اخبار فارکسفارکس

بازار فارکس امروز – دوشنبه 6 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 6 آذر در بازار فارکس بدانید:

روز دوشنبه، جفت ارزهای اصلی به حرکت محدود خود ادامه می دهند و سرمایه گذاران در میان وخامت احساسات ریسک، در انجام گمانه زنی در مورد جهت جدید بازار، تردید دارند. این رویکرد محتاطانه قبل از انتشار داده های مهم تورم از ایالات متحده و منطقه یورو در اواخر هفته است.

در ساعات اولیه روز دوشنبه بازارهای آسیایی با افت مواجه شدند. به دلیل فقدان جزئیات بانک خلق چین (PBOC) در مورد اطلاعیه این بانک در مورد اقدامات محرک اضافی برای شرکت‌های خصوصی، سرمایه‌گذاران در نگرانی باقی ماندند. افزایش بیماری های تنفسی در چین بر این نگرانی افزوده است. علاوه بر این، کاهش مداوم سود صنعتی چین، همراه با عدم اطمینان پیرامون چشم‌انداز نرخ بهره بانک‌های مرکزی بزرگ، به جو منفی حاکم بر بازار کمک کرد.

پیش بینی بازگشت معامله گران ایالات متحده پس از تعطیلات روز شکرگزاری نیز بر پویایی بازار تأثیر گذاشت. معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده، یک شاخص ریسک کلیدی، 0.30 درصد کاهش در روز را نشان داد.

شاخص دلار امریکا DXY

علیرغم احساسات ضعیف بازار، هیچ آرامشی برای خریداران دلار آمریکا وجود ندارد، زیرا علاقه فروش دوباره در اطراف شاخص دلار ظاهر شده است. این روند را می توان با کاهش مداوم جفت USD/JPY مرتبط دانست. علاوه بر این، به نظر می رسد که کاهش مجدد بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بر دلار آمریکا تأثیر منفی می گذارد.

در آخرین به‌روزرسانی، شاخص دلار آمریکا با کاهش 0.10 درصدی در روز روبرو شده و در 103.30 معامله می‌شود. این شاخص به سمت پایین ترین سطح سه ماهه 103.18 ثبت شده در سه شنبه گذشته باز می گردد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

دلار استرالیا (AUD) و دلار نیوزیلند (NZD) حرکت صعودی خود را نزدیک به بالاترین سطح چند ماهه در برابر دلار آمریکا حفظ می کنند. AUD/USD بالای 0.6600 نگه داشته شده است، در حالی که جفت NZD/USD با مقاومت نزدیک به 0.6100 مواجه می شود. تمرکز بازار به انتشار داده‌های خرده‌فروشی ماهانه استرالیا در روز سه‌شنبه و سخنرانی میشل بولاک، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) تغییر می‌کند، به ویژه در غیاب داده‌های اقتصادی قابل توجه ایالات متحده در روز دوشنبه. ارقام فروش خانه جدید در سطح متوسط ایالات متحده به طور بالقوه می تواند انگیزه معاملاتی را ایجاد کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به روند نزولی خود نسبت به هفته قبل ادامه می دهد و 0.37 درصد کاهش را در روز ثبت می کند و سطح 149.00 را رها می کند. شاخص قیمت خدمات شرکتی ژاپن در ماه اکتبر فراتر از انتظارات بود و با سرعت سالانه 2.3 درصد افزایش یافت که به گمانه زنی ها در مورد پایان دادن به سیاست نرخ بهره منفی بانک ژاپن (BoJ) در آوریل کمک کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در حدود 1.0950 قدرت مجددی را نشان می دهد و معاملات محدود خود را در اوایل جلسه اروپا افزایش می دهد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار است در اواخر روز در مقابل کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا شهادت دهد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD به بالاترین حد دو ماهه نزدیک به 1.2630 می رسد و به روند پیروزی سه روزه خود ادامه می دهد. حمایت از پوند استرلینگ به دلیل اظهارنظرهای تندروانه هفته گذشته بانک انگلستان (BoE) و داده های قوی PMI خدمات بریتانیا ادامه دارد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین حد 6 ماهه جدید 2018 دلار در جریان معاملات آسیایی در حال تثبیت است. سیگنال های فنی مثبت در نمودار روزانه و انتظارات ناچیز در مورد فدرال رزرو همچنان به تقویت فلز گرانبها ادامه می دهد.

نفت WTI

در حالی که سرمایه گذاران منتظر نتیجه نشست اوپک پلاس هستند، نفت خام WTI کاهش بیشتری را تجربه می کند، (نزدیک به 75.00 دلار).

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس