اخبار فارکسفارکس

گزارش بازار فارکس – دلار آمریکا پس از گزارش PMI سقوط کرد و امروز در حال تثبیت است

گزارش بازار فارکس fx

دلار آمریکا (USD) پس از متحمل شدن ضررهای زیادی در سشن روز دوشنبه آمریکا در اوایل روز سه شنبه ثابت شده است. امروز داده‌های سفارشات کارخانه‌ها در ماه آوریل و فرصت‌های شغلی JOLTS در نیمه دوم روز در تقویم اقتصادی ایالات متحده نمایش داده می‌شود.

شاخص دلار امریکا DXY

داده های ایالات متحده در روز دوشنبه نشان داد که PMI تولید ISM از 49.2 در آوریل به 48.7 در ماه می کاهش یافته است که نشان دهنده انقباض مداوم در فعالیت های تجاری بخش تولید با سرعتی شتابان است. علاوه بر این، شاخص قیمت های پرداخت شده، از 60.9 به 57 کاهش یافت که نشان دهنده تورم ورودی ملایم تر است. شاخص دلار به دنبال این داده ها به شدت کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود از اوایل آوریل رسید و روزانه بیش از 0.5 درصد از دست داد. شاخص دلار در صبح اروپا کمی بالاتر از 104.00 نوسان دارد و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از 2.5٪ کاهش در روز دوشنبه، امروز نزدیک به 4.4٪ باقی می ماند. همچنین معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده امروز تاکنون به میزان اندکی کاهش یافته است.

مرتبط: PMI تولید ISM ایالات متحده در ماه می به 48.7 کاهش یافت

رئیس بانک مرکزی ژاپن، کازوئو اوئدا، روز سه‌شنبه گفت که اگر تورم مطابق با پیش‌بینی‌هایشان حرکت کند، میزان حمایت پولی را تعدیل خواهند کرد. در همین حال، شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن خاطرنشان کرد که مداخله ارزی برای پاسخ به حرکات سوداگرانه انجام شده است و افزود که این مداخله اثراتی دارد.

پس از افت روز دوشنبه، USD/JPY در ابتدای ساعات معاملاتی اروپا در حدود 156.00 ثابت مانده است.

EUR/USD شتاب صعودی را افزایش داد و به بالاترین سطح خود از اواخر مارس به بالای 1.0910 رسید. این جفت در اوایل روز سه شنبه در مرحله تثبیت نزدیک به 1.0900 باقی مانده است.

GBP/USD از فشار فروش که بر دلار امریکا وارد شده بود استفاده کرد و روز گذشته تا منطقه 1.2800 پیش رفت. امروز نیز پوند در حال تثبیت سودهای دیروز است.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

طلا در روز دوشنبه پس از کاهش ملایمی که در نیمه اول روز مشاهده شد، مسیر خود را معکوس کرد و به بالای 2350 دلار صعود کرد و روزانه بیش از 1 درصد افزایش یافت. امروز XAU/USD یک اصلاح فنی را انجام می دهد و در حدود 2340 دلار در جلسه اروپا معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس