10 باوری که هر تجارت آفرینی سرانجام به آن میرسد

10 باوری که هر تجارت آفرینی سرانجام به آن میرسد

در حالیکه برخی افراد تجارت آفرینی را به خاطر ثروت و رهبری دنبال میکنند، برخی دیگر به آن برای پرورش یک ایده و یا ساختن محصولی جدید علاقه مند هستند. فرقی نمیکند که کدام راه را در پیش بگیرید زیرا به حقایقی مشابه خواهید رسید که این حقایق همیشه به عنوان جزئی جدایی ناپذیر به همراه مدیریت و تجارت آفرینی می آیند.

پس از چندین سال تجربۀ تجارت آفرینی، بدون توجه به اینکه چه اندازه ثروتمند یا موفق شده اید به دانشی دست پیدا خواهید کرد میتواند در آیندۀ تجاری و زندگیتان از آنها بهره مند شوید. همچنین به حقایقی خواهید رسید که در اینجا به 10 مورد از آنها اشاره میکنیم.

 

1. تصمیم گرفتن همیشه بهتر از اجتناب از تصمیم گیری است

وقتیکه که تصمیمی ممکن است عواقب خسارت آوری داشته باشد خیلی آسان است که از آن بترسید و هیچ حرکتی انجام ندهید. تجارت آفرینان باتجربه میدانند که در این مواقع یک تصمیم (حتی اشتباه) بهتر از این است که اصلاً تصمیمی گرفته نشود زیرا عمل کردن همیشه بهتر از عمل نکردن است.

 

2. ترسِ ریسک بزرگ نمایی شده است

آمیختنِ ریسکِ تصور شده به تصمیم هایتان بسیار مهم و حیاتی است، زیرا احتیاط کمک میکند که احتمالات نتایج هر کدام از تصمیم هایتان را بررسی کنید. خود ریسک به طور کلی چیز ترسناکی نیست و هر کارآفرینی بعد از گرفتن تصمیمات ریسکیِ کافی متوجه این حقیقت میشود. ریسک تنها “سختیِ رسیدن به یک موقعیت است”، حتی اگر موفق هم نشدید تقریباً همیشه یک راهی برای جبران آن وجود دارد.

 

3. شما نمیتوانید همه چیز را کنترل کنید

بعنوان یک کارآفرین شما تصمیم گیرندۀ ارشد خواهید بود و مجبور هستید که خیلی بیشتر از شغل قبلیتان کنترل اوضاع را در دست بگیرید. البته کنترل کردن همۀ شرایط فقط یک توهم است و شما تنها میتوانید قسمتی از تجارت را کنترل کنید. بقیۀ آن نتیجۀ انتخاب زمان و مکان مناسب و برخی دیگر از فاکتورهای خارج از کنترل شماست و چگونگی برخوردِ شما با اینگونه مسائل است که موفقیت نهایی شما را دیکته میکند.

 

4. کار زندگی است و زندگی کار است

زمانیکه شما یک تجارت آفرین هستید مرز بین کار و زندگی برایتان بسیار کم رنگ میشود. تعادل بین زندگی و کار مشکل و گاهی غیر ممکن میشود. تجارتِ شما اساس زندگیتان میشود و کار وارد مسیرهایی میشود که شاید قبلاً هیچ تصوری از آنها نداشته اید. مسئله اینجاست که شما هیچ اهمیتی نمیدهید، زیرا کار دیگر برای شما مانند کار نیست بلکه قسمتی از شما را تشکیل داده است.

 

5. داده ها فقط شما را دورتر میکنند

زمانیکه شما کاری را شروع میکنید تمام تلاشتان را انجام میدهید تا تصمیم هایتان تا سرحدِ امکان منطقی باشند بنابراین از داده هایی منطقی برای پشتیبانی از تصمیم هایتان استفاده میکنید. این کار معمولاً کارِخوبی است امّا داده ها فقط میتوانند که شما را دورتر کنند. شما باید از منطق احساسی خود استفاده کنید و به غریزۀ تان تا حدی اعتماد کنید. این یکی از چیزهایی است که تجارت آفرینان بعد از یک یا دو سال کارکردن به آن میرسند.

 

6. شما در همه چیز بهترین نیستید

شما ممکن است که مسئول همۀ فعالیتهای سازمان خود باشید امّا این بدان معنی نیست که شما همه چیز را دربارۀ همۀ دپارتمانهای سازمان خود میدانید. بهترین کار داشتن شریک معتمد با توانایی های متفاوت و هدف یکسان است. همچنین استخدام افرادی که بهتر از شما هستند همیشه کلید موفقیت سازمان شماست. برای مثال باید یک مشاور قوی مالی برای کارهای دپارتمانِ حسابداری شرکت داشته باشید. این افراد که در مهارت های مختلف از شما بهتر هستند را پیدا کنید و اطراف خود را با اینگونه افراد پر کنید.

 

7. ایده ها به ندرت به آنصورت که تصور شده اند از کار درمی آیند

ایده ها همان چیزهایی هستند که تجارت ها را به جلو حرکت میدهند، امّا تنها داشتن ایده های عالی همه چیز نیست. فقط اینکه شما غذای لذیذی را در ذهن خود میپذید دلیل بر این نمیشود که در عمل نیز آن به همان لذیذی در بیاید. ایده ها شکننده هستند و متغیرهای ناآشکار میتوانند شما را از اجرای آنها بازدارند. تجارت آفرینان موفق این را درک میکنند و روی موانع کار میکنند.

 

8. اشتیاق و انگیزه همه چیز است

این درک به همان اندازه که برای بنیان گذاران یک تجارت کاربرد دارد برای اعضای تیم هم دارد. اگر شما انگیزۀ کافی برای حل یک مشکل را داشته باشید دیگر هیچ چیز نمیتواند شما را متوقف کند. اگر تیم شما انگیزه داشته باشد که مشکلی را حل کند آنها آن را حل خواهند کرد. کلید، دست یابی به انگیزه و اقدام کردن درصورت پیدا نکردن راه حل است.

 

9. اشتباهات معمولاً مسئلۀ خیلی مهمی نیستند

وقتیکه شما بعنوان یک تجارت آفرین کار خود را شروع میکنید، ممکن است از اینکه تصمیمات اشتباهی گرفته اید ترسیده باشید. حتی یک اشتباه کوچک شاید پتانسیل این را داشته باشد که تجارت شما را به زیر بکشد، درست است؟ با این وجود تجارت آفرینان در نهایت با این نتیجه میرسند که اشتباهات در واقع خیلی هم مسائل بزرگی نیستند. در عوض آنها از این اشتباهات درس میگیرند و از آنها بعنوان موانع قابل عبور و موقعیت استفاده میکنند.

 

10. تقریباً همیشه شانسهای بیشتری وجود دارد

مهم نیست که چند مرتبه تصمیمات بد گرفته اید، بی خیال آنها شوید و آنها را به حال خود بگذارید زیرا شما به عنوان یک تجارت آفرین همیشه شانسهای بیشتری خواهید داشت. شما میتوانید راههای جدیدی پیدا کنید و موقعیت های تازه ای برای خود بوجود بیاورید، و اگر اوضاع خیلی بد شد میتوانید تجارت جدیدی را افتتاح کنید.
اینکه شما این مطالب را میخوانید یک چیز است و اینکه آنها را دست اول دریابید چیز دیگریست. شما میتوانید از این مقاله با کمی دانش اضافی بگذرید و به سفرِ تجارت آفرینیِ خود ادامه دهید. امّا اگر واقعاً میخواهید که از آنها بهره بگیرید باید آنها را خودتان بکار گیرید و تجربه کنید.

اگر در مسیرِ تجارت آفرینی وارد شده اید نگذارید که دغدغه ها و موانع شما را از پیگیری اهدافتان دور کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
تجارت آفرین فارکس
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x