قیمت طلا در میان تغییر احساسات بازار و عوامل اقتصادی ایالات متحده، منتظر پیدا کردن جهت خود است

اخبار طلا

اونس جهانی طلا در حال حاضر کاهش اصلاحی را از بالاترین رقم 1993 دلاری اخیر که در روز جمعه ثبت شده بود، تجربه می کند و به دنبال جهت گیری روشن در آغاز هفته جدید در روز دوشنبه است. پیش‌بینی می‌شود که محرک اصلی پشت حرکات قیمت طلا، احساسات ریسک باشد، به‌ویژه در غیاب داده‌های مهم اقتصادی سطح بالای ایالات متحده و سخنرانی‌های فدرال رزرو.

طلا احتمالاً از روندهای ریسک پذیر و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده سرنخ می گیرد. اوایل روز دوشنبه، به دلیل خوش بینی در مورد بازار چین و گزارش های مثبت درآمد شرکت ها از ژاپن، احساسات ریسک همچنان مثبت است. علیرغم اینکه بانک خلق چین (PBOC) نرخ اولیه وام (LPR) را در ماه نوامبر روی 3.45 درصد نگه داشته است، بازگشت سهام املاک چین به دنبال تعهدات نظارتی برای حمایت از بخش املاک و مستغلات، روحیه کلی بازار را بهبود بخشیده است.

خوش بینی بازار، همراه با افزایش انتظارات برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال آینده، به کاهش ارزش دلار کمک کرده است و برخی از خریداران طلا را حمایت می کند. با این حال، حرکت صعودی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، ناشی از بهبود روحیه، به عنوان مانعی برای قیمت طلا عمل می کند و تلاش های صعودی آنها را محدود می کند.

با نگاهی به آینده، با توجه به فقدان انتشارات اقتصادی پر تأثیر یا سخنرانی‌های برنامه‌ریزی‌شده سیاست‌گذاران فدرال رزرو، انتظار می‌رود که قیمت طلا به نوسانات بازدهی دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا پاسخ دهد. عملکرد دلار آمریکا نیز تحت تأثیر احساسات پیرامون جفت USD/JPY است، زیرا هر گونه اصلاح بیشتر در این جفت می‌تواند ضعف دلار آمریکا را تشدید کند و به طور بالقوه از قیمت طلا حمایت کند.

در روز جمعه، علیرغم رسیدن به بالاترین سطح ده روزه، طلا کاهش شدیدی را تجربه کرد و روز را نسبتاً بدون تغییر به پایان رساند. این اتفاق علی‌رغم ریزش دلار آمریکا رخ داد زیرا بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا از پایین‌ترین سطح دو ماهه خود بازگشت. سخنان مقامات فدرال رزرو، با پیشنهاد موضع صبورانه در مورد نرخ بهره، فشار نزولی بر دلار آمریکا را حفظ کرد. جریان های پایان هفته و افزایش سود در بحبوحه جهش اخیر باعث کاهش قیمت طلا شد.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

از منظر فنی، طلا در حالی که حول میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA) در 1975 دلار قرار دارد، برای فروشندگان چالش برانگیز شده است. شکست در دفاع از این سطح به صورت بسته شدن روزانه می تواند منجر به یک روند نزولی جدید به سمت حمایت ثابت در منطقه 1955-1950 دلار شود. کاهش بیشتر ممکن است SMA صعودی 200 روزه را در 1938 دلار به چالش بکشد، در حالی که پایین ترین قیمت 14 نوامبر در 1944 دلار به طور بالقوه به عنوان پشتیبانی عمل می کند.

TJA2011-XAU_USD-638360641929546172

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) اندکی پایین‌تر آمده است، اما بالاتر از خط وسط باقی می‌ماند که نشان می‌دهد هرگونه حرکت نزولی در قیمت طلا ممکن است موقتی باشد. مانع صعودی فوری در مقاومت خط روند نزولی 1991 دلار شناسایی می‌شود، که بالاتر از آن امکان تست مجدد بالاترین قیمت روز جمعه در 1993 دلار وجود دارد. پذیرش بالاتر از این سطح می تواند به افزایش قیمت طلا تا مرز 2000 دلار کمک کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید