7 راز ثروتمندان خود ساخته

7 راز ثروتمندان خود ساخته

اول از همه فراموش نکنید که شما فقط نمیخواهید یک میلیاردر باشید. شما میخواهید یک ثروتمند باشید.

ممکن است شما تصور کنید یک میلیارد تومان یا یک میلیون دلار به شما امنیت مالی میدهد، اما اینگونه نیست. با توجه به نوسانات اقتصادی، دولتها و بازارهای مالی سرتاسر دنیا،دیگر داشتن معادل یک میلیون دلار نمیتواند برای خانواده شما یک امنیت به شمار آید. در تحقیقی درباره سرمایه گذاری که در سال گذشته میلادی بر میلیونرهای امریکایی و اروپایی انجام شد نشان داده شد که برای احساس ثروتمند بودن حداقل نیاز به 7.5 میلیون دلار دارید.

البته اینگونه هم نیست که باید تمام زندگی را صرف یاد گرفتن چگونگی و انباشتن ثروت کرد. بلکه میبایست میلیاردها ثروت تولید کرد و در همین زمان از آن لذت برد.
برای شروع، این هفت راز ثروتمندان خود ساخته را مورد توجه قرار دهید.

 

1. تصمیم بگیرید که ثروتمند شوید

ابتدا باید عزم کنید که میخواهید تبدیل به یک ثروتمند خودساخته شوید. آقای گرانت کاردونر میگوید “من از هیچ و بدون پول شروع کردم، فقط ایده هایی داشتم و خیلی سخت کار کردم و این باعث شد که یک “تیم پول سازی” بسازم که به احتمال خیلی زیاد در طول زندگی من نابود شدنی نخواهد بود.” قدم اول تصمیم گیری و تعیین هدف است. او میگوید “برای سالیان سال هر روز این عبارت را مینوشتم که من بیشتر از 100 میلیون دلار می ارزم.”

مرتبط: کسب درآمد از اینترنت در منزل – درآمد اینترنتی بدون سرمایه

2. از شر فقیرانه فکر کردن رها شوید

در روی کره زمین کمبود پول وجود ندارد، بلکه کمبود افرادی که درباره پول درست فکر میکنند وجود دارد. برای اینکه از صفر به یک ثروتمند خود ساخته تبدیل شوید میبایست به فقیرانه فکر کردن پایان دهید. آدام اسمیت میگوید “مصیبت واقعی در فقر، تفکر و آرزوهای فقیرانه است”. گرانت کاردونر میگوید ” من توسط مادرم بزرگ شدم او همه تلاشش رو میکرد که هر سه بچه خود را به مدرسه بفرسته و همه آرزوش همین بود. خیلی از چیزهایی که او به من یاد داد باعث احساس ترس و محرومیت میشد”. (همه غذات رو بخور، خیلی آدمها آرزوی این و دارند)، (چیزی رو حروم نکن)، (پول مثل علف هرز در نمیاد).” اما ثروت و فراوانی از چنین فکری زائیده نخواهد شد.

 

3. با ثروت همانند یک وظیفه رفتار کنید

فقط پول باعث هیجان و محرک ثروتمندان خود ساختهه نیست بلکه نیاز به بازار و معتبر ساختن فعالیتهایشان برای آنها بسیار مهم میباشد. آنها همیشه پول میخواهند ولی بیشتر احتیاج به عملی کردن پتانسیل های خود هستند. زمانیکه شرایط سخت میشود آنها هرگز سطح هدفهای خود را پائین نمی آورند. به جای آن توقع خود را بالاتر میبرند زیرا تاثیری که بر روی خانواده،کمپانی، گروه و یا بنیاد خیره خود دارند را بیشتر درک میکنند.

 

4. دور و بر خود را با ثروتمندان پر کنید

من چیزهای زیادی درباره افراد ثروتمند خوانده ام. قصه زندگی آنها را خوانده ام و از زندگی خیلی از آنها نیز الگو گرفته ام. یک چیز خیلی مهم که یاد گرفته ام این است که هرگز نمیتوانید از افرادی که پول ندارند، چگونه پول در آوردن را یاد بگیرید. کسانیکه میگویند : “پول خوشبختی نمی آورد” افراد بی پولی که میگویند : “همه افراد پولدار حریص هستند” و … . افراد پولدار هرگز اینگونه صحبت نمی کنند. باید بدانید که دیگر افراد پولدار چگونه پولدار شدند و از آنها الگو برداری کنید. چه کتابهایی میخوانند؟ چگونه سرمایه گذاری میکنند؟ چه چیز آنها را تحریک میکند؟ چگونه هیجان و انگیزه خود را حفظ میکنند؟

مرتبط: کتاب های مورد علاقه ثروتمندان – کتاب هایی که زندگی ثروتمندان را تغییر داد

5. همانند یک ثروتمند کار کنید

افراد پولدار زمان را متفاوت صرف میکنند. آنها زمان را میخرند، درحالیکه افراد فقیر آن را میفروشند. ثروتمندان میدانند که زمان بالذت از پول مهم تر است، بنابراین افرادی را استخدام میکنند تا از زمان آنها برای کارهایی که در آن خوب نیستند و کارایی کافی را در آن ندارند استفاده کنند، مانند کارهای خانه. اما خودتان را با این باور که آنها سخت کار نمی کنند فریب ندهید. نکته جالب اینکه افراد موفق در امور تجاری با خود چنین حسی را دارند که آنها در حال برنده شدن هستند نه فقط در حال کار کردن.

 

6. تغییر تمرکز از خرج کردن به سرمایه گذاری کردن

افراد ثروتمند پول خرج نمیکنند، آنها سرمایه گذاری میکنند. شما برای راحتی و پرستیژ خود ماشین میخرید ولی افراد پولدار برای شرکت خود ماشین میخرند با این کار هم مالیات خود را کم میکنند و هم از آن برای پولسازی استفاده میکنند.

 

7. چندین شاخه درآمدزایی تولید کنید

ثروتمندان خود ساخته تنها از یک جریان پولسازی نمیکنند آنها تعداد راههای درآمدزایی خود را هر روز افزایش میدهند. آقای گرانت کاردو میگوید “تجارت اصلی من بعد از سرمایه گذاری در بنگاه املاک تولید هفت راه درآمدزایی جدید در سال است، زمانیکه اوضاع خرید و فروش ملک خیلی خوب نیست سراغ تجارت نرم افزار خود میروم و سعی میکنم که مشتریان تجربه بهتری از محصولات من داشت باشند.”

آخرین چیز این است که افراد ثروتمند دوست دارند که شما هم ثروتمند باشید. این یک نکته مبهم در ذهن آنهاست که چرا دیگران پولدار نمیشوند. آنها میدانند که آنها استثنا نیستند و ثروت برای همه مردمی که متمرکز و سختکوش هستند قابل دسترسی است. افراد ثروتمند به دو دلیل میخواهند که دیگران نیز ثروتمند باشند اول اینکه بتوانند محصولات و خدماتشان را به آنها بفروشند و دوم اینکه میخواهند با افراد پولدار وقت بگذرانند.


7 راز ثروتمندان خود ساخته


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید