بازار فارکس امروز | دوشنبه 6 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 6 شهریور در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا برای یافتن تقاضا در آغاز هفته جدید تلاش می کند. پس از افزایش برای ششمین هفته متوالی، شاخص دلار آمریکا در صبح اروپا در محدوده منفی باقی می ماند. نظرسنجی چشم انداز تولید تگزاس بانک فدرال رزرو دالاس در تقویم اقتصادی ایالات متحده ارائه خواهد شد. در اواخر هفته، سرمایه‌گذاران توجه زیادی به انتشار داده‌های با تاثیر بالا، از جمله ارقام تورم از اقتصادهای بزرگ و داده‌های اشتغال از ایالات متحده خواهند داشت.

شاخص دلار امریکا DXY

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در حین سخنرانی در سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول در روز جمعه، تکرار کرد که آنها آمادگی دارند در صورت لزوم نرخ بهره را بیشتر کنند و گفت که در صورت تصمیم برای افزایش مجدد یا ثابت نگه داشتن با دقت عمل می کنند. اگرچه این نظرات به شاخص دلار کمک کرد تا به بالاترین سطح خود در نزدیک به سه ماه گذشته در 104.45 در اواخر روز جمعه صعود کند، اما تغییر مثبتی که در خلق و خوی ریسک مشاهده شد، آن را مجبور به عقب نشینی کرد. اوایل روز دوشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در قلمرو مثبت معامله می‌شود، و این امر باعث می‌شود که دلار بر اساس افزایش‌های هفته قبل افزایش یابد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

وزارت دارایی چین بامداد دوشنبه اعلام کرد که در تلاش برای «نشاط بخشیدن به بازار سرمایه و افزایش اعتماد سرمایه گذاران»، حق تمبر را به نصف به 0.1 درصد در معاملات سهام کاهش داده است. پیش از این در جلسه آسیایی، داده های استرالیا نشان داد که خرده فروشی در ماه جولای 0.5 درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است که کمی بهتر از انتظار بازار برای افزایش 0.3 درصدی است. AUD/USD با حمایت از بهبود وضعیت ریسک و داده‌های خوش‌بینانه، جذابیت بیشتری پیدا کرد و آخرین بار در محدوده مثبت بالای 0.6400 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

به دنبال یک جلسه پرنوسان در آمریکا در روز جمعه، EUR/USD در حدود 1.0800 هفته را به پایان رساند. اوایل دوشنبه، این جفت ارز از کاهش مجدد دلار سود می برد و در روز نسبتاً بالاتر معامله می شود. اواخر روز جمعه، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا گفت که تعیین نرخ‌های بهره در سطوح محدودکننده تا زمانی که لازم باشد به آنها کمک می‌کند تا به بازگشت به موقع تورم به هدف میان‌مدت 2 درصد دست یابند. قرار است بعداً در روز، یواخیم ناگل، رئیس بوندس‌بانک سخنرانی کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) در آخر هفته تکرار کرد که با توجه به اینکه تورم اساسی هنوز “کمی کمتر از” هدف BoJ است، آنها به چارچوب تسهیل پولی فعلی پایبند خواهند بود. USD/JPY هفته جدید را با آرامش آغاز کرد و آخرین بار با ثبت افزایش های روزانه کوچک نزدیک به 146.50 مشاهده شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD، معاملات آسیایی را در یک کانال فشرده در حدود 1.2600 در روز دوشنبه سپری کرد، قبل از اینکه در صبح اروپا با نزولی شروع شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا پس از اینکه توانست 1900 دلار را پس بگیرد، یک رگه زیان چهار هفته ای را پشت سر گذاشت. با کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در نزدیکی 4.25 درصد در روز دوشنبه، XAU/USD کمی بالای 1910 دلار ثابت نگه داشته می شود.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین با محدودیت محدود در حدود 26000 دلار به بالا و پایین شدن ادامه می دهد و اتریوم در صبح اروپا به 1600 دلار کاهش می یابد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید