گاهی در روبروی خود دیواری بلند میبینید و با خود فکر میکنید که غیر قابل عبور میباشد. در واقع شما با مانعی روبرو شده اید که بنظر عبور ناپذیر می آید و یا اینکه آنقدر در ذهن دربارۀ آن شک دارید که نمیخواهید جلوتر بروید. زمانیکه به همچین شرایطی میرسید دو راه پیش رو دارید: یا اینکه برگردید و یا اینکه ادامه دهید. از لحاظ منطقی ممکن است که همیشه با خود بگوئید که ادامه دادن همیشه بهترین انتخاب است ولی وقتیکه در آن شرایط قرار میگیرید برگشتن و یا کنار نشستن بیشترین چیزی است که میخواهید و در عین حال آسانترین کار پیش رو.

 

زمانیکه در چین شرایطی قرار میگیرید کمی انگیزه میتواند همۀ آنچیزی باشد که شما بدان نیاز دارید. این 5 رازِ محرک را در ذهن داشته باشید و یادبگیرید که چگونه در شرایط سخت به راه خود ادامه دهید.

 

1.  گاهی باید نقش بازی کنید تا واقعاً به آن نقش تبدیل شوید

این یک ضرب المثلِ غیر ایرانی است که میگوید Fake it to make it یا نقش بازی کن تا تبدیل به آن شوی. در واقع حقایقی در این ضرب المثل وجود دارد. معنی آن این است که هرچه بیشتر یک کاری را تمرین کنید در آن کار بهتر میشوید. برای مثال یک نوازنده را در نظر بگیرید که از ابتدا ساز به دست میگیرد و سعی میکند که نقش استاد خود را بازی کند و بعد از مدتی به او شبیه میشود و یا فردی که در حال یاد گیری زبان خارجی است آنقدر خود را در جای کسی دیگر میگذارد و تکرار میکند که در آن مسلط و استاد شود.

 

اگر شما فکر میکنید که کاری را نمیتوانید انجام دهید و یا فرد مناسب برای کاری نیستید هرطوری که شده حداقل نقشش را بازی کنید. احتمال این وجود دارد که در آن کار موفق نشوید و مجبور به تغییر کار خود شوید امّا در عین حال شانسی برای شما وجود دارد که در آن کار بهتر شوید. این خیلی مهم است که بدانید همیشه شروع یک کار سختترین قسمت آن فرایند میباشد. وقتیکه در شرایط قرار بگیرید به طور طبیعی انگیزه برای ادامه پیدا خواهید کرد. نکتۀ مهم شروع کار و ساخت لحظات اولیه میباشد.

 

2. همۀ افراد ابتدای کار گند میزنند

کلمه ای که در اینجا استفاده کردم شاید چندان کلمۀ مودبانه ای نباشد، ولی حقیقت دارد و این نکتۀ مهمی است که باید در ذهن خود آن را حک کنید. هیچ کس در ابتدای کاری در آن کار خوب نیست، و بیشترِ ما حتی بعد از سال ها کار کردن و تجربه آموختن ممکن است که اشتباهات پیش پا افتاده ای انجام دهیم. در اینجا دو موقعیتِ کلیدی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید: زمانیکه احساس شکست میکنید و زمانیکه احساس ترس و وحشت میکنید.

 

اگر اشتباهی انجام داده اید و یا اینکه در کاری شکست خورده اید، این راز باید محرک شما برای دوباره تلاش کردن و تلاش برای موفق شدن باشد. توماس ادیسون تا قبل از اینکه لامپ را اختراع کند، صدها شکست و یا دست آوردِ بی ارزش داشت و  تقریباً تمام کمپانیهای تکنولوژی که امروزه به موفقیتی رسیدند از شکست و باختن در تجارتهای قبلی آمده اند. اگر احساس میکنید که چیزی برای شما خیلی چالش برانگیز است و میدانید که شاید در آن گند بزنید باز هم آن کار را انجام دهید و نگران نباشید چون همه همینطور هستند. شما بهتر خواهید شد.

 

3. همه چیز را میتوان به گونه ای کوچک کرد که قابل مدیریت شوند

هیچ اهمیتی ندارد که به چه اندازه یک مفهوم پیچیده و یا ترسناک باشد. چه ترک شغل برای شروع تجارت خود باشد و چه میخواهید که محصول جدیدی را به بازار عرضه کنید همه و همه را میتوان به قدمهای کوچک تر و قابل مدیریتی تبدیل کنید. این کار را هر زمان که با چیزی تهدید آمیزی مواجه میشوید انجام دهید. فرآیند را به چند قطعۀ کوچک تر و اصلی تقسیم کنید و آن قطعات اصلی را نیز به قطعات کوچکتر و قابل مدیریتی تقسیم کنید. چنانچه این کار را به درستی انجام دهید هیچ قدم کوچکی در این فرآیند نباید برای شما آنقدر دشوار و یا وحشتناک بنظر برسد که از نزدیک شدن به آن واهمه داشته باشید. سپس تنها کاری که باید انجام دهید به سرانجام رساندن این قدمها میباشند.

 

4. انگیزۀ شما در گروی آرزوها و تمایلات شماست

این اشتباه رایج را تکرار نکنید که انگیزه را به نظم و ترتیب ارتباط میدهند. انگیزه نباید اجبار برای انجام دادن کاری که از آن متنفر هستید باشد. انگیزه دربارۀ تقویت شدن توسط آرزوها و تمایلات شما برای رسیدن به موفقیت و کنارزدنِ موانع میباشد. دونده های دویِ ماراتن مسیر طاقت فرسای مسابقه را به خاطرِ آن احساسی که در خط پایان در هنگام پیروزی دارند به جان میخرند وگرنه هیچ دلیل منطقی برای چنین مسابقه ای وجود ندارد. آنها در طول مسیر مسابقه هدفشان را در ذهن دارند و یک لحظه نیز آن را از خاطر دور نمیکنند. همین الگو نیز باید برای شما وجود داشته باشد و همیشه باید هدفتان در ذهنتان باشد و بدانید که شیرینی پیروزی شما را از تمام موانع گذر میدهد.

 

5. شما پش

تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

  • این مقاله خیلی عالییییییی بود، من که از مقاله های شما خیلی لذت میبرم به آدم انرژی میده. مرسی

نظرها بسته شده است