گزارش بازار جهانی فارکس امروز – توجه ها به داده های سطح بالای ایالات متحده و تصمیم گیری بانک کانادا معطوف شده است

گزارش بازار جهانی فارکس امروز

به دنبال کاهش شدید روز دوشنبه، شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز سه‌شنبه اندکی افزایش یافت، اما به دلیل کاهش بازده اوراق خزانه‌داری ایالات متحده، حرکت مثبتی نداشت. در روز چهارشنبه، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل تغییرات اشتغال ADP و داده های PMI خدمات ISM برای ماه می خواهد بود. علاوه بر این، بانک کانادا (BoC) تصمیمات سیاست پولی خود را در جلسه آمریکا اعلام خواهد کرد.

داده های ایالات متحده در روز سه شنبه نشان داد که فرصت های شغلی JOLTS از 8.35 میلیون در ماه مارس به 8.059 میلیون در آوریل کاهش یافته است. در یک نکته مثبت، سفارشات کارخانه در آوریل 0.7 درصد رشد کرد که منعکس کننده افزایش ماه مارس است. علیرغم گشایش نزولی در وال استریت، دلار آمریکا در اوایل جلسه آمریکا توانست جایگاه خود را در برابر رقبای خود حفظ کند.

شاخص دلار امریکا DXY

با این حال، با کاهش بیش از 1 درصدی بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا در روز، دلار برای به دست آوردن قدرت بیشتر تلاش کرد. اوایل روز چهارشنبه، بازدهی 10 ساله به طور متوسط ​​بهبود یافت اما زیر 4.4 درصد باقی ماند. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی بالاتر است و شاخص دلار در بالای 104.00 ثابت باقی می ماند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده های استرالیا نشان داد که تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور با نرخ سالانه 1.1 درصد در سه ماهه اول رشد داشته است. این به دنبال رشد 1.6 درصدی در سه ماهه قبل بود و کمتر از انتظار بازار 1.2 درصد بود. جیم چالمرز، خزانه‌دار استرالیایی، اظهار داشت که شرایط چالش‌برانگیز مشابهی را برای سه ماهه دوم پیش‌بینی می‌کند و کاهش نسبت پس‌انداز را به‌عنوان شاخص فشار بر استرالیایی‌ها برجسته می‌کند. جفت دلار استرالیا به دلار امریکا واکنش کمی نسبت به داده ها نشان داد و آخرین بار مشاهده شد که نسبتاً بدون تغییر در حدود 0.6650 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن گزارش داد که درآمد نقدی نیروی کار نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.1 درصد افزایش یافته است که هم از افزایش 1 درصدی در ماه مارس و هم از انتظار بازار 1.7 درصدی فراتر رفته است. پس از کاهش تقریباً 0.8 درصدی در روز سه شنبه، دلار به ین ژاپن روند خود را معکوس کرد و آخرین بار مشاهده شد که زیر 156.00 معامله می شود که 0.6 درصد در روز افزایش یافته است.

انتظار می رود بانک کانادا (BoC) پس از نشست سیاستی خود در ژوئن، نرخ بهره را 25 واحد پایه کاهش دهد و به 4.75 درصد برساند. پس از حرکت غیرقطعی روز دوشنبه، دلار در مقابل دلار کانادا در روز سه‌شنبه نزدیک به 0.4 درصد افزایش یافت. این جفت نسبتاً آرام باقی ماند و در اوایل چهارشنبه در محدوده محدود زیر 1.3700 نوسان داشت.

یورو به دلار EURUSD

جفت ارز یورو به دلار روز سه‌شنبه رو به نزولی شد و در محدوده منفی بسته شد و به یک سری برد سه روزه پایان داد. این جفت در صبح روز چهارشنبه اروپا در باند باریک بالای 1.0850 حرکت کرد. Eurostat قرار است داده های شاخص قیمت تولید کننده (PPI) ماه آوریل را در اواخر جلسه منتشر کند.

پوند به دلار GBP/USD

پس از ناکامی در تثبیت بالای 1.2800، پوند به دلار در روز سه‌شنبه ضررهای اندکی را تجربه کرد. این جفت در اوایل جلسه اروپا نزدیک به 1.2770 معامله می شد.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

اونس طلا در روز سه‌شنبه 1 درصد از دست داد و تمام افزایش‌هایی را که در روز دوشنبه ثبت کرده بود پاک کرد. XAU/USD در صبح اروپا حدود 2330 دلار در نوسان بود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس