بازار فارکس امروز | پنج شنبه 23 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنج شنبه 23 شهریور در بازار فارکس بدانید:

بازارها در حال سرخوشی هستند زیرا سهام آسیایی پس از انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده، که انتظارات توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) را تقویت کرد، در حال رشد هستند. معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده، یک شاخص ریسک کلیدی، تقریباً 0.30٪ در روز افزایش یافته است.

شاخص دلار امریکا DXY

در داده های روز چهارشنبه، نرخ تورم سالانه ایالات متحده در ماه اوت به 3.7 درصد رسید که کمی بالاتر از 3.6 درصد انتظار می رفت. CPI ماهانه 0.6٪ افزایش یافت که بزرگترین افزایش ماهانه خود را در سال 2023 نشان داد، اما این با اجماع بازار مطابقت داشت. CPI اصلی که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی‌گیرد، مطابق با انتظارات، 0.3 درصد افزایش یافت و 4.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

بازارهای پول همچنان در توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست آتی قیمت گذاری می کنند، با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، احتمال افزایش نرخ بهره در نوامبر در حدود 40٪ است. این انتظارات ضعیف فدرال رزرو همچنان بر بازدهی دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در طول معاملات اروپا تاثیر می گذارد.

در میان ارزهای G10، دلار استرالیا بهترین عملکرد را دارد و پس از آن ین ژاپن قرار دارد، در حالی که دلار کانادا ضعیف ترین با ورود به جلسه اروپایی است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD در حال تثبیت سود ناشی از داده های قوی مشاغل استرالیا است و در حدود 0.6435 معامله می شود. بر اساس گزارش اداره آمار استرالیا (ABS)، اقتصاد استرالیا در ماه گذشته 64900 شغل ایجاد کرد که مشاغل پاره وقت پیشرو بودند. نرخ بیکاری مطابق با انتظارات در 3.7 درصد ثابت باقی ماند.

نفت WTI

USD/CAD با وجود توقف در افزایش قیمت نفت، زیر 1.3550 معامله می شود. نفت خام WTI نزدیک به بالاترین رقم ده ماهه خود یعنی 89 دلار تثبیت می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY نزدیک به 147.00 تحت فشار است و ین ژاپن از اظهارات وزیر اقتصاد تازه منصوب شده ژاپن، یوشیتاکا شیندو حمایت می شود. شیندو اظهار داشت که “تمام اقدامات سیاسی ممکن را برای حمایت از اقتصاد بسیج خواهد کرد.” بازدهی ضعیف تر اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نیز به فشار بر جفت ارز کمک می کند.

یورو به دلار EUR/USD

پیش از اعلام سیاست بانک مرکزی اروپا، EUR/USD حالت بازیابی خود را نزدیک به 1.0750 حفظ می کند. انتظار می رود بانک مرکزی در اواخر روز نرخ های بهره کلیدی را بدون تغییر نگه دارد. پیش بینی های اقتصادی به روز شده و سخنرانی رئیس جمهور کریستین لاگارد برای نکاتی در مورد جهت گیری سیاست های آینده بانک مرکزی اروپا و جهت گیری احتمالی یورو به دقت زیر نظر خواهد بود. گزارش ها حاکی از آن است که پیش بینی های سه ماهه بانک مرکزی اروپا پیش بینی می کند که تورم در سال 2024 از 3.0 درصد فراتر رود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد اقتصاد بریتانیا و به طور کلی ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا در حدود 1.2500 در نوسان است. تصمیم بانک مرکزی اروپا می تواند بر متقاطع EUR/GBP تأثیر بگذارد که به نوبه خود ممکن است بر روی Cable تأثیر بگذارد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا به پایین ترین حد سه هفته اخیر نزدیک به 1905 دلار رسیده است و فروشندگان به دنبال یک شکست پایدار به زیر سطح 1900 دلار هستند تا باعث کاهش بیشتر شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید