19 کاری که افراد ناموفق و ناخشنود انجام میدهند (قسمت اول)

19 کاری که افراد ناموفق و ناخشنود انجام میدهند (قسمت اول)

همۀ افراد روزهایی را در زندگی دارند که کارایی بسیار پائینی دارند ولی نباید گذاشت که تعداد این روزها در یک سال به اندازۀ انگشتان یک دست برسد. با خواندن نکات زیر متوجه خواهید شد که چرا برخی افراد کارایی پائینی دارند و در نتیجه ناخوشنود و ناموفق هستند.

مرتبط : 10 رفتاری که شما هرگز در انسانهای موفق نمی بینید.

 

1. دربارۀ چیزهایی نگران هستند که قادر به تغییرشان نیستند.

همۀ ما گاهی اوقات گناهکار هستیم و با خود فکر میکنیم که چه میشد اگر به گونه ای دیگر عمل کرده یا سخن گفته بودیم. افراد افسرده بیشتر زندگیشان را در فکر “میتونستم اینجوری بگم، میبایست اینجوری رفتار میکردم، شاید بهتر بود این کار و کرده بودم” هستند. امّا این خیلی مهم است که ناراحتِ چیزهایی که تغییری در آنها نمیتوانیم بدهیم نباشیم و بجای آن باید از اشتباهات گذشتۀ مان درس بگیریم و فقط سعی کنیم که در آینده دوباره آنها را تکرار نکنیم.

 

2. وقتیکه کارها دشوار میشوند عقب میکشند.

افراد ناخوشنود و ناموفق اغلب وقتیکه با چالشی مواجه میشوند عقب نشینی میکنند. این کارِ خیلی آسانی است که در هنگام دشواری ناامید شوید ولی معمولاً استقامت و با قدرت حرکت کردن نتایج بهتری به همراه خواهد داشت. بدون توجه به برآیندِ کارتان، تنها استقامت نشان دادن باعث افزایش اعتماد بنفس در شما میشود و باعث میشود که مطمئن شوید وقتی کارها همه تمام شد دیگر چیزی نیست که بخواهید برای آن پشیمان باشید.

 

3. خودشان را خیلی جدی میگیرند.

اغلب افرادی که خودشان را زیادی جدی میگیرند زندگی را هم زیادی جدی میگیرند. چنانچه شما بتوانید به عقب نگاه کنید و به خود بخندید و متوجه شوید که دنیا آنقدرها هم فکرش را میکردید جدی نیست دیگر آنقدر آن را ترسناک و مهیب تصوّر نخواهید کرد.

 

4. آنها هرگز فعالیت فیزیکی نمیکنند.

ورزش کردن مزایای فیزیکی و ذهنی بیشماری دارد. هرچه بیشتر جنب و جوش داشته باشید، احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت و از زندگی سالم تری نیز بهره خواهید برد. بر عکس جنب و جوش نداشتن و بی حرکتی باعث سرخوردگی، ناشاد بودن و افسردگی میشود که همگی باعث موفق نشدن شما در زندگی میشوند.

5. آنها اهداف غیر غابل دسترسی برای خود تعیین میکنند.

همۀ ما میدانیم که داشتن هدف بسیار مهم است. داشتن هدف تنها راهی است که میتواند ما را به جایی برساند. امّا مشکل وقتی شروع میشود که این اهداف غیر واقعی و غیر قابل دسترس باشند. باوجود اینکه ما همیشه میدانیم که رسیدن به ستاره ها بسیار عالی است ولی گاهی اوقات وقتی به آنها نمیرسیم احساس ناامیدی و شکست میکنیم. کلیدِ معمّا اینجاست که برای رسیدن به یک هدفِ بزرگ باید اول به اهداف کوچکتری رسید و وقتی به این اهداف کوچک میرسید خوشحال تر خواهید بود و یک قدم به هدف بزرگتان نزدیکتر خواهید بود. فراموش نکنید که هیچ کس کامل نیست.

 

6. اغلب غذای ناسالم میخورند.

همۀ افراد شاید از خوردن این نوع غذاها لذت ببرند و این خیلی عجیب نیست. اگرچه افراد ناخوشنود و ناموفق در این کار زیاده روی میکنند و این را به یک عادت تبدیل میکنند. خوردن غذای سالم به افزایش انرژی و بهتر شدن روحیۀ تان کمک میکند. همچنین غذای سالم باعث بهبود سلامت فیزیکی تان میشود و بعد از خوردن اینگونه غذاها دچار عذاب وجدان هم نمیشوید!

 

7. به اندازۀ کافی نمیخوابند.

خوابیدن یک نیازِ اساسی است. میزان خوابتان رابطۀ مسطقیمی با بازدهی شما در فردای آن روز دارد. شاید فکر کنید که با سخت تر کار کردن و یا اضافه کار کردن بتوانید آن را جبران کنید ولی هیچ چیزی نمیتواند این بی خوابی را جبران کند به جز خواب. بنابراین به اندازۀ کافی خوابیدن کارایی شما را افزایش میدهد و در بلند مدت به موفقیت شما کمک میکند. فراموش نکنید که به اندازۀ کافی خوابیدن یعنی در ساعات معین و به میزان معین خوابیدن.

مرتبط : حقیقتی جالب درباره عادت خوابیدن افراد مشهور و ثروتمند

8. آنها به جای نقاط قوت خود بر روی نقاط ضعف خود تمرکز میکنند.

همۀ ما در جاهایی مشکل داریم. مهم این است که این کاستی ها را با آغوش باز بپذیریم نه اینکه بر روی آنها متمرکز شویم. بهبودِ فردی کار بسیار مثبتی است ولی افراد ناموفق اغلب آنقدر بر روی کاستی های خود متمرکز هستند که نمیتوانند بر روی نقاط ضعف خود کار کنند. میبایست که به این کاستی ها رسیدگی کرد ولی اجازه نداد که باعث عقب ماندمان شوند.

 

مرتبط : 5 باوری که موفقیتتان را نابود میکند 

9. آنها زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی صرف میکنند.

این نکته عجیب به نظر میرسد. امروزه افراد تمام زندگیشان را بصورت آنلاین سپری میکنند و این نوع زندگی نکات منفی بسیار زیادی دارد. برخی افراد خیلی از وقتشان را صرف مقایسه کردن خود با دیگر افراد میکنند. این خیلی خوب است که دوست شما یک شغل جدید پیدا کرده، ازدواج کرده، بچه دار شده و یا به سفر رفته است امّا این هیچ مشکلی نیست که شما با او تفاوت دارید.

بد نیست که کمی هم از جلوی دستگاهتان دور شوید و فکر کنید و یا کاری انجام دهید. افراد ناموفق و ناخوشنود اغلب زیاد در شبکه های اجتماعی وقت صرف میکنند و خیلی نگران این هستند که در دید دیگران چگونه به نظر میرسند. این نوع رویکرد میتواند تأثیری منفی برروی نظر شما نسبت به خودتان داشته باشد.

 

10. آنها در منطقۀ آرامش خود میمانند.

این خیلی آسان است که در جایی که احساس راحتی و امنیت میکنید بمانید زیرا ریسک پائین تری دارد. امّا ماندن بیش از حد در آنجا باعث میشود که موقعیتهای مناسب دیگری که در زندگی ممکن است وجود داشته باشد را از دست بدهید. یکی از چیزهایی که باعث تشدید شدن ناخوشنودی میشود خستگی و کسالت است و این کسالت به سادگی میتواند با تجربیات جدید و قبول ریسک از بین برود. منظور این نیست که از کار دست بکشید و به دنبال چتر بازی بروید امّا شاید تجربۀ غذاهای جدید، مسافرت آخر هفته و شنیدن موسیقی جدید بتواند کسالت را در شما از بین ببرد.

نکات بعدی را در قسمت دوم این مقاله میتوانید مطالعه نمائید.

تجارت آفرین فارکس
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس