روانشناسی

19 کاری که افراد ناموفق و ناخشنود انجام میدهند (قسمت دوم)

19 کاری که افراد ناموفق و ناخشنود انجام میدهند (قسمت دوم)

این مقاله قسمت دوم مقاله ای با همین نام است که در روز گذشته منتشر شده است.

 

11. آنها نگران این هستند که دیگران چه فکری میکنند

افراد ناخشنود اغلب بیش از حد به اینکه دیگران چه فکری دربارۀ آنها میکنند اهمیت میدهند. در پایان روز میبینید که خیلی کارها بوده است که میتوانستید برای جلب توجه دیگران انجام دهید ولی نکته ایکه مهمتر از همه چیز است این است که شما خودتان را دوست داشته باشید.

 

12. آنها شایعه پراکنی میکنند یا دربارۀ دیگران منفی صحبت میکنند

گاهی والدین به ما چیزهایی یاد میدهند که خیلی ارزشمند است. یکی از چیزهایی که در کودکی به ما یاد داده اند این است که اگر چیز خوب و قشنگی برای گفتن نداریم بهتر است که اصلاً چیزی نگوئیم. افرادی که ناموفق و یا ناخوشنود هستند اغلب سعی میکنند که دیگران را نیز پائین بیاورند تا با این کار حال خودشان بهتر شود، اما این روش هرگز کار نمیکند. راه چارۀ بهتر این است که دیگران را بالا ببریم و و تلاش کنیم که از این روش احساس خوبی داشته باشیم.

 

13. آنها بیش از اندازه کار میکنند

هر کسی نیاز به یک روز آرامش روانی دارد. افرادی که زیاد کار میکنند اغلب از نیازهای خود غافل میشوند. گاهی اوقات چیزی که نیاز دارید این است که یک نفس راحت از مشغلات کاری بکشید و برروی خودتان متمرکز شوید.

 

14. آنها خود را منزوی میکنند

زمانیکه شرایط سخت میشود خیلی آسان است که از کسانی که به شما اهمیت میدهند دوری کنید. اما برای اینکه احساس بهتری داشته باشید ، سپری کردنِ اوقات با دوستانِ نزدیک و خانواده میتواند بسیار تأثیر گذار باشد. گاهی اوقات با دیگران بودن باعث میشود که فراموش کنیم که چه مشکلاتی داریم و با اینکه چه چیزهایی باعث ناراحتیمان شده است. بنابراین سعی کنید که دور و بر خود را با افرادی که دوستتان دارند پر کنید تا دچار افسردگی و ناخشنودی نشوید.

 

15. هرگز خوش گذرانی نمیکنند

افراد موفق و شاد میدانند که رفتن به تعطیلات، یک روز لذت بردن از ماساژ و سونا و خودنمایی در لباسی جدید مهم هستند. افراد ناخشنود گاهی فراموش میکنند که مراقبت از خودشان به اندازۀ مراقبت از دیگران میتواند مهم باشد.

 

16. آنها مشکلی با تنها شدن ندارند

افراد ناخشنود اغلب در مکان امن خود میمانند و در آنجا سکنی میکنند. برای مثال سکنی کردن در رابطه ای که آنها را خوشحال نمیکند، سکنی در کاری که فقط مجبورند چشمشان به یک نفر دیگر باشد و یا در مسیری که هیچگونه پیشرفتی در آن وجود ندارد. افراد موفق کاری میکنند که از این مسیرها خارج شوند و بتوانند مسیر جدیدی را شروع کنند.

 

17. آنها از بخشیدن اجتناب میکنند

اینگونه افراد اغلب کینه را در خود نگه میدارند اما همیشه یک آزادی و آرامشی در بخشیدن وجود دارد که باعث تغییر روحیه و شادابی فرد میشود. پس همیشه سعی کنید که ببخشید تا شادتر و موفق تر باشید.

 

18. آنها از برنامه ریزی و سازماندهی گریزانند

برنامه ریزی نداشتن میتواند برای شما یک حسِ در هم و برهمی بوجود بیاورد. حتی اگر این سازماندهی تنها به سادگیِ مرتب کردن خانه یا میز کارتان باشد میتواند تأثیر مثبتی برروی دوباره بدست گرفتن کنترل شرایط داشته باشد. افرادی که از برنامه ریزی و سازماندهی گریزان هستند اغلب دچار مشکلِ برنامه ریزی، کارایی پائین و مشغول بودنِ بیهوده میشوند که این عوامل باعث ناموفق بودن و ناخشنودی آنها میشند.

 

19. آنها تنها برروی خودشان تمرکز میکنند

باوجود اینکه به خود اهمیت دادن امری ضروری میباشد ولی افراد ناخشنود و ناموفق تنها به خودشان فکر میکنند. رفتار غیردوستانه با دیگران یا تمرکز بیش از حد برروی منافع و مشکلات خود میتواند باعث صدمه زدن به آرامش روانی شما و موفقیتتان شود. خیلی جالب است که کمی مهربانی و نگاه کردن به مسایل از زاویۀ دید دیگران میتواند بر روی روح و روان شما تأثیر بسیار مثبتی بگذارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس