اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – چهارشنبه 27 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 27 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) همچنان در بازارهای مختلف مسلط است که ناشی از عدم قطعیت های پیرامون وضعیت اقتصادی چین و تنش های ژئوپلیتیکی جاری در خاورمیانه است. تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم چین بهبود اقتصادی نامطمئنی را نشان داد و 5.2 درصد سالانه رشد کرد و کمتر از انتظارات بازار برای رشد 5.3 درصدی بود. به صورت سه ماهه، تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه چهارم 1.0 درصد افزایش یافت که مطابق با انتظارات بود. خرده‌فروشی در ماه دسامبر در چین 7.4 درصد سالانه رشد کرد که کمتر از 8.0 درصد پیش‌بینی شده بود، در حالی که تولید صنعتی 6.8 درصد سالانه افزایش یافت و از 6.6 درصد پیش‌بینی شد.

در تحولات ژئوپلیتیکی، حوثی های یمن، یک کشتی باری متعلق به آمریکا را در سواحل یمن با موشک بالستیک ضد کشتی هدف قرار دادند که نگرانی سرمایه گذاران را تشدید کرد.

دلار آمریکا همچنین با اظهارات نه چندان بد کریستوفر والر، عضو فدرال رزرو آمریکا (Fed) حمایت می شود. والر مواضع قبلی خود را در مورد تغییر سیاست‌ها تعدیل کرد و هشدار داد که با وجود نزدیک شدن تورم به هدف 2.0 درصدی بانک مرکزی، فدرال رزرو باید از کاهش عجولانه نرخ‌های بهره خودداری کند تا زمانی که کاهش مداوم تورم آشکار شود.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، اکنون پویایی بازار حاکی از احتمال 62 درصدی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس است، در مقایسه با احتمال 81 درصدی در ابتدای هفته. دلار آمریکا از کاهش انتظارات از پایین اوردن نرخ بهره فدرال رزرو سود می برد.

داده‌های خرده‌فروشی آتی ایالات متحده برای حرکت صعودی بعدی دلار اهمیت قابل توجهی دارد، زیرا می‌تواند باعث ارزیابی مجدد انتظارات بازار در مورد کاهش نرخ‌های فدرال رزرو در سال جاری شود.

شاخص دلار امریکا DXY

در حال حاضر، علیرغم عملکرد ضعیف در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، شاخص دلار آمریکا بالای 103.50 است و به بالاترین حد پنج هفته اخیر رسیده است. به طور همزمان، معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده، معیاری از تمایل به ریسک، 0.33 درصد کاهش را نشان می دهد که نشان دهنده تمایل حاکم بر ریسک در بازار است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در سبد ارزی G10، ریسک گریزی تأثیر نامطلوبی بر ارزهای قاره استرالیا می‌گذارد و منجر به ادامه کاهش آنها می‌شود. AUD/USD در روز 0.55% کاهش یافت و در حوالی 0.6550 قرار گرفت، در حالی که NZD/USD با 0.30% کاهش به سطح 0.6100 نزدیک شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در یک مسیر صعودی قرار دارد، نزدیک به 148.00 و افزایش 0.47 درصدی را به صورت روزانه نشان می دهد.

یورو به دلار EUR/USD

علیرغم مقاومت سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) در برابر کاهش نرخ بهره، EUR/USD نزدیک به پایین ترین سطح یک ماهه نزدیک به 1.0850 معامله می شود. یورو با فشار بیشتری از نظرسنجی مختلط ZEW آلمان و چشم انداز اقتصادی تیره و تار برای منطقه یورو مواجه شد. اکنون همه نگاه ها به سخنرانی کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در داووس است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در حال بازگشت است و 1.2650 را به دنبال افزایش غیرمنتظره در نرخ تورم سالانه CPI سالانه بریتانیا به 4.0% در دسامبر، بر خلاف انتظار کاهش به 3.8% آزمایش می کند.

نفت WTI

USD/CAD موقعیت خود را در بالای 1.3500 حفظ می کند، زیرا نفت WTI ضعیف و در حدود 72 دلار معامله می شود. تحولات ژئوپلیتیکی در دریای سرخ همچنان یک نقطه کانونی است. دلار کانادا، پس از افزایش بیش از حد انتظار بر اساس تورم CPI، گمانه زنی های اولیه کاهش نرخ بهره توسط بانک کانادا (BoC) را کاهش داد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا به پایین‌ترین حد هفتگی نزدیک به 2020 دلار می‌رسد که کاهش قبلی را در بحبوحه کاهش انتظارات از کاهش شدید نرخ‌های فدرال رزرو افزایش می‌دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس