10 مهارت که به سختگی فراگرفته میشود ولی برای همیشه به شما کمک میکنند

10 مهارت که به سختگی فراگرفته میشود ولی برای همیشه به شما کمک میکنند

خیلی از بهترین چیزها در زندگی رایگان هستند، اما این بدان معنی نیست که نیازی به زمان، عرق ریختن و استقامت ندارند.

زمانیکه صحبت از یادگیری مهمترین مهارت های زندگی میشود این نکات ذکر شدۀ بالا یعنی زمان، تلاش و استقامت نقش اصلی را بازی میکنند.

برخی سرمایه گذاران برای شناسایی فردی که ارزش سرمایه گذاری را دارد این سئوال را میکنند : “یادگیری کدام مهارت ها دشوارترین ها و مفیدترین ها هستند؟” ما دراینجا به تعدادی ازاین مهارتها اشاره میکنیم.

 

1. مدیریت زمان

یک مدیریتِ زمان کارا از مهمترین مهارتهایی است که تجارت آفرینان موفق برای آن ارزش بالایی قائل هستند. اگر چه یک روش واحد برای مدیریت زمان وجود ندارد ولی شما میتوانید روشی که برایتان مناسب است را پیدا کنید و آن را دقیقاً اجرا کنید.

خانم Alina Grzegorzewska توضیح میدهد که : “سخت ترین چیزی که برای یادگیری وجود دارد این است که چگونه برنامه ریزی کنید، نه اینکه آنچیزی که از قبل برنامه ریزی شده است را اجرا کنید”

 

2. همدلی

“شما میتوانید بسیار با نظم، دقیق و عالی باشید حتی میتوانید یکی از ثروتمندترین افراد دنیا باشید، اما اگر نتوانید به مسائلی که مربوط به دیگر مردم است توجه نشان دهید چیزی نیستید به جز یک روانپریش”. این جمله را کامیا تیلور میگوید.

اساس انسانیِ تجارتِ مدرن، همدلی با دیگران و آمادگی برای کمک رسانی به آنهاست.

همدلی یعنی توانایی درک احساسی که دیگران دارند. همان توانایی که بخش فروش و خدمات کمپانیها به آن ها نیاز دارند. همدلی یعنی روحیۀ تیمی – که تشویق به سخت کار کردن میکند. همدلی یک نیروی محرکه ای است که کارمندان را به ماورای آن چیزهایی که علاقه ای ندارند هدایت میکند. دلیل این علاقه هم این است که به چیزهای بزرگتر از حقوق پایان ماه فکر میکنند.

 

3. در روش خوابیدن استاد شدن

روش های از پیش تجویز شده ای برای خوابیدن وجود دارد که میتوان از آنها پیروی کرد، اما فارغ از راهی که شما انتخاب میکنید بنا نهادن یک مراسم خاص به شما کمک میکند که شب ها با آرامش بخوابید.
مطالعات زیادی بر روی خواب انجام شده که همگی بر این باور هستند که اگر یک برنامۀ خواب منظم داشته باشید خوابیدن و بیدار شدنتان بسیار آسان میشود. اینجا دربارۀ ساعت خوابیدن و بیدار شدن و یا میزان خواب صحبت نمیکنیم بلکه درباۀ برنامه ریزی آن صحبت میکنیم.

مرتبط : مراسم صبحگاهی 10 کارآفرین الهام بخش (اینفوگرافیک)

 

4. با خود مثبت صحبت کردن

“نهایتاً آنچیزی که دیگران دربارۀ شما فکر میکنند اهمیت زیادی ندارد، اما آنچیزی که شما دربارۀ خودتان فکر میکنید بسیار پراهمیت است. زمان نسبتاً زیادی نیاز است تا به آن درجه از اعتماد بنفس برسید که خودتان را باور کنید حتی زمانیکه هیچ کس به شما باوری ندارد.”

فراموش نکنید : در آنسوی با خود-مثبت-سخن گفتن، با خود-منفی-صحبت کردن است که به آهستگی میتواند تمام اعتماد به نفستان را در خود حل کند.

 

5. استحکام

چه شما سعی در انجام حرکات ورزشی روزانه، چه سعی در مطالعۀ روزانه و چه سعی در انجام یک پروژۀ تجاری را دارید استحکام و استقامت کلید شما برای موفقیت است.

معمولاً افراد زمانیکه به یک مرحله ای از موفقیت میرسند دست از سخت کارکردن میکشند. اما نکته اینجاست که برای نگه داشتن موفقیت باید بسیار سخت تر و مستحکم تر فعالیت کرد.

 

6. کمک خواستن

خانم لوئیس کریستی میگوید “یک بار در یک مصاحبه کاری به من گفته شد که اگر شما نتوانید در زمان نیاز درخواست کمک کنید نمیتوانید این شغل را احراز کنید. به صورت غریزی گفتم که : میتوانم. بعد که شروع به کار کردم متوجه شدم که نفر قبلی در آن پست به دلیل اینکه قادر به پذیرفتن اشتباهاتش نبوده و از کسی هم کمکی نمیگرفته همه چیز را به گند کشیده بود.”

او همچنین توضیح میدهد : “اینکه بدانید چه زمانی نیاز به کمک دارید و در آن زمان درخواست کمک کنید یک عمل بسیار مشکل است. این بسیار مشکل است، زیرا هیچ کس دوست ندارد که بعنوان یک فرد ضعیف و ناقص تلقی شود.”

اما یک تحقیق در دانشکدۀ تجارت دانشگاه هاروارد نشان میدهد که پذیرفتن و درخواست کمک نه تنها شما را ناتوان بلکه توانا تر جلوه میدهد.

 

7. بدانید چه زمانی ساکت شوید – و دقیقاً همان کار را انجام دهید

“خانم روشنا نظیر میگوید ” شما نمیتوانید برای تمام چیزهایی که در این دنیا به نظرتان اشتباه می آید ناله و شکایت کنید. گاهی نیاز دارید که فقط ساکت شوید.”

مثالهای زیادی وجود دارد که شما باید این روش را در آنها بکار گیرید. زمانیکه عصبانی، پریشان و یا آشفته هستیم هر چیزی که به ذهنمان میرسد را بروز میدهیم و اغلب بعداً پشیمان میشویم.

بسته نگه داشتن دهان زمانیکه پریشان و عصبی هستید یک مهارت بسیار بارارزش و صد البته بسیار مشکلی میباشد.

 

8. گوش دادن

در راستای ساکت شدن، گوش دادن بروز میکند.

نیکول لیپکین نویسندۀ کتابِ “چه چیزی رهبران را در شب بیدار نگه میدارد” میگوید “بیشتر ما در محل کار بخاطر مشغلات زیادِ کاری بسیار تحت فشار هستیم. ذهن ما قبل از اینکه قفل کند توانایی تحمل اطلاعات بسیار زیادی را دارد. یکی از راه هایی که برای گوش دادن بسیار مهم است این است که آن چیزی که میشنوید را برای کسانی که در شرایط شما هستند بازگو کند.” با این روش ذهن خود را به یک تعادل میرسانید و باعث کم کردن فشار دریافت اطلاعات از روی خود میشوید.

 

9. سرتان به کار خودتان باشد

برای آموختن این مهارت سالها باید تلاش کرد.

اینکه در کار بقیۀ افراد دخالت کنید هرگز نمیتواند برایتان مفید باشد و تنها باعث اتلاف وقت و منابع تان میشود.

اروشی رودرا میگوید : ” شما هیچ حقی ندارید که کار اشتباه افراد دیگر را توبیخ کنید حتی اگر آخرین فرد مصلح بر روی زمین باشید.”
شما بهتر است که خود را کامل کنید و بر روی اشتباهات خود تمرکز کنید و خود را در تحمل کردن افراد و افکار متفاوت، استاد کنید.

 

10 . افکارتان را پرورش دهید

برای اینکه بتوانید آنچیزهایی که قصد انجامشان را دارید بدست آورید نیازمندید تا مستقیماً بر روی افکار خود معطوف شوید. چالش اینجاست که “ما” محصول تجربیاتِ گذشتۀ خودمان هستیم و هر چیزیکه به آن فکر میکنیم نتیجۀ همان تجربیات گذشتۀ ما میباشد. با این حال فراموش نکنید گذشته هرگز مساوی با آینده نیست.” پس بیشتر بیندیشید و بیاموزید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید