گزارش امروز فارکس – بازارها قبل از انتشار داده های کلیدی ریسک گریز هستند

بازار فارکس امروز

جریان های امن در نیمه دوم هفته بر بازارهای مالی تسلط دارند و به دلار آمریکا (USD) و ین ژاپن (JPY) اجازه می دهند در برابر ارزهای حساس به ریسک انعطاف پذیر باقی بمانند. تقویم اقتصادی اروپا داده‌های مربوط به احساسات تجاری و مصرف‌کننده را در ماه می به همراه نرخ بیکاری در ماه آوریل ارائه خواهد کرد. بعداً در روز، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده تخمین دوم خود را از رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه اول منتشر خواهد کرد و وزارت کار ایالات متحده داده های هفتگی ادعاهای بیکاری را منتشر خواهد کرد.

به دنبال کاهش روز سه‌شنبه، شاخص‌های اصلی سهام در ایالات متحده در روز چهارشنبه به کاهش ادامه دادند. شاخص دلار 0.5٪ افزایش یافت و به بالاترین حد دو هفته اخیر رسید، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بهبود خود را تا 4.6٪ افزایش داد. اوایل روز پنجشنبه، شاخص USD در حال تثبیت سودهای خود کمی بالاتر از 105.00 است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در عمق منفی معامله می شود و بین 0.6% و 0.9% از دست می دهد.

در ساعات معاملات آسیایی، نیکولا ویلیس، وزیر دارایی نیوزلند (NZ) بودجه سالانه دولت برای سال 2024 را ارائه کرد. بر اساس این گزارش، خزانه داری انتظار دارد تورم در سه ماهه سوم سال 2024 به زیر 3 درصد کاهش یابد و به 2 درصد هدف حدود سال 2026 برسد. پس از از دست دادن 0.4٪ در روز چهارشنبه، NZD/USD کاهش خود را افزایش داد و آخرین بار زیر 0.6100 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

علیرغم قدرت دلار بر پایه گسترده، USD/JPY به سمت جنوب چرخید زیرا ین ژاپن از جریان های امن سود می برد. در زمان نوشتن، USD/JPY با 0.6% کاهش در روز به 156.70 رسید.

یورو به دلار EURUSD

EUR/USD روز چهارشنبه تحت فشار نزولی شدید قرار گرفت و بزرگترین کاهش یک روزه خود از اواخر آوریل را به ثبت رساند و 0.5 درصد در روز از دست داد. در اوایل روز پنجشنبه، این جفت در تلاش برای بازگشت به حالت اولیه است و اندکی زیر 1.0800 معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز چهارشنبه به شدت کاهش یافت و سودهای هفتگی خود را از بین برد. در صبح اروپا همچنان در پایین تر از 1.2700 معامله می شود.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

طلا (XAU/USD) افزایش بازدهی ایالات متحده و تقویت مجدد دلار بر اونس جهانی در روز چهارشنبه تاثیر گذاشت و این فلز گرانبها نزدیک به 1% از دست داد. اوایل پنجشنبه، طلا در حدود 2330 دلار ثابت مانده است.

گزارش های مهم امروز:

داده های اقتصادی اروپا: داده های احساسات تجاری و مصرف کننده برای ماه می و نرخ بیکاری در ماه آوریل.
داده های اقتصادی ایالات متحده: دومین تخمین از رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول و داده های ادعاهای بیکاری هفتگی به ترتیب توسط دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده و وزارت کار.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس