10 تمرین برای تبدیل شدن به یک میلیاردرِ خودساخته

10 تمرین برای تبدیل شدن به یک میلیاردرِ خودساخته

تبدیل شدن به یک میلیاردر خودساخته کار آسانی نیست. با این وجود برای کسانی که در گذشته این راه را به انتها رسانده اند همیشه مسیری یکسان وجود داشته است. بدون توجه به صنعتی که در آن کار میکنید قوانین و قواعدی وجود دارد که اجرای آنها میتواند به شما نیز این شانس را بدهد که بتوانید از صفر برای خود میلیارد بسازید. پس به این نکات دقت کنید و آنها را در زندگی خود بکار گیرید.

 

1. کار را برای چالشِ آن انجام دهید

اگر از هر میلیاردر خود ساخته ای بپرسید که چرا این کار را شروع کردید احتملاً به شما نمیگوید که برای اینکه میلیاردها تومان پولسازی کنم. داستان واقعی پشت بیشتر انسانهای موفق این است که آنها میخواستند پذیرای چالشی باشند که نشأت گرفته از آرزوهای آنهاست. آنها میخواستند که روی پای خودشان موفق شوند.

 

2. هرگز زیادی راحت نباشید

در مسیر سفرِ شما به سمت بالا نباید زمانی وجود داشته باشد که با خودتان بگوئید “خوب، فکر کنم دیگه کافیه. حالا دیگه باید استراحت کنم (یا میتونم تلاشم و کمتر کنم)” چنانچه به هدفتان رسیدید و توانستید برای مثال یک میلیارد پول به دست بیاورید یک هدف جدید برای خودتان طراحی کنید. شما هرگز نباید راحت باشید و همیشه باید بیشتر و بیشتر کار کنید.

 

3. از بقیه بیشتر مطالعه و کار کنید

مهم نیست که چه مقدار باهوش هستید. شما هرگز نمیتوانید به حداکثر توانایی ها خود دست پیدا کنید مگر اینکه بیشتر از دیگران مطالعه و کار کنید. این تنها راهِ واقعی برای دستیابی به اهدافتان است.

 

4. از اشتباهات و شکستهایتان درس بگیرید

شما شکست میخورید و اشتباهاتی انجام میدهید. امّا چگونگیِ واکنش شما به این شکست ها است که باعث موفقیت شما میشود. اگر پائین آمدید خودتان را رها نکنید در عوض ببینید که چرا شکست خوردید. از آن به عنوان یک درس استفاده کنید و از آن ناراحت نباشید و به راه خود ادامه دهید.

 

5. هر روز بخوانید

از این قانون هرچقدر بگوئیم باز هم کم است. شما باید به صورت مدام در حال خواندن باشید. هرگز از خواندن و پیدا کردن مطالب جدید برای مطالعه دست برندارید. باید از آخرین مطالب صنعت خود مطلع باشید و همیشه از بقیۀ رقبا جلوتر بروید.

 

5. ذهن و بدن خود را سالم نگه دارید

برای اینکه بتوانید یک نسخۀ پیشرفته تر از خودتان بسازید نیاز دارید که هر روز ورزش کنید و جسم و ذهن خود را سالم نگاه دارید. پس تغذیۀ صحیح به همراه خواب مناسب و ورزش روزانه نیاز اولیۀ هر انسان برای وارد شدن به دنیای کارآفرینی و موفقیت است.

 

7. اطراف خود را با افراد موفق و همفکر پر کنید

اگر شما در دایرۀ دوستان و کسانیکه با آنها رفت و آمد دارید افراد اشتباهی را داشته باشید احتمال شکست خود را چندین برابر میکنید. اطمینان حاصل کنید که افرادِ دور و بر شما، اهداف مشترک و رویکردی یکسان با شما دارند زیرا افرادی که توسط دوستان معتمد خود برانگیخته و تشویق میشوند به موفقیتهای مالی بهتری دست پیدا میکنند. وقت گذراندن با این افراد به شما کمک میکند تا بتوانید بررروی اهدافتان متمرکز تر بمانید.

از افرادی که به کارکردن اهمیتی نمی دهند دوری کنید. افرادی که بیشتر وقت خود را صرف مهمانی رفتن و یا استراحت میکنند به شما کمکی برای موفقیتتان نمیکنند.

 

8. به افرادی که کمتر دارند کمک کنید و از آنهایی که دوستشان دارید مراقبت کنید

قبلاً به نگهداری از ذهن و جسم اشاره کردیم امّا مراقبت از روح نیز بسیار حائز اهمیت است. هرگز از دنیای اطراف و کسانی که در گرفتاریها به کمک شما آمده اند غافل نشوید. مراقبت از افردی که دوستشان دارید یکی از بهترین راه ها برای لذت بردن از موفقیت مالی است.

به افرادی که احتیاج دارند کمک کنید. کارهای بشر دوستانۀ شما میتواند تغییراتی مثبت در رفتار حرفه ای و رویکرد شما نسبت به دنیا داشته باشد.

 

9. صادق و شفاف باشید

فریبکار بودن و یا دروغ گفتن هرگز نمیتواند شما را به آنجائیکه انتظارش را دارید برساند. شما به صداقت و شفافیت در ارتباطاتتان با مردم نیاز دارید. این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا باعث موفقیت شما در طولانی مدت میشود یعنی دقیقاً همان چیزی که به دنبالش هستید.

 

10. برای موفقیت افکار و تصمیمات بلند مدت داشته باشید نه کوتاه مدت

خیلی از افراد به دنبال موفقیت های کوتاه مدت هستند و اهدافی مانند “میخواهم تا پایان امسال فلان مقدار پول داشته باشم” دارند. برروی اهداف کوتاه مدت تمرکز نکنید بلکه تصویر بزرگتری از زندگی را در ذهن خود پرورش دهید و برروی آن متمرکز شوید. این اهدافِ شما هستند که به شما قدرتِ پیشرفت کردن و اشتیاقِ  رسیدن به آن اهداف را میدهند و در بلند مدت برای شما و خانوادۀ تان ثروت به همراه می آورند.

با وجود اینکه برای تبدیل شدن به یک میلیاردرِ خودساخته چالش های بسیاری وجود دارد ولی چنانچه این قوانین را در ذهن داشته باشید و از افرادی که قبلاً از این روشها به موفقیت رسیده اند درس بگیرید میتوانید خود را برای رسیدن به موفقیت و ثروت مجهز سازید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید