پیش بینی هفتگی اونس جهانی طلا: در هفته شکرگزاری، چشم انداز فنی روند صعودی را پیش بینی می کند

XAUUSD TJA GOLD

اونس جهانی طلا در هفته گذشته بیش از 2.5 درصد افزایش یافت که تحت تاثیر تضعیف شاخص دلار آمریکا (DXY) و کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا بود. تقویم اقتصادی پیش رو برای هفته آینده فاقد رویدادهای کلان اقتصادی است و فعالان بازار را بر آن می دارد تا بر روی شاخص های تکنیکال XAU/USD برای فرصت های معاملاتی بالقوه تمرکز کنند.

تحولات هفته گذشته باعث شد که طلا در روز دوشنبه پس از آزمایش میانگین متحرک 200 روزه (SMA) زیر 1940 دلار تحت یک اصلاح فنی صعودی قرار گرفت، زیرا فروشندگان سود خود را دریافت کردند. در روز سه‌شنبه، طلا از 1970 دلار فراتر رفت که با حمایت از کاهش تورم ایالات متحده، اندازه‌گیری شده با شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) به 3.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در اکتبر رسید. شاخص CPI اصلی، بدون احتساب قیمت‌های بی‌ثبات انرژی و مواد غذایی، در مدت مشابه 4 درصد افزایش یافت. این داده‌های تورم ملایم‌تر از انتظار، منجر به کاهش بیش از 3 درصدی بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده شد که به زیر 4.5 درصد رسید و در نتیجه فشار فروش قوی بر دلار آمریکا را به دنبال داشت. در نتیجه، XAU/USD در آن روز بیش از 1 درصد افزایش یافت.

چهارشنبه شاهد کاهش 0.1 درصدی در خرده فروشی ایالات متحده در ماه اکتبر بودیم که از انتظارات بازار برای انقباض 0.3 درصدی پیشی گرفت و دلار را پس از کاهش شدید روز قبل تثبیت کرد. با این حال، داده‌های روز پنجشنبه افزایشی را در درخواست‌های اولین بار برای دریافت مزایای بیکاری نشان داد که در هفته منتهی به 11 نوامبر به 231,000 نفر رسید. علاوه بر این، فدرال رزرو (Fed) کاهش ماهانه 0.6 درصدی در تولید صنعتی برای اکتبر را اعلام کرد. علیرغم این چالش ها، طلا دوباره شتاب گرفت و به سمت 1980 دلار پیش رفت.

در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، طلا حرکت صعودی خود را حفظ کرد و به بالاترین سطح خود در بیش از یک هفته گذشته بالای 1990 دلار رسید. به گزارش رویترز، اظهارات فیلیپ جفرسون، نایب رئیس فدرال رزرو در مورد روند ادامه روند کاهش ترازنامه، به این روند مثبت کمک کرد.

عوامل سمت تقاضا نیز در افزایش قیمت طلا نقش داشتند، زیرا خریداران هندی در طول جشنواره دیوالی با وجود قیمت های بی سابقه بالا، خرید کردند و ذخایر طلای چین همچنان به انباشته شدن ادامه داد.

هفته پیش رو در بازار طلا

با نگاهی به هفته آینده، تمرکز بر انتشار صورتجلسات فدرال رزرو از جلسه سیاست گذاری 31 اکتبر تا 1 نوامبر در روز سه شنبه خواهد بود. توجه بازار در حال حاضر به زمان بندی احتمالی چرخش سیاست فدرال رزرو در سال آینده معطوف شده است. علاوه بر این، سفارشات کالاهای بادوام اکتبر و داده های اولیه هفتگی مطالبات بیکاری در روز چهارشنبه می تواند بر بازار تأثیر بگذارد (با انحراف ارقام از پیش بینی های تأثیرگذار بر دلار).

پنج شنبه بازارهای ایالات متحده برای روز شکرگزاری تعطیلا خواهند بود و در یک نیم روز در روز جمعه فعالیت می کنند. S&P Global نظرسنجی های اولیه PMI تولید و خدمات را برای ماه نوامبر در روز جمعه منتشر خواهد کرد، اما به دلیل شرایط ناچیز معاملات پیش بینی می شود که بازار کاهش یابد. به سرمایه گذاران توصیه می شود که برای فرصت های جدید، تحولات فنی XAU/USD را از نزدیک زیر نظر داشته باشند.

رویدادهای اقتصادی هفته آینده

weekly ec1911

برای بررسی تمام رویدادهای اقتصادی هفته بصورت زنده به تقویم اقتصادی فارکس مراجعه نمایید.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

با بررسی چشم انداز فنی طلا، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه به 60 رسیده است که نشان دهنده یک حرکت صعودی رو به رشد در چشم انداز کوتاه مدت است. از جنبه مثبت، مقاومت فوری 2000 دلار تعیین شده است، یک سطح روانی که همچنین نشان دهنده یک مانع ثابت است. فراتر از این، 2010 دلار (یک سطح ثابت دیگر) و 2040 دلار (سطح استاتیک دیگر) نقاط مقاومت کلیدی هستند که باید تماشا کنید.

میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) پشتیبانی پویا را در حدود 1975 دلار و به دنبال آن 1960 دلار ارائه می کند که مطابق با سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2% آخرین روند صعودی است. بسته شدن روزانه زیر سطح اخیر ممکن است فروشندگان را جذب کند و راه را برای کاهش بیشتر به سمت محدوده 1940 تا 1930 دلار هموار کند. این منطقه مهم است زیرا نشان دهنده همگرایی SMA های 200 روزه، 100 روزه و 50 روزه است که به عنوان یک منطقه پشتیبانی قابل توجه عمل می کند. معامله گران و سرمایه گذاران باید از نزدیک این سطوح فنی را برای تغییرات احتمالی در حرکت قیمت طلا زیر نظر داشته باشند.

TJA1911-image-638358258553052964
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید