اخبار فارکسفارکس

گزاش فارکس امروز – اولین هفته شلوغ ماه ژوئن با داده های PMI آغاز می شود

گزارش بازار فارکس fx

به دنبال حرکت پرتلاطم هفته گذشته، بازارهای مالی در اولین روز معاملاتی ژوئن همچنان در رکود هستند. S&P Global اطلاعات PMI تولیدی ماه می را برای آلمان، منطقه یورو، بریتانیا و ایالات متحده در روز دوشنبه منتشر خواهد کرد. بعداً در سشن امروز، تقویم اقتصادی ایالات متحده گزارش PMI تولید ISM را به همراه داده‌های هزینه‌های ساخت و ساز آوریل ارائه خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

روز جمعه، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده گزارش داد که تورم در ایالات متحده، همانطور که توسط شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) اندازه گیری می شود، در آوریل سالانه 2.7 درصد افزایش یافت که مطابق با افزایش ماه مارس و انتظارات بازار بود. شاخص قیمت اصلی PCE که قیمت مواد غذایی و انرژی را در بر نمی گیرد، طبق پیش بینی ها 2.8 درصد افزایش یافت. علیرغم داده های تورم PCE، دلار آمریکا (USD) تلاش کرد تا قدرت خود را حفظ کند. پس از ثبت کاهش خفیف در هفته، شاخص دلار در صبح روز دوشنبه اروپا بالای 104.50 ثابت باقی می ماند. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام آمریکا در ابتدای هفته در محدوده مثبتی قرار دارد.

EUR/USD در روز جمعه افزایش یافت و هفته را تقریباً بدون تغییر به پایان رساند. با شروع جلسه اروپا، این جفت در حدود 1.0850 ثابت مانده است.

GBP/USD هفته گذشته نتوانست حرکت قاطعی در هر دو جهت انجام دهد و اوایل روز دوشنبه در محدوده باریکی درست زیر 1.2750 در نوسان است.

تاکاشی کاتو، مدیر اجرایی بانک ژاپن (BoJ) روز دوشنبه اعلام کرد که بانک مرکزی ژاپن هیچ برنامه فوری برای تخلیه دارایی های صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) خود ندارد. USD/JPY این نظرات را نادیده گرفت و نزدیک به 157.30 ثابت ماند.

مرتبط: ین ژاپن نزدیک به پایین ترین سطح یک ماهه خود نزدیک شده است

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده‌های چین نشان می‌دهد که PMI تولیدی Caixin در ماه می از 51.4 در آوریل به 51.7 افزایش یافت که کمی فراتر از انتظارات بازار 51.5 بود. با وجود این، AUD/USD هیچ واکنشی نشان نداد و آخرین بار با اندکی کاهش در 0.6640 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

طلا هفته قبل را با نوسانات در محدوده باریکی سپری کرد و در ابتدای هفته جدید همچنان به سمت بالای 2320 دلار حرکت می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس