اونس جهانی طلا برای تایید بازگشت صعودی به بسته شدن بالای میانگین متحرک ۲۱ روزه نیاز دارد

XAUUSD TJA GOLD

اونس جهانی طلا در تلاش است تا نرخ 1870 دلار را در روز جمعه بهبود بخشد و به بالاترین سطح اخیر 1885 دلاری که در روز پنجشنبه رسیده بود، بازگردد. این بهبود طلا به این دلیل اتفاق می افتد که خریداران دلار آمریکا (USD) در حال استراحت هستند که به کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده مربوط می شود.

سرمایه گذاران از نزدیک داده های احساسات آمریکا و اظهارات مقامات فدرال رزرو را زیر نظر دارند. آنها در حال ارزیابی مجدد انتظارات خود از موضع تندروانه تر فدرال رزرو ایالات متحده هستند که ناشی از داده های بالای غیرمنتظره شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده است. بر اساس گزارش روز پنجشنبه وزارت کار، CPI در ایالات متحده در ماه گذشته به دنبال افزایش 0.3 درصدی در ماه اوت، 0.4 درصد افزایش یافت. بر مبنای سالانه، تورم CPI در ماه سپتامبر در 3.7 درصد ثابت ماند که با رقم اوت مطابقت داشت و از برآوردهای افزایش 3.6 درصدی فراتر رفت.

داده‌های تورم در ایالات متحده این باور را تقویت کرده است که فدرال رزرو ممکن است نرخ‌های بهره را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه دارد و منجر به افزایش بازده دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا پس از رسیدن به پایین‌ترین حد دو هفته‌ای شود. در نتیجه، قیمت طلا از بالاترین سطح اخیر خود به بالای 1880 دلار عقب نشینی کرد و به زیر 1870 دلار سقوط کرد، زیرا افزایش مجدد انتظارات برای یک فدرال رزرو جنگ طلب تر بر احساسات ریسک تأثیر گذاشته و از افزایش ارزش دلار حمایت می کند.

سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، در مورد گزارش تورم اظهار نظر کرد و اظهار داشت که این گزارش پیشرفت نابرابر در بازگرداندن ثبات قیمت ها را نشان می دهد و او دیدگاه خود را تکرار کرد که ممکن است بانک مرکزی برای مبارزه با تورم نیاز به افزایش مجدد نرخ بهره داشته باشد.

با توجه به ابزار CME Fedwatch، احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در دسامبر به 38 درصد افزایش یافته است، در حالی که پیش از گزارش این احتمال 28 درصد بود. در حال حاضر، بازار با احتمال 30 درصدی افزایش نرخ نهایی توسط فدرال رزرو در ماه دسامبر قیمت گذاری می کند.

با این حال، واکنش به گزارش CPI ایالات متحده کوتاه مدت بوده است، زیرا فروشندگان دلار آمریکا در روز جمعه، علیرغم نگرانی های پایدار در مورد داده های CPI و شاخص قیمت تولید کننده چین (PPI) کمتر از حد انتظار، بازگشته اند.

در چین، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) پس از افزایش 0.1 درصدی در ماه آگوست، در ماه سپتامبر در 0 درصد سالانه ثابت ماند که کمتر از افزایش 0.2 درصدی بازار مورد انتظار بود. شاخص قیمت تولیدکننده چین (PPI) در ماه سپتامبر 2.5 درصد کاهش یافت، در حالی که قبلاً 3.0 درصد کاهش داشت و کمتر از پیش‌بینی بازار برای کاهش 2.4 درصدی بود.

تمرکز سرمایه‌گذاران اکنون به داده‌های اولیه احساسات مصرف‌کننده و انتظارات تورم UoM ایالات متحده برای بینش تازه در مورد چشم‌انداز نرخ بهره فدرال رزرو تغییر می‌کند. سخنرانی‌های سیاست‌گذاران فدرال رزرو نیز نقش مهمی در تأثیرگذاری بر ارزش دلار آمریکا با نزدیک شدن به پایان هفته خواهد داشت.

TJA XAUUSD 1243

از نظر تحلیل تکنیکال طلا، قیمت برای مدت کوتاهی بالاتر از میانگین متحرک 21 روزه کلیدی (DMA) در 1878 دلار حرکت کرد اما نتوانست بسته شدن روزانه را بالاتر از این سطح حفظ کند. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) درست زیر خط وسط قرار دارد و نشان می دهد که تلاش های صعودی اخیر در قیمت طلا ممکن است موقتی باشد.

اگر قیمت نتواند به یک بسته هفتگی بالاتر از 21 DMA در 1,878 دلار دست یابد، می تواند احساسات نزولی را تقویت کند و به طور بالقوه منجر به حرکت نزولی جدید به سمت پایین ترین قیمت در روز چهارشنبه در 1,859 دلار شود. سطح پشتیبانی قابل توجه بعدی 1850 دلار است.

در روند صعودی، اگر قیمت بتواند به طور مداوم از سطح 21 DMA عبور کند، بازگشت صعودی از پایین ترین سطح چند ماهه را تایید می کند و هدف بعدی برای خریداران طلا، سطح 1900 دلار است. در این مرحله، 50 DMA نزولی ملایم وارد بازی می شود. بیشتر در بالا، مقاومت قوی در اطراف سطح 1925 دلار وجود دارد، جایی که 100 و 200 DMA در آن قرار دارند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید