گزارش بازار فارکس – دلار در آستانه سخنرانی کلیدی فدرال رزرو افزایش یافت

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 03 فروردین در بازار فارکس بدانید:

پس از نزول دلار امریکا در اواخر چهارشنبه، این ارز دوباه بهبود قابل توجهی را تجربه کرد. شاخص دلار روز پنجشنبه بیش از 0.5 درصد افزایش یافت و رکود پس از فدرال رزرو را معکوس کرد. در اوایل روز جمعه، شاخص دلار DXY حرکت صعودی خود را حفظ کرد و به بالاترین سطح سه هفته‌ای بالای 104.00 رسید. در اواخر امروز، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، رویداد Fed Listens را با سخنان افتتاحیه آغاز خواهد کرد. علاوه بر این، چندین سیاستگذار دیگر فدرال رزرو قرار است قبل از آخر هفته سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

روز پنجشنبه، در طول جلسه آمریکا، دلار آمریکا با حمایت انتشار داده‌های اقتصاد کلان، از ارزهای اصلی فارکس پیشی گرفت. بررسی‌های PMI نشان داد که در اوایل ماه مارس، فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی با افزایش فشار قیمت نهاده‌ها همراه شده است. علاوه بر این، ادعاهای اولیه بیکاری در هفته منتهی به 16 مارس به 210 هزار کاهش یافت.

پوند به دلار GBP/USD

بانک انگلستان (BoE) همانطور که انتظار می رفت پس از جلسه سیاست گذاری مارس، نرخ بانکی را در 5.25 درصد حفظ کرد. BoE از ارائه هرگونه اشاره ای در مورد زمان چرخش سیاست در بیانیه خودداری کرد. علاوه بر این، هیچ یک از سیاستگذاران به افزایش نرخ رای مثبت ندادند، در حالی که یک سیاستگذار به کاهش نرخ رای داد. اندرو بیلی، فرماندار BoE روز جمعه گفت که بازارها می توانند بیش از یک کاهش نرخ بهره را در سال جاری پیش بینی کنند و افزود که او به طور فزاینده ای مطمئن است که تورم به سمت هدف حرکت می کند. GBP/USD تحت فشار نزولی شدید باقی می ماند و آخرین بار در پایین ترین سطح خود در یک ماه اخیر نزدیک به 1.2600 معامله شد.

بانک ملی سوئیس (SNB) روز پنجشنبه اعلام کرد که نرخ بهره را با 25 واحد کاهش به 1.5 درصد کاهش داده است. بازارها انتظار داشتند که SNB نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد. واکنش اولیه باعث فروش فرانک سوئیس شد و USD/CHF بیش از 1% افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از نوامبر به بالای 0.9000 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از شکسته شدن به زیر 1.0900 در روز پنجشنبه، کاهش قیمت خود را افزایش داد و روزانه نزدیک به 0.6% کاهش یافت. این جفت به روند کاهشی خود در اوایل روز جمعه ادامه می دهد و زیر 1.0850 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY برای هشتمین روز متوالی در قلمرو مثبت روز پنجشنبه قبل از انجام اصلاحات فنی به سمت منطقه 151.50 در روز جمعه بسته شد. کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن روز جمعه تکرار کرد که دارایی اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGB) بانک مرکزی فعلا در سطح فعلی باقی خواهد ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از ثبت رکورد جدید بالای 2220 دلار در اوایل روز پنجشنبه یک چرخش شدید انجام داد و روز را در محدوده منفی بست. XAU/USD در صبح اروپا روی پای عقب باقی می ماند و آخرین بار با کاهش بیش از 0.5 درصد زیر 2170 دلار مشاهده شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید