اخبار فارکس

خریداران طلا نسبت به داده های تورم ایالات متحده محتاطانه عمل می کنند

اونس جهانی طلا XAUUSD

اونس جهانی طلا در حال حاضر پس از عقب نشینی اخیر از اوج 6 ماهه 2052 دلاری خود در معاملات چهارشنبه این هفته آسیا در حال تثبیت است. XAUUSD در حال حفظ ثبات در میان جریان‌های پایان ماه است و سرمایه‌گذاران مشتاقانه منتظر انتشار داده‌های شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) ایالات متحده هستند.

تمرکز سرمایه گذاران امروز بر داده های تورم PCE ایالات متحده است که توسط بازار به عنوان شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو (Fed) در نظر گرفته می شود. این باور رو به رشد وجود دارد که فدرال رزرو احتمالاً مواضع غیرتهاجمانه تری اتخاذ خواهد کرد و احتمالاً نرخ‌های بهره را در اوایل مارس 2024 کاهش می‌دهد. نرخ 5.2 درصد، احتمال 49 درصد کاهش نرخ توسط فدرال رزرو توسط بازارها در ماه مارس وجود دارد.

دفتر تجزیه و تحلیل اقتصادی (BEA) دومین تخمین تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم را منتشر کرد که نشان دهنده یک بازنگری قابل توجه به سمت بالا نسبت به قرائت اولیه 4.9٪ است. با این حال، تورم PCE به 2.8 درصد به صورت سه ماهه کاهش یافت بود و تورم اصلی PCE به 2.3 درصد در سه ماهه سوم کاهش یافت. در نتیجه، انتظارات این است که تورم اصلی شاخص قیمت PCE ایالات متحده می تواند به 0.2% در ماه اوت و 3.5% در ماه اکتبر کاهش یابد که به طور بالقوه بر انتظارات کاهش نرخ فدرال رزرو تاثیر می گذارد.

قیمت طلا همچنان در معرض افزایش بیشتری قرار دارد، به ویژه با وجود بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در پایین ترین سطح چند ماهه. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 4.2440 درصد به پایین ترین حد دو ماه اخیر رسیده است که به چشم انداز مثبت طلا کمک می کند.

با این حال، معامله گران طلا ممکن است در پایان ماه با کسب سود مواجه شوند که به طور موقت خوش بینی نسبت به محور فدرال رزرو را خنثی می کند. دلار آمریکا که قرار است بدترین ماه خود را در یک سال به ثبت برساند، همچنین ممکن است شاهد بهبودی اصلاحی در کوتاه مدت باشد.

نکات جدیدی در مورد چشم انداز نرخ بهره ایالات متحده ممکن است از داده های مطالبات بیکاری ایالات متحده و Fedspeak باشد. همچنین توجه به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که برای روز جمعه برنامه ریزی شده بود، معطوف شده است، که نشان دهنده آخرین حضور او قبل از «دوره خاموشی» فدرال رزرو قبل از نشست سیاست گذاری 12 تا 13 دسامبر است.

تحلیل تکنیکال XAUUSD

بر اساس تحلیل تکنیکال نمودار روزانه، قیمت طلا با وضعیت متفاوتی روبرو است.

تحلیل اونس جهانی طلا - 9 آذر
تحلیل اونس جهانی طلا – 9 آذر

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در حال حاضر در محدوده خرید بیش از حد قرار دارد که نشان دهنده احتمال بالاتر عقب نشینی قیمت طلا است. این نشان دهنده یک اصلاح بالقوه در کوتاه مدت است.

با این حال، پیشرفت قابل توجهی با میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) وجود دارد که هدف آن رسیدن به یک بسته روزانه بالاتر از SMA 200 روزه است که نشان دهنده امکان صلیب طلایی است. اگر این اتفاق بیفتد، به عنوان یک شاخص صعودی در نظر گرفته می شود که از ایده روند صعودی قریب الوقوع حمایت می کند.

با توجه به این سیگنال های فنی، کاهش قیمت طلا می تواند به عنوان یک فرصت خرید جذاب برای کسانی که به دنبال ایجاد موقعیت های خرید جدید هستند، تلقی شود.

در جهت صعودی، پیشرفت بالاتر از بالاترین سطح چند ماهه در 2052 دلار راه را برای یک روند صعودی مجدد باز می کند و سطح مقاومت ثابت را در 2070 دلار هدف قرار می دهد. پس از آن بالاترین قیمت 2079 دلاری به نقطه کانونی بعدی برای خریداران طلا تبدیل خواهد شد.

برعکس، پشتیبانی فوری در پایین ترین سطح روز گذشته 2035 دلار شناسایی شده است. شکستن زیر این سطح ممکن است منجر به آزمایش حداقل قیمت روز سه‌شنبه شود که روی 2012 دلار مشخص شده است. اگر حرکت نزولی ادامه یابد، آستانه 2000 دلار به عنوان یک سطح حمایتی بالقوه در نظر گرفته می شود که خریداران طلا می توانند ثبات پیدا کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس