خریداران طلا نرخ 1880 دلار را قبل از اعلام PPI ایالات متحده و Fed Minutes حفظ می کنند

XAUUSD TJA GOLD

اونس جهانی طلا در حال حاضر در مرحله تثبیت صعودی قرار دارد و در معاملات روز چهارشنبه آسیا در اطراف بالاترین سطح یک هفته اخیر 1865 دلار قرار گرفت. این روند صعودی با تضعیف دلار ایالات متحده (USD) به دلیل کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در سراسر جهان، شتاب بیشتری می گیرد.

بازار طلا مشتاقانه منتظر چندین عامل کلیدی است، از جمله داده های شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI)، سخنرانی های فدرال رزرو (Fed) و انتشار صورتجلسه فدرال رزرو. تغییر اخیر به سمت یک موضع منفی تر از سوی سیاست گذاران فدرال رزرو، معامله گران را بر آن داشت تا احتمال افزایش مجدد نرخ بهره را تا پایان سال با احتمال 13 درصدی برای افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر، با توجه به احتمالات، تجدید نظر کنند.

چندین مقام برجسته فدرال رزرو، از جمله رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، و مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، رویکرد محتاطانه تری را برای افزایش نرخ بهره ابراز کرده اند. نظرات آنها نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است نیازی به افزایش بیشتر نرخ بهره نداشته باشد و افزایش بازده اوراق قرضه می تواند به طور موثری به عنوان نوعی انقباض عمل کند.

این اظهارات غیرطبیعی، همراه با امید به محرک‌های بیشتر از سوی چین، اشتهای ریسک را افزایش داده و تأثیر نااطمینانی‌های جهانی مانند درگیری حماس و اسرائیل را کاهش داده است. گزارش ها حاکی از آن است که چین در حال بررسی صدور بدهی دولتی قابل توجهی برای پروژه های زیرساختی است که می تواند از رشد اقتصادی حمایت کند.

در نتیجه این عوامل اساسی، دلار آمریکا تضعیف شده است و خریداران طلا را بر آن داشته تا موقعیت خود را نزدیک به بالاترین سطح هفتگی بالای 1860 دلار حفظ کنند. با این حال، حرکت صعودی بیشتر در قیمت طلا با احتیاط کاهش می یابد زیرا معامله گران منتظر اطلاعات مهمی از جمله شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) و صورتجلسه سیاست های فدرال رزرو در سپتامبر هستند.

نتیجه این رویدادهای ایالات متحده می تواند بر جهت گیری دلار آمریکا و قیمت طلا تأثیر بگذارد و تأثیر بالقوه ای بر احساسات ریسک داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود که در ماه سپتامبر، شاخص اصلی واحد تولید سالانه ایالات متحده 2.3 درصد افزایش یابد، در حالی که پیش‌بینی می‌شود تورم کل کارخانه‌ها تا 1.6 درصد افزایش یابد. هر گونه افزایش شگفت‌انگیز در داده‌های PPI ممکن است بحث‌ها در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نوامبر را دوباره برانگیزد.

علاوه بر داده‌های اقتصادی، صورتجلسه‌های فدرال رزرو و سخنرانی‌های مقامات فدرال رزرو نیز از نظر تأثیر بالقوه آنها بر دلار آمریکا و احساسات کلی بازار که به نوبه خود می‌تواند بر قیمت طلا تأثیر بگذارد، به دقت رصد خواهد شد.

بررسی فنی اونس جهانی طلا

از دیدگاه تحلیل تکنیکال، نمودار چهار ساعته بازگشت به قلمرو صعودی برای طلا را نشان می دهد، با شاخص قدرت نسبی (RSI) احتمال صعود به سمت سطح مقاومت کلیدی 1880 دلار را نشان می دهد. این سطح مقاومتی مصادف با اوج های 28 و 29 سپتامبر است. طلا قبل از رسیدن به این سطح ممکن است با مقاومت 100-Simple Moving Average (SMA) در 1874 دلار مواجه شود.

TJA2XAU_USD-638325945261530853

از جنبه نزولی، حمایت فوری از خریداران طلا را می توان در 21 SMA در 1845 دلار یافت و در زیر آن، 50 SMA در 1838 دلار ممکن است قدرت تعهدات صعودی را آزمایش کند. اگر قیمت همچنان به نزول خود ادامه دهد، سطح حمایت قابل توجه بعدی در رقم دور 1820 دلار پیش از هدف قرار دادن پایین ترین قیمت چند ماهه 1811 دلار است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید