با این 5 راز زبان بدن، دیگران به شما اعتماد میکنند

با این 5 راز زبان بدن، دیگران به شما اعتماد میکنندFrom left, U.S. Secretary of State John Kerry, European Union High Representative Catherine Ashton, and Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif are photographed as they participate in a trilateral meeting in Vienna, Austria, Wednesday, Oct. 15, 2014. The three will try and advance nuclear talks and meet the target date of Nov. 24. But with less than six weeks left until Nov. 24, there may be no alternative than to prolonging them. (AP Photo/Carolyn Kaster, Pool)

زبان بدن یا همان Body Language باید به شما کمک کند تا در یک مذاکره موفق شوید نه اینکه به مذاکره آسیب برساند. حتی زمانی که گپ و گفت شما با یک شخص خاص نیست و مثلاً برای یک جمع سخنرانی میکنید، تکنیکهای زبان بدن میتوانند به شما کمک کنند تا یک تأثیر خوب از خودتان بر جای بگذارید. بنابراین نوع صحبت کردن و حرکات شما در تعاملاتتان نقش بسیار اساسی بازی میکنند. شما میتوانید از این استراتژیهای زبان بدن استفاده کنید تا خودتان را قدرتمند، توانا و آماده برای هر چیزی نشان دهید.

1. چشمهایتان را کنترل کنید

معمولاً چشمهای شما به تمرکزتان خیانت میکنند. زمانیکه که دارید پرزهای شلوارتان را بر میدارید و یا به در خروجی نگاه میکنید، نشان میدهید که توجه و علاقه شما جای دیگر و چیز دیگری است. برای اینکه بتوانید تمرکز و توجه خود را به حداکثر برسانید کارهایی را که در زیر اشاره میکنم انجام دهید. حتی اگر نیاز دارید این کارها را به صورت مصنوعی انجام دهید آنها را انجام دهید. زیرا حتی نوع مصنوعی این حرکات میتواند برای شما نتیجه بخش باشد.

با چشمانتان شروع کنید، کاملاً واضح و مستقیم با چشمان مخاطب ارتباط برقرار کنید و موافقت خود را با تکان دادن سر نشان دهید.  وقتی دارید به دقت گوش میدهید ابروهایتان را بالا ببرید. در این حالت شما نشان میدهید که علاقه مند هستید و با تمام وجود توجه میکنید.

2. دستانتان را کنترل کنید

حواستان به دست هایتان باشد و تمام حرکات آنها را رصد کنید. اگر آنها در پشت شما قرار بگیرند شاهوار و دور از دسترس به نظر میرسید. وقتیکه دست به سینه هستید نشان دهنده این است که مورد تهدید هستید. برای اینکه شبیه یک رهبر به نظر برسید دستان خود را راحت و باز نگه دارید، اگر انگشتانتان را روبرویتان در هم قلاب کنید متمرکز، راحت و علاقه مند به نظر میرسید. 

نوع حرکت دستان، زبان بدن را نشان میدهد و میتواند به شما در مذاکرات و تعاملات اجتماعی کمک کند.

مرتبط: چگونه همانند یک رئیس مذاکره کنید

3. طرز ایستادن خود را اصلاح کنید

شانه هایتان کجا هستند؟ اگر آنها خمیده و حالت C شکل دارند شما ناراحت و سرخورده به نظر خواهید رسید و این باعث میشود که دیگران نسبت به شما احساس خوبی نداشته باشند. برای اینکه اعتماد بنفس خود را به دیگران نشان دهید شانه هایتان را بالا نگه دارید. سعی کنید شکمتان بیرون نباشد و به صاف راه رفتن عادت کنید. وقتی با کسی صحبت میکنید اشاره انگشتان پاهایتان رو به او باشند نه به سمت در، یا جایی دیگر. روی چیزی خم نشوید. حالات قدرت را با خود تمرین کنید. همانند قهرمانهای فیلم ها, قبل از صحبت کردن و یا وارد جلسه شدن میتوانید دستانتان را به کمرتان بزنید و پاهایتان را بصورت A  باز کنید, این حالت بدن برای شما اعتماد بنفس به همراه میاورد. اما فراموش نکنید که قبل از صحبت کردن نه هنگام صحبت کردن.

4. گاهی همانند آینه رفتار کنید

طرف مقابل شما چه حرکاتی انجام میدهد؟ حالات و زبان بدن او را در خودتان شبیه سازی کنید تا تنش را در طرف مقابل از بین ببرید و بتوانید با او ارتباط بهتری برقرار کنید. اگر او نشسته است در همان ارتفاعی که نشسته است بنشینید. اگر ایستاده اید، رو بروی هم بیایستید و یا اگر در هنگام قدم زدن هستید با یک حالت قدم بزنید. برای برقراری مناسبات و ارتباطات، شبیه سازی حرکات طرف مقابل میتواند کمک بسیار زیادی بکند.

5. لبخند را فراموش نکنید

لبخند فضای اطراف شما را تلطیف میکند و نشانۀ این است که شما کاری را که دارید انجام میدهید را کاری مناسب میدانید. لبخند ممکن است فقط به شما این اعتماد بنفس را بدهد که مشتری را بهتر جذب کنید و یا یک موقعیت شغلی را راحت تر تصاحب کنید ولی آن را هیچوقت دست کم نگیرید.


با این 5 راز زبان بدن، دیگران به شما اعتماد میکنند


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید