انگیزشی

بزرگترین اشتباهاتی که مانع پیشرفت شغلی و پیشرفت در زندگی می شوند

افراد با یکدیگر متفاوت هستند ولی اشتباهاتی که انجام می دهند بسیار شبیه هم است

بزرگترین اشتباهاتی که مانع پیشرفت شغلی و پیشرفت در زندگی می شوند

شاید با خودتان فکر کرده باشید که برای «پیشرفت شغلی» چه کارهایی لازم است که باید انجام بدهید. اما این سئوال هم خیلی مهم است که : برای پیشرفت شغلی یا پیشرفت در زندگی از چه کارهایی باید اجتناب کنید.

همه ما ممکن است که در زندگی حرفه ای خود و در محل کار دچار اشتباهاتی شده باشیم. با این وجود به مراتب اشتباهات مشابه ای را مرتکب می شویم که منجر به عدم موفقیت و کاهش رضایت ما در کار و زندگی می شود. اما نگران نباشید زیرا میتوان با یاد گرفتن این مطالب آسان، از تمام اشتباهاتی که مانع پیشرفت شغلی و موفقیت می شوند اجتناب کرد.

به اتمام نرساندن کارها در مدت زمان تعیین شده

اگر مهلت ها را فراموشی کنید احتمالا موقعیت های مهم را از دست خواهید داد. برای اینکه بتوانید پیشرفت شغلی داشته باشید باید قابل اعتماد باشید، زیرا این یکی از مهمترین قابلیت های هر کسی در زندگی است. قابل اعتماد بودن در اینجا به معنی این است که دیگران بتوانند روی حرف شما حساب کنند و شما را فردی منظم و دقیق بدانند. اگر مکرر در انجام کارها دیر عمل کنید یا به موقع کارهای محوله را تحویل ندهید ، بعد از مدتی به فردی شلخته یا بی قید و بند مشهور خواهید شد. این شهرت هرگز به پیشرفت شغلی و موفقیت کمکی نخواهد کرد و باعث عقب افتادن شما در تمام مراحل زندگی می شود. برای اجتناب از این کار باید با خودتان صادق باشید و در هنگام قبول یک مسئولیت توانایی ها و زمان خود را در نظر بگیرید.

چند کار را به صورت هم زمان انجام دادن، اغلب نتیجه مناسبی نخواهد داشت و گاهی هیچ کدام از کارها به درستی انجام نمی شود. پس سعی کنید ابتدا یک کار را تمام کنید و بعد سراغ کاری دیگر بروید. اگر می بینید که در یک پروژه وقت کم خواهید آورید قبل از پایان اعلام کنید که نیاز به وقت بیشتری دارید.

دست کشیدن از یادگیری

یکی از مهمترین عواملی که مانع پیشرفت شغلی می شود، دست کشیدن از یاد گیری است. افراد پس از مدتی که وارد حرفه ای می شوند تنبل می شوند و کمتر سعی می کنند که خود را به روز کنند یا مفاهیم و مطالب جدیدی بیاموزند. لحظه ای که دست از یادگیری می کشید از همان زمان رکود زندگی و شغلی شروع می شود. حتی پس از مدتی کاملا به یکنواختی و تنبلی ذهن عادت می کنید و به نظر شما کسی هست که به دنبال چنین افرادی باشد ؟

همیشه کنجاو باشید و در زمینه های متفاوت خود را آموزش دهید. مسائل ابتدایی را دوباره مرور کنید و با پیشرفت های حرفه خود همگام شوید. مقالات انگیزشی و آموزشی بخوانید و هرگز کتاب خواندن را فراموش نکنید. با این کار ذهن خود را فعال نگاه خواهید داشت و می توانید با تغییراتی که در اطرفتان، جامعه و صنعت شما رخ می دهد خود را وفق دهید.

مرتبط : رمز موفقیت در زندگی – فرمول برایان تریسی برای موفقیت در زندگی

همیشه کار کردن

برخی از افراد کار مدام را تحسین برانگیز و استراحت را نشانه ضعیف بودن می دانند. اما این باور می تواند یک مانع در پیشرفت شغلی و موفقیت در زندگی باشد. اگر بیش از حد کار می کنید، در واقع در حال هدر دادن منبع انرژی خود هستید. بعنوان یک انسان برای اینکه بتوانید کارایی داشته باشید و اثرگذار باقی بمانید، نیاز به یک تعادل در زندگی و کار دارید.

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از زمان خود بگیرید، نیاز به اولویت بندی دارید. اولویت ها را درک کنید، استراحت کنید و دوباره با انرژی بالا شروع به کار کنید. برخی افراد روزانه بیش از 12 ساعت بدون وقفه کار می کنند. یک انسان معمولی نمی توانند کارایی مناسبی در این شرایط داشته باشند. برای اینکه بتوانید 8 ساعت مفید کار کنید نیاز دارید تا زندگی متعادلی داشته باشید و اولیت های زمانی خود را بشناسید تا در این مدت اثرگذار و کارآمد باشید.

ترس از شبکه سازی

پیشرفت شغلی و در راستای آن رشد اقتصادی فرد بسیار وابسته به افرادی است که او می شناسد و با آنها ارتباط دارد. پس چرا در خیلی از افراد از شبکه سازی اجتناب می کنند ؟

مرتبط: بازاریابی شبکه ای چیست ؟ آیا نتورک مارکتینگ ارزشش را دارد یا آن را باور نکنیم

خیلی از افراد پس از مدتی که در یک شغلی فعالیت می کنند، دست از شبکه سازی می کشند و فکر می کنند که دیگر موضوع مهمی نیست. بدون ارتباطات افراد کمتری در هنگام موقعیت ها به شما می کنند و شما موقعیت های زیادی را ممکن است از دست بدهید. مهم نیست که چه مدت است که در یک حرفه فعالیت می کنید، همیشه به دنبال افراد و همکاران جدید باشید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

این موضوع را هم فراموش نکنید که ارتباطات می بایست آگاهانه باشد و نباید دور خود را با افراد معمولی یا سطح پایین پر کنید. باید تا می توانید با افراد باهوش تر و بهتر از خودتان ارتباط داشته باشید تا آنها شما را به سمت موفقیت و پیشرفت هدایت کنند.

مرتبط : ارتباطات مانند ارز با ارزش می باشند

تکرار اشتباهات

اشتباهات تا انداره ای اجتناب ناپذیر هستند. افراد کمی هستند که بدون اشتباه کردن و برداشتن قدم های غلط در شغل خود پیشرفت کرده باشند. پس اشتباه به ذات چیز بدی نیست، البته به شرطی که از آن نکته یا مطلبی یاد گرفته باشید. اگر از اشتباهات خود درس نگیرید، زندگی تان وارد دور باطلی خواهد شد که در انتها محکوم به شکست است. یکی از مهمترین موانع پیشرفت شغلی این است که افراد اشتباهات قدیم خود را تکرار می کنند و از آنها درسی نمی گیرند.

تکرار یک کار اشتباه با امید نتیجه ای متفاوت، یکی از احمقانه ترین کارهایی است که هر کسی می تواند انجام دهد. اما در قدم اول باید اشتباهات خود را بپذیرید و درک کنید که اشتباهی رخ داده است. سپس سعی کنید که از انجام آن در آینده اجتناب کنید تا به فردی قابل اعتماد و قدرتمند تبدیل شوید.

مواردی که در اینجا بعنوان موانع پیشرفت شغلی اشاره کردم، نکاتی کاملا بدیهی و آسان به نظر می رسند، ولی در عمل انجام این کارها دشوار است و فقط تعداد کمی هستند که توانسته اند این موارد را در زندگی خود به کار بگیرند. تفاوت یک فرد معمولی با یک انسان موفق، در یک سری موارد بسیار جزئی و آسان است که نادیده گرفتن آنها بسیار ساده و انجام مصرانه آنها بسیار سخت است. برای اینکه بتوانید پیشرفت شغلی داشته باشید و تبدیل به یک انسان موفق شوید این نکات را در زندگی خود به کار گیرید.

مرتبط : ۵ مانع فردی و روانشناختی که موفقیت را محدود می کنند


بزرگترین اشتباهاتی که مانع پیشرفت شغلی و پیشرفت در زندگی می شوند


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس