اخبار فارکس

پیش بینی هفتگی قیمت طلا – آیا اونس جهانی طلا سرانجام از سطح 2000 دلار می گذرد؟

اونس جهانی طلا XAUUSD

اونس جهانی طلا برای دومین بار در این ماه قیمت 2000 دلار را آزمایش کرد، اما به دلیل فقدان محرک های اساسی و حجم معاملات ناچیز در اواخر هفته، برای حفظ ثبات بالاتر از این سطح حیاتی مبازره کرد. توانایی XAU/USD برای ماندن بالای 2000 دلار در هفته آینده ممکن است به کاهش مداوم بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بستگی داشته باشد.

قیمت طلا در طول هفته گذشته فقدان جهت مشخصی را نشان داد. پس از شروع ضعیف در روز دوشنبه، طلا شتاب صعودی گرفت و در روز سه شنبه به بالای 2000 دلار رسید که بالاترین سطح از اوایل نوامبر بود. علیرغم برخی اظهارات تندروانه در صورتجلسه نشست سیاستگذاری فدرال رزرو از 31 اکتبر تا 1 نوامبر، دلار آمریکا (USD) در یافتن تقاضا با چالش هایی روبرو شد و شاخص دلار DXY در طور هفته کاهش یافت، زیرا احساسات ریسک همچنان بر بازارهای مالی تسلط داشت.

نشریه فدرال رزرو بیان کرد که در صورتی که پیشرفت به سوی هدف تورمی کمیته ناکافی تلقی شود، تشدید بیشتر سیاست پولی در نظر گرفته خواهد شد. با این حال، با توجه به اینکه این جلسه قبل از گزارش دفتر آمار کار ایالات متحده از کاهش قابل توجه تورم شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه اکتبر، احساسات بازار در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره بانک مرکزی در اوایل ژوئن سال آینده تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند.

وزارت کار گزارش داد که در هفته منتهی به 18 نوامبر درخواست های اولین بار برای دریافت مزایای بیکاری در ایالات متحده به 209000 نفر کاهش یافته است که از 233000 در هفته قبل کاهش یافته است. این منجر به بازگشت بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده شد و XAU/USD را بر آن داشت تا در اواسط هفته به زیر 2000 دلار عقب نشینی کند.

با کاهش عملکرد بازار در تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده، طلا وارد مرحله تثبیت شد و در انتهای هفته در کانال باریک بالای 1990 دلار نوسان داشت.

در هفته آینده ممکن است قیمت طلا تحت تاثیر انتشار داده های ایالات متحده و تفسیر فدرال رزرو باشد. برآورد دوم از رشد سالانه تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد. یک تجدید نظر نزولی قابل توجه در برآورد اولیه 4.9% می تواند بر USD تاثیر بگذارد و XAU/USD را پشتیبانی کند.

فعالان بازار از نزدیک PMI تولیدی و غیرتولیدی NBS را از چین در روز پنجشنبه تماشا خواهند کرد، زیرا نشانه هایی از بهبود فعالیت تجاری در چین، بزرگترین مصرف کننده طلا، می تواند XAU/USD را تقویت کند. علاوه بر این، داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) نشان داده خواهد شد، با این انتظار که اگر شاخص قیمت ماهانه اصلی PCE بیش از 0.5 درصد در ماه اکتبر افزایش پیدا نکند، پیش‌بینی بازار از فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ سیاست در این کشور خواهد کرد. بعید است نیمه دوم سال 2024 تغییر کند.

در روز جمعه، انتشار ISM Manufacturing PMI برای ماه نوامبر می تواند دلار را تحت تاثیر قرار دهد. بازگشت غیرمنتظره به بالای 50 در چاپ تیتر ممکن است باعث تقویت دلار قبل از آخر هفته شود.

برای بررسی تمام رویدادهای اقتصادی هفته به بخش تقویم اقتصادی تجارت آفرین مراجعه نمایید.

سرمایه گذاران به نظرات مقامات فدرال رزرو منتهی به دوره خاموشی که از 2 دسامبر شروع می شود توجه خواهند کرد. رئیس جروم پاول قرار است روز جمعه سخنرانی کند و بازار در حال حاضر با احتمال 22 درصدی احتمال می دهد که نرخ سیاستی فدرال رزرو بدون تغییر باقی می ماند، (5.25٪ – 5.5٪ تا ژوئن سال آینده). اگر سیاستگذاران فدرال رزرو در برابر انتظارات بازار عقب نشینی کنند و عدم تمایل خود را برای در نظر گرفتن کاهش نرخ برای یک دوره طولانی بیان کنند، دلار ممکن است قدرت بیشتری پیدا کند و این امر برای XAU/USD به چالش کشیدن حرکت صعودی تبدیل می شود.

تحلیل تکنیکال XAUUSD

چشم انداز فنی طلا (XAU/USD) یک سناریوی ظریفی را نشان می دهد. شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه نزدیک به 60 صعود کرده است، که نشان می دهد در حالی که XAU/USD یک سوگیری صعودی را حفظ می کند، اما در تلاش برای به دست آوردن شتاب قابل توجه است.

تحلیل طلا 26 نوامبر

مقاومت کلیدی به طور محکم در 2000 دلار ایجاد شده است که هم سطح روانی و هم سطح ایستا را نشان می دهد. تایید این سطح به عنوان پشتیبانی می‌تواند باعث اقدام خریداران فنی شود. در چنین سناریویی، اهداف صعودی بعدی در 2010 دلار (سطح استاتیک) و 2040 دلار (سطح استاتیک) شناسایی می شوند.

برعکس، در جهت نزولی، میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) به عنوان مقاومت پویا عمل می کند که در حدود 1980 دلار قرار دارد. بسته شدن روزانه زیر این سطح ممکن است راه را برای کاهش طولانی مدت به سمت 1950 دلار هموار کند که مطابق با اصلاح فیبوناچی 23.6% آخرین روند صعودی است. اهداف نزولی دیگر شامل 1940-1935 دلار است که با تلاقی SMA 200 روزه و SMA 100 روزه مشخص شده است. معامله گران و سرمایه گذاران این سطوح کلیدی را به دقت زیر نظر خواهند داشت تا جهت بالقوه قیمت طلا را در جلسات آتی ارزیابی کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس