افراد موفقوارن بافت

۵ قانون طلایی از میلیاردر خود ساخته وارن بافت

وارن بافت - میلیاردر خودساخته

در دنیای تجارت افرادی که نزدیک تر به خورشید پرواز می کنند و ریسک های بزرگترین انجام می دهند سهم بیشتری از منبع نور دریافت می کنند. اما مسئله ای که باید به آن توجه کرد این است که آنکه آهسته و پیوسته حرکت می کند برنده مسابقه خواهد بود. یکی از برنده ترین این افراد میلیاردر خود ساخته آقای وارن بافت است که که از سال ۱۹۶۵ تا به امروز از حرکت نایستاده است و همیشه نزدیک تر از همه به خورشید پرواز کرده.

وارن بافت و شریک تجاری او چارلی در Berkshire Hathaway صعود و افول تجارت ها و صنایع زیادی را دیده اند. آنها در اغلب موارد خود را در مسیری صحیح قرار دادند و نتیجه آن گزارش های سالانه وارن بافت است که گویای همه چیز است. این میلیاردر کهنه کار سربازی تمام عیار در دنیای تجارت و سرمایه گذاری است. شاید کمتر کسی در دنیا باشد که به اندازه وارن بافت با پیچ و خم های مسیر ثروتمند شدن آشنا باشد. او ثروتمندترین سرمایه گذار دنیاست و در اینجا به ۵ قانون طلایی که این میلیاردر خودساخته از دهه ها تجربه و تلاش خود در دنیای تجارت به دست آورده است اشاره می کنیم.

مرتبط : رهنمود سادۀ “وارن بافت ” دربارۀ موفقیت

فقط به دنبال جواب هایی که می خواهید بشنوید نباشید

زمانیکه یک مدیر عامل تشنه بستن قراردادی است، به دنبال همه دلایل برای درستی تصمیم و پیش بینی خود می گردد. کارمندان تشویق می شوند، همکاری برای رسیدن به آن هدف بیشتر می شود حتی بانک هم تمایل دارد که به شما برای آن کار وام بدهد، چون نتیجه کار را می داند. به قول وارن بافت هرگز از یک آرایشگر سئوال نکنید که آیا موهای شما نیاز به اصلاح دارد یا خیر. جواب همیشه یک چیز است.

چیزی که شما باید در نظر داشته باشید احتمال اشتباه پیش بینی شما حتی در صورت حمایت همه موارد موجود است.

مرتبط : افراد با ذهن قوی از این ۱۳ مورد اجتناب می کنند

خطا در کنار احتیاط

وارن بافت و شریک او اعتقاد دارند که ریسک کردن بر سر چیزهایی که دارید و ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید دیوانگی است. وارن می گوید که ما این دیدگاه را از ۵۰ سال قبل وقتیکه شراکت خود را که با سرمایه گذاری دوستان و آنهایی که به ما اعتماد داشتند شروع کردیم داشتیم. امروز هم همان ایده قدیمی را داریم، با وجود اینکه امروز میلیون ها نفر به ما در شرکت سرمایه گذاری Berkshire اعتماد می کنند. با وجود موفقیت های بسیار و تشنه بودن برای سرمایه گذاری و میلیون ها دلار پول برای خرج کردن و سرمایه گذاری، ما هنوز به همان راهکار ساده قدیمی چسبیده ایم.

وارن بافت و چارلی

تجارت خود را تا انتها بسازید

وارن باقت و چارلی می گویند که ما هرگز شرکت سرمایه گذاری خود را بر مبنای مهربانی کسی دیگر هدایت نمی کنیم. حتی آن دسته از دوستانی که خودشان ممکن است مشکل نقدینگی داشته باشند. در طی بحران اقتصادی سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ ما عاشق این بودیم که اوراق خزانه را پشت سر هم خریداری کنیم. این کار از ما در مقابل منابع سرمایه گذاری نامطمئن حفاظت می کرد. ما عمدا Berkshire را به گونه ای طراحی کریم که به راحتی می تواند مانع از انزوای اقتصادی خود شود. بنابراین محدود شدن بازار نمی تواند تاثیری بر عملکرد ما بگذارد. وارن بافت هرگز اجازه نمی دهد که شرایط بازار او را از هدف اصلی خود دور کند.

تصویر کلی را در نظر بگیرید

وارن بافت و چارلی می گویند که ما تمام سهام خریداری شده و در تملک Berkshire را بعنوان یک علاقه به تجارت نگاه می کنیم نه بعنوان نشانه و نماد برای خرید و فروش. ما باورد داریم که اگر تجارت سرمایه گذاران موفق باشد ، سرمایه گذاری ما نیز موفق بوده است. گاهی سود ما کوچک است و حتی گاهی من اشتباهات گرانقیمتی انجام میدهم. اما در کل و در طی زمان باید نتیجه معقولی بگیریم. حرکت کلی وارن بافت صعودی است و اشتباهات و دشواری ها قسمتی از داستان موفقیت او و چارلی است.

مرتبط : عادت مطالعۀ افراد فوق موفق

حس مشترک، روز شما را می سازد

بازارهای دشوار معمولا منطقی هستند و کمتر رفتارهای احمقانه از خود بروز می دهند. از فرصتهایی استفاده کنید که نیاز به هوش عالی ندارند. آنچیزی که شما بعنوان یک سرمایه گذار بدان نیاز دارید نادیده گرفتن ترس عوام و اشتیاق و تمرکز برروی چند اصل ساده است. تمایل به نگاه به مسائل بدون وهم و تخیل برای دورانی ادامه دار – حتی اگر در این دوران شما را احمق فرض کنند – نیز یک ضرورت است.

مرتبط : ۹ عادتی که ثروتمندان دارند و هیچ هزینه ای نیز ندارد


۵ قانون طلایی از میلیاردر خود ساخته وارن بافت


 

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید

تجارت آفرین

عضو کانال تلگرام تجارت آفرین شوید

عضویت خروج