با کاهش تورم در ایالات متحده، دلار برای کاهش هفتگی آماده است

اسکناس 1 دلاری

در روز جمعه، دلار در مسیر بزرگترین کاهش هفتگی خود در برابر یورو، ین و فرانک در ماه‌های اخیر قرار دارد، زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار کاهش نزدیک به 100 واحد نرخ بهره آمریکا در سال آینده هستند.

نرخ یورو به دلار به 1.0854 دلار رسید که منعکس کننده افت هفتگی 1.6 درصدی است که قابل توجه ترین کاهش از اواسط جولای تاکنون است. همچنین 1.6 درصد در برابر فرانک سوئیس کاهش یافت و به 0.8882 رسید و 0.6 درصد از در برابر ین ژاپن دست داد و 150.53 معامله شد.

در روز پنجشنبه، نفت خام به پایین‌ترین حد چهار ماهه خود رسید و اعلام شرکت والمارت مبنی بر کاهش قیمت‌ها بر فشارهای ضدتورمی افزود. داده‌های این هفته حاکی از تثبیت قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده بود که سرمایه‌گذاران را متقاعد کرد که تورم در حال کاهش است و افزایش نرخ‌ها بعید است. آمارهای ضعیف اقتصادی ایالات متحده در روز پنجشنبه این موضع را بیشتر تقویت کرد. بازارهای آتی اکنون 98 واحد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را در سال آینده نشان می دهند، در حالی که یک هفته پیش این میزان 73 واحد بود.

پوند استرلینگ 1.5 درصد افزایش در هفته ثبت کرد و به 1.2410 دلار رسید. اگرچه دلار استرالیا و دلار نیوزیلند روز پنجشنبه به دلیل نشانه هایی از کند شدن اقتصاد ایالات متحده که بر قیمت کالاها تأثیر می گذارد با کاهش جزئی مواجه شدند، اما همچنان برای افزایش هفتگی آماده هستند. در معاملات روز جمعه آسیا، دلار استرالیا به 0.6466 دلار رسید که 1.7 درصد در هفته افزایش داشت و کیوی (دلار نیوزلند) در 0.5960 دلار با 1.2 درصد افزایش در هفته ایستاد.

یوان چین بهترین هفته خود را در دو ماه گذشته هدف قرار داد و نزدیک به بالاترین سطح سه ماهه خود در 7.2447 در هر دلار معامله شد. استراتژیست های بانک ملی استرالیا خاطرنشان کردند که زمانی که بازارها به اوج نرخ های فدرال رزرو اطمینان پیدا کنند، قدرت غالب دلار احتمالا موقتی خواهد بود.

در تقویم اقتصادی روز جمعه، چندین سخنران بانک مرکزی اروپا برنامه ریزی شد و انتظار می رود که اطلاعات خرده فروشی بریتانیا همراه با شروع مسکن در ایالات متحده آغاز شود. در بازار کریپتوکارنسی، بیت کوین احتمالا با کاهش 1.8 درصدی و رسیدن به 36416 دلار، یک سری برد چهار هفته ای را می شکند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید