11 کار دشواری که باید برای موفق شدن انجام دهید

11 کار دشواری که باید برای موفق شدن انجام دهید

هزاران ویژگی وجود دارد که میتواند به موفقیت شما کمک کند و هر چه بیشتر بر روی این ویژگی ها تمرکز کنید و مطالعۀ بیشتری دربارۀ آنها داشته باشید میتوانید موفق تر شوید. تمام این ویژگیها ارزش وقت و انرژی گذاشتن را دارند.

خانم “آنجلا لی داک ورث” زمانیکه در مدرسه معلم دانش آموزان کلاس هفتم بود متوجه شد که محتویات درسهایی که او برای شاگردانش میگوید کیفیت و محتوای کافی را ندارد. او فکر میکرد که تمام این دانش آموزان توانایی دریافت مطالب مهمتری را دارند ولی به شرط اینکه برای آن ها تلاش و زمان کافی گذاشته شود.

بهترین دانش آموزان او افرا دی با استعداد ذاتی نبودند بلکه آنها کسانی بودند که یک “چیزِ اضافی” داشتند و آن چیز اضافی باعث میشد آنها راغب به سخت کار کردن شوند.

خانم آنجلا با این “چیز اضافی” که در برخی از دانش آموزان خود میدید شگفت زده شده بود زیرا او در خود نیز این “چیز اضافی” را میدید. بنابراین او تدریس را رها کرد تا بتواند بر روی این مطلب تحقیق انجام بدهد و سرانجام توانست در رشتۀ روانشاسی مدرک خود را از دانشگاه پنسیلوانیا بگیرد.

تحقیقات او که البته در حال حاضر نیز در حال انجامشان است تا کنون چندین یافتۀ بسیار جالب داشته است. او تحقیقاتش را بر روی آن دسته از افراد که موفقیت برایشان اهمیت دارد انجام داد. بر روی افرادی مانند فروشندگان، دانش آموزان، افراد نظامی، و خیلی های دیگر. در این مدت زمان او به این نتیجه رسیده است که یک چیز در اغلب افراد موفق بصورت مشترک وجود دارد و آن “استحکام” است.

این استحکام همان “چیز اضافی” است که بیشتر افراد موفق را از دیگران جدا میکند. این همان اشتیاق، استقامت و طاقتی است که ما برای به تحقق رساندن آرزوهایمان باید داشته باشیم.

توسعه و پیشرفت این “استحکام یا چیزِ اضافی” تماماً مربوط به عادتهایی میشود که برخی دارند ولی دیگران نمیخواهند آن را انجام دهند. تنها چند علامت وجود دارد که نشان میدهد آیا شما استحکام دارید یا خیر و اگر شما این کارهایی که در پایین ذکر میکنیم را به صورت عادت انجام نمیدهید بهتر است که شروع به انجامشان شوید.

مرتبط : 10 مهارت که به سختگی فراگرفته میشود ولی برای همیشه به شما کمک میکنند

 

1. باید اشتباه کنید، گاهی مانند یک احمق بنظر برسید و دوباره تلاش کنید بدون اینکه شانه خالی کنید.

اخیراً در تحقیقی در کالج ویلیام و مری با 800 نفر از تجارت آفرینان مصاحبه کردند و دریافتند که موفقترین آنها اغلب دو خصلت عجیب با یکدیگر به اشتراک دارند:
آنها اشتباهات عجیبی انجام میدهند و اغلب اهمیتی به اینکه دیگران دربارۀ شان چه فکری میکنند نمیدهند.

به بیان دیگری میتوان گفت که بیشتر تجارت آفرینان موفق زمان و انرژی خود را برروی تمرکز بر شکست های خود میگذارند و این شکست ها را قدمهای کوچکی برای رسیدن به موفقیت و اهداف خود میدانند.

 

2. باید زمانیکه احساس شکست کردید دوباره بجنگید.

یک گزارشگر یک بار از “محمد علی کلی” پرسید که چند بار در روز از زمین بلند میشی. محمد علی جواب داد “من بلند شدن هایم را نمیشمارم، من فقط زمانی شروع به شمارش میکنم که شروع به درد گرفتن میکند، وقتیکه احساس ضعف میکنم، زیرا این زمان زمانی  است که واقعاً اهمیت دارد.” همین روش در تجارت نیز قابل کاربرد است.

شما همیشه زمانیکه شرایط سخت میشود دو راه بیشتر ندارید: یا میتوانید بر این مانع غلبه کنید و به پیشرفت خود ادامه دهید و یا اینکه آن شما را شکست میدهد. انسانها ساختۀ عادات خود هستند. اگر زمانیکه شرایط سخت میشود شانه خالی کنید، دفعۀ بعدی که میخواهید شانه خالی کنید این کار برایتان آسانتر میشود. از طرف دیگر، چنانچه به خودتان فشار بیاورید که آن را شکست دهید “استحکام” شروع به رشد کردن در درونتان میکند.

 

3. باید تماسهایی که از آنها واهمه دارید را بگیرید.

گاهی اوقات باید کارهایی را انجام دهیم ولی این کار را نمیکنیم زیرا میدانیم که این کارها در بلند مدت نتیجۀ بسیار عالی ای میدهند: اخراج یک کارمند، تماس گرفتن با یک فردِ نا آشنا، بک آپ گرفتن از کل اطلاعات کمپانی و یا از بین بردن یک پروژه و شروع مجدد آن.

خیلی آسان است که به چالشهای بزرگ اجازه دهید شما را از کار بیندازند امّا موفقترین افراد میدانند که در این لحظات است که بهترین اتفاقات ممکن است برای آنها رخ دهد. هر دقیه ای که شما صرف این کار میکنید ارزش انرژی و وقت گذاشتن بر آن را دارد. افرادی که به صورت عادت تماسهای سختی میگیرند میتوانند از دیگر رقبای خود پیشی بگیرند.

 

img154

4. باید بر احساساتتان کنترل کامل داشته باشید.

احساسات منفی باعث چالش “استحکام” فرد میشوند. با وجود اینکه حس نکردن این احساسات نیز امری غیر ممکن است ولی میتوانید آن را تحت مدیریت خود در بیاورید و خود را در شرایطی قرار دهید که کنترل آنها را داشته باشید. وقتیکه به احساساتتان اجازه میدهید که بر توانایی فکر کردن شما چیره شوند به سادگی عزم خود را برای انجام کارهای مهم از دست خواهید داد.

یک احساس بد به راحتی میتواند که شما را از انتخاب مسیر صحیح دور کند و به همین شکل یک حس خوب به شما احساس اعتماد بنفس و قدرت برای تصمیم گیری بهتر میدهد.

 

5. به خودتان اعتماد داشته باشید.

یک مرز بسیار باریک بین اعتماد به خود و با انگیزه شدن است. اعتماد داشتن به خود یعنی نگاه کردن به تصمیمات از تمام جوانب ممکن و زمانیکه حقیقت خود را نمایان نمیکند شما با باور به خود میتوانید انتخاب کنید و به سمت مسیر درست حرکت میکنید.

 

6. باید بیشتر از آنچه میگیرید بدهید.

یک تحقیق معروف در استنفورد انجام شده که میگوید : مربی کودک را در اتاق با یک شیرینی برای 15 دقیقه تنها میگذارد و به او میگوید که اگر دوست داری میتوانی تو این 15 دقیقه شیرینی را بخوری ولی اگر تا زمانیکه بر میگردم نخوری اونوقت دومین شیرینی هم بهت میدهم. یک کودک که قادر بود منتظر بماند تا محقق برگردد نتیجۀ بهتری را در زندگی تجربه کرد. چیزهایی مانند نمرات بالاتر، موقعیت شغلی بهتر، حتی بدنی سالم تر و بهتر. نکتۀ کلیدی این است که به تأخیر انداختن لذت و صبر کردن اساس موفقیت هستند. افراد مستحکم میدانند که نتایج واقعی تنها پس از صرف زمان کافی و چشمپوشی از لذات سریع به واقعیت میپیوندند.

 

7. باید زمانیکه هیچ کس پیروی نمیکند رهبری کنید.

زمانیکه افرادی شما را حمایت میکنند بسیار ساده است که یک مسیر را انتخاب کرده و به خود اعتماد کنید. ولی تست واقعیِ استحکام زمانی است که هیچ کسی به آن کاری که شما میخواهید انجام دهید باور ندارد. افراد مستحکم بر خودشان اعتماد دارند و توجهی به حمایت و یا تنها بودن خود نمیکنند و مسیری که صحیح میدانند را طی میکنند.

 

img153

8. باید ضرب العجل ها را دقیقاً رعایت کنید و نتایجی فراتر از انتظار ارائه دهید.

افراد موفق یک راهی پیدا میکنند که بگویند “بله” و همیشه به تعهدات خود پایبند هستند. آنها راههایی که میتوانند خود را از بقیه متفاوت نشان دهند را میدانند. به همین منظور تمایلی ذاتی به ارائۀ نتایجی فراتر از آنچه از آنها توقع میرود را دارند.

 

9. باید به جزئیات دقت کنید حتی اگر باعث میشود که مغزتان داغ کند.

هیچ چیزی به اندازۀ “جزئیاتِ ذهن پرکن” آن هم زمانیکه خسته هستید باعث امتحان کردن استحکام شما نمیشود. هر چه بیشتر افراد مستحکم به چالش کشیده شوند، بیشتر وارد جزئیات میشوند و بیشتر به چالش ها خوش آمد میگویند.

 

10. باید با افرادی که با شما نامهربان بودند مهربان باشید.

وقتیکه فردی با شما شایسته برخورد نمیکند، بسیار وسوسه انگیز است که درهمان شرایط و با همان درجه از نامهربانی با او برخورد کنید. افراد مستحکم به دیگران اجازه نمیدهند تا با آنها بد رفتار کنند ولی این بدین معنی نیست که آنها نیز با بدرفتاری پاسخگو باشند. در عوض آنها با افراد بی ادب و نا سالم با همان مهربانی ای که با دیگران برخورد رفتار میکنند زیرا آنها اجازه نمیدهند که منفی بودن یک نفرِ دیگر باعث پایین آوردن روحیۀ آنها شود.

 

11. باید مسئولیت تمام کارهایتان را بعهده بگیرید، بدون توجه به مثبت و منفی بودن آنها.

انسانها، خیلی بهتر به خاطر میسپرند که چگونه شما مشکلی را حل کردید تا اینکه چگونه از اول این مشکل را بوجود آورده اید. حتی زمانیکه میتوانید بهانه ای بیاورید با مسئولیت پذیر و قابل اعتماد نگه داشتن خودتان به دیگران بگوئید که چقدر نتیجۀ کار برای شما مهمتر از هر چیزی دیگر است.

 

در مجموع:

استحکام به همان اندازه که مهم است کمیاب نیز میباشد. امّا خبر خوب این است که با کمی تمرکز بر روی آن و تمرین کردن میتوانید آن “چیزِ اضافی” را در خود بوجود بیاورید.

تجارت آفرین فارکس
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس