5 نقطه اشتراک یک تریدر موفق با یک ورزشکار حرفه‌ای

تریدر موفق و ورزشکار حرفه ای

اگر به جمعیت تریدرهای وال‌استریت نگاه کنید، تعدادی ورزشکار حرفه‌ای بازنشسته نیز در میان آنها مشاهده خواهید کرد. برخی از شرکت‌های تریدینگ نیز ورزشکارهای سابق را برای کار جذب می‌کنند. اما نقطه اشتراک یک تریدر موفق با یک ورزشکار حرفه‌ای چیست ؟

در اینجا به 5 نقطه اشتراک بین یک تریدر موفق با یک ورزشکار حرفه‌ای را بررسی میکنیم.

1 – آنها اهل رقابت هستند

ورزشکاران حرفه‌ای ذاتاً به شدت اهل رقابت هستند و با این طرزفکر بدنبال برتری در مقابل رقبایشان هستند. آیا این طرزفکر آشنا به نظر نمی‌رسد؟

برای اینکه یک تریدر موفق باشید باید چیزی را پیدا کنید که بتوانید با آن خودتان را از بقیه تریدرها متمایز کنید. باید مزیتی رقابتی داشته باشید.

ورزشکاران حرفه‌ای بسیار باانگیزه هستند و از این انگیزه بعنوان یکی از محرک‌های اصلی برای موفقیت و برتری بر دیگران استفاده می‌کنند. آنها می‌دانند که چگونه بطور پیوسته خودشان را باانگیزه نگه دارند زیرا به این نیروی درونی برای رقابت با دیگران و غلبه بر آنها نیاز دارند. این نیروی محرکه به تریدرها نیز کمک می‌کند تا برای رسیدن به اهداف خود تلاش بیشتری کنند.

مرتبط : از این ۷ اشتباه در ترید کردن در سال ۲۰۲۲ اجتناب کنید

2 – آنها قدم به قدم پیش می‌روند

در دنیای معاملات، نیازی نیست که همیشه حق با شما باشد. اگر برد و باخت در ترید کردن را با قلب خود حس کنید، این احساسات ممکن است در میانه راه شما را فلج کند و از ادامه راه باز بمانید.

ورزشکاران مانند تریدرها در میدان رقابت برنده و بازنده می‌شوند، اما آنها می‌دانند که تنها یک بازی نیست که موفقیت آنها را مشخص می‌کند و همیشه راه برای پیشروی وجود دارد.

تریدر موفق

ورزشکاران حرفه‌ای از شکست‌های خود برای عملکرد بهتر در رقابت‌های بعدی استفاده می‌کنند و اجازه نمی‌دهند شکست یا موفقیت گذشته بر عملکرد آنها در آینده تاثیر منفی بگذارد.

3 – آنها قواعد اولیه بازی را می‌دانند و به آن پایبند هستند

قبل از حرکت به سمت حرکات پیشرفته، ورزشکاران مبانی اولیه و قواعد بازی را یاد می‌گیرند. تریدرهای موفق نیز مبانی اولیه معامله‌گری را می‌دانند و همیشه آنها را در ذهن خود مرور می‌کنند.

یک فوتبالیت حرفه‌ای ساعت‌های زیادی را صرف تمرینات و حرکات اولیه فوتبال می‌کند. آنها قبل از اینکه شوت‌های از راه دور بزنند روی پاس‌های بقل‌پا کار می‌کنند.

حتی بزرگترین فوتبالیست‌ها نیز هنوز پاس‌های بقل‌پا را در حین گرم کردن خود تمرین می‌کنند تا بتوانند در زمان مناسب برای شوت‌های از راه دور آماده باشند.

همچنین یک تریدر موفق فارکس باید مبانی اولیه فارکس را بداند و پایه محکمی برای ترید کردن داشته باشد. شما نمی‌توانید یک تریدر موفق را پیدا کنید که سطوح مقاومت و حمایت را نداند و با الگوهای کندل استیک و مبانی اولیه تحلیل تکنیکال آشنا نباشد.

مرتبط : آموزش کامل تصویری تحلیل تکنیکال، بهترین استراتژی تحلیل تکنیکال از صفر تا صد

4 – آنها ذهن و عواطف سرسختی دارند

آیا می توانید تصور کنید که اگر راجر فدرر در هر فینال در یک تورنمنت بزرگ تحت تاثیر فشارهای روحی و عاطفی قرار می‌گرفت، چه اتفاقی می افتاد؟ او احتمالا هرگز نمی توانست رکورد پیت سامپراس برای عناوین گرند اسلم را بشکند.

مرتبط : مدیریت احساسات در تریدینگ و معامله کردن

بهترین ورزشکاران و معامله گران اجازه نمی دهند احساسات و عواطف آنها قضاوت‌شان را تحت الشعاع قرار دهد و آنها را آشفته کند. علیرغم استرس و فشاری که در کارشان وجود دارد، آنها می‌توانند تمرکزشان را حفظ کنند و برنامه خود را اجرایی کنند.

5 – آنها بطور مدام برای بهبود خود تلاش می‌کنند

دلیل اینکه بهترین‌ها، بهترین هستند تلاش دائمی آنها برای بهترشدن است. ورزشکاران حرفه‌ای می‌دانند که برای برتری بر حریف باید همیشه یک قدم از آنها جلوتر باشند و نمی‌توانند به موفقیت‌های گذشته خود تکیه کنند.

بازارها پویا هستند و هرلحظه شرایط بازار تغییر می‌کند. برای موفقیت در تریدینگ و معامله‌گری می‌بایست همیشه یک قدم از بازار و دیگران جلوتر حرکت کنید.

موفق‌ترین تریدرها ارزش تمرین و سخت‌کوشی را می‌دانند و با بررسی عملکرد گذشته، خود را برای آینده آماده می‌کنند. آنها استراتژی‌های جدید را آزمایش می‌کنند و همواره در حال یادگیری و مطالعه شرایط بازار هستند.

البته این بدین معنی نیست که برای موفقیت در فارکس و تریدکردن حتما باید یک ورزشکار حرفه‌ای باشید بلکه شما نیاز دارید تا مانند یک ورزشکار حرفه‌ای عمل کنید تا بتوانید تبدیل به یک تریدر موفق شوید. وقتیکه تصمیم به ورود به فارکس و دنیای تریدینگ می‌گیرید شما یک ورزشکار هستید و بازار هم زمین بازی شما می‌شود.

مرتبط : ۱۰ اشتباه رایج در ترید‌ینگ و معامله‌کردن که مانع موفقیت می‌شوند


5 نقطه اشتراک یک تریدر موفق با یک ورزشکار حرفه‌ای


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید