معامله گران طلا به این عوامل توجه کنید – پیش بینی حرکت اونس جهانی طلا

اونس جهانی طلا XAUUSD

چشم انداز شاخص های بنیادی ایالات متحده در این هفته دستخوش تغییرات اساسی شد که در داده های اقتصادی اخیر مشهود است. بازار طلا، همانطور که در نمودار قیمتی آن منعکس شده است، شاهد احیای احساسات صعودی بوده است که سرمایه گذاران را بر آن داشته تا ادامه بالقوه این روند و توانایی آن برای شکستن یک سطح کلیدی را که توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است، ارزیابی کنند.

پیش زمینه

قیمت اونس جهانی طلا در ماه گذشته افزایش قابل توجهی را تجربه کرد که تحت تأثیر عوامل مختلفی بود. درگیری مداوم بین اسرائیل و فلسطین نگرانی های قابل توجهی را در میان بازرگانان و سرمایه گذاران ایجاد کرد. نگرانی از تشدید درگیری، همراه با حمایت تزلزل ناپذیر ایالات متحده از اسرائیل، سرمایه گذاران را بر آن داشت تا به دارایی های امن پناه ببرند. در این دوره، شاخص دلار تضعیف شد و تقاضا برای بازدهی خزانه داری ایالات متحده کاهش یافت زیرا شک و تردید در مورد ثبات بدهی ایالات متحده ظاهر شد. ضربه دیگر زمانی وارد شد که یک آژانس رتبه بندی، رتبه بدهی ایالات متحده را کاهش داد و نگرانی های موجود را تشدید کرد.

تنش‌های ژئوپلیتیکی، به‌ویژه احتمال تحریم نفتی رهبران عرب علیه ایالات متحده و متحدانش که از اسرائیل حمایت می‌کنند، نگرانی‌ها را در میان سرمایه‌گذاران سهام تشدید کرد. ترس از افزایش قیمت نفت خام و تأثیر مستقیم آن بر تورم، که یک نگرانی مهم برای فدرال رزرو است، بر اضطراب کلی در بازار افزود.

بر خلاف انتظارات، هنگامی که هفته گذشته رهبران عرب برای گفتگو درباره فلسطین گرد هم آمدند، مخالفت قابل توجهی با تحریم نفتی ظاهر شد که نگرانی‌ها را کاهش داد و ترس از تغییر مسیر تورم آمریکا را کاهش داد. علاوه بر این، آخرین گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در این هفته نشان داد که نگرانی ها در مورد تورم غیرقابل کنترل بیش از حد اعلام شده است و نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کاهش می دهد.

پرایس اکشن طلا

تغییرات قیمت طلا به طور پیچیده ای با شاخص دلار مرتبط است که تحت تأثیر سیاست های پولی فدرال رزرو و عوامل ژئوپلیتیکی قرار دارد. در اوایل ماه جاری، در حالی که سرمایه گذاران ریسک های مرتبط با وضعیت اسرائیل و فلسطین را مورد ارزیابی مجدد قرار دادند، قیمت طلا افزایش یافت. با این حال، این ارزیابی مجدد باعث جذب سرمایه تازه به بازار شد.

این هفته، بازار طلا شاهد تغییر قابل‌توجهی بود که دلیل آن انتظار بازار از نرخ بهره در ایالات متحده بود، که نشانگر جهت مثبت تورم بود و نشان می‌دهد که فدرال رزرو نیازی به افزایش بیشتر نرخ بهره ندارد. این منجر به کاهش قابل توجه شاخص دلار و احیای طلا شد.

اکنون در بازار طلا چه کنیم

با فرض ادامه روند کاهشی تورم، با توجه به موضع محتاطانه احتمالی فدرال رزرو، به نظر می رسد قیمت طلا برای حرکت صعودی بیشتر آماده است. در هفته‌های آتی، شکستن قیمت 2000 دلار محتمل به نظر می‌رسد و سرمایه‌های تازه‌ای را وارد بازار می‌کند. با این حال، در یک سناریوی خوش بینانه، که با مواضع سیاست پولی ضعیف که با قیمت سهام همبستگی مثبت دارد، تقویت می شود، ممکن است حرکت دنباله دار طلا کاهش یابد. در چنین شرایطی، ممکن است یک مرحله تثبیت بین سطوح قیمتی 1950 دلار و 2000 دلار رخ دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید