7 رمز موفقیت که از مصاحبه با بیش از 65 میلیاردر آموخته شد

7 رمز موفقیت از مصاحبه با بیش از 65 میلیاردر

مجلۀ تجارت آفرینی امریکا در طی بیش از دو سال و نیم مصاحبه با بیش از 65 میلیونر دربارۀ ساخت تجارتی موفق به حقایقی جالبی دست یافته است که ممکن است برای شما هیجان انگیز باشد.

در اینجا به هفت نکته از آنها اشاره میکنیم.

 

1. هرگز مطمئن نباشید که بیشتر از کارمندانتان میدانید

شاید وقتیکه به رهبران پرقدرت جهان میرسیم فکر میکنیم که آنها همه چیز را میدانند امّا حقیقت چیز دیگری است. در مصاحبه ای با آقای ریچارد برنسون دیدگاه او را دربارۀ رهبری مطالعه کردیم و متوجه شدیم دیدگاه او تفاوت زیادی با این موضوع دارد.

“به حرف تک تک کارمندان گوش میدهم، به آنها اعتماد و باور دارم، به آنها احترام میگذارم و اجازه میدهم که کارشان را انجام دهند. هرگز فکر نمیکنم که من بیشتر از آنها میدانم.”

این تنها یکی از رموزی است که ریچارد برنسون را به جایگاهی که امروز در آن قرار دارد رسانده است.

 

2. هدفتان این نباشد : یا یک کار بزرگ یا هیچ

خیلی وقتها به تجارت آفرینان گفته میشود که یا یک کار بزرگ انجام دهید یا اینکه بروید به خانه هایتان. امّا یکی از نکات جالبی که از مصاحبه با Seth Godin نویسندۀ پرفروشترین کتاب سال بدست آمد این حقیقت بود که یا کار بزرگ انجام بده یا برو خونه، تئوری درستی برای تجارت آفرینان جدید نیست.

به جای آن این شعار را استفاده کنید : کوچک شروع کنید ولی همین الان.

 

3. همیشه حق با مشتری نیست

خیلی از تجارت آفرینان به این فلسفه باور دارند که همیشه حق با مشتری است. با این وجود فلسفه ای که آقای تیم فریس بر آن باور دارد فلسفۀ دیگری است. او میگوید که همیشه حق با مشتری نیست، و بیشتر اوقات حتی این توقع نیز از آنها نمیرود.

ایشان به ما یاد داد که بعضی از مشتریها ارزشش را ندارند، و شما نیاز ندارید که بهترین خدماتتان را برای آنها ارائه دهید. ارائه ندادن خدمات به مشتریان دردسر ساز به شما این وقت و اجازه را میدهد که زمان بیشتری برای پرورش ارتباطی مناسب با مشتریان خوبتان بگذارید و نتیجه این است که در بلند مدت پول بیشتری میسازید.

 

4. برای موفقیت نیاز ندارید که حتماً خیلی باهوش باشید

برخی افراد گاهی تصور میکنند که برای موفق شدن در تجارت آفرینی حتماً باید باهوشترین فرد در آن صنعت باشند. هوش و زیرکی گاهی عامل عقب نگه داشتن خیلی ها از تحقق رویای تجارت آفرینی آنها میباشد.

با وجود اینکه شما باید مطمئن باشید که کمپانیتان در بین بهترین ها است امّا Neil Patel بنیانگذار Kissmetrics میگوید که برای موفقیت نیاز ندارید که حتماً خودتان هم باهوش باشید ولی میبایست حتماً افراد باهوش را استخدام کنید.

 

5. در حل مشکلات خودخواه باشید

تجارت آفرینان موفق مسئولیت حل مشکلات دیگران را نیز بر عهده دارند، درست است؟ شاید درست باشد امّا، بنیانگذار Indiegogo به ما یاد داد که برای موفقیت در تجارت آفرینی تمرکز خود را بر روی حل مشکلات خودتان بگذارید.

او در سن 20 سالگی بر علیه مشکلات برخواست و به سرعت متوجه شد که یک مشکل اصلی وجود دارد. این مشکل اصلی فقط برروی او تأثیر نمیگذارد بلکه بر روی همۀ افراد دنیا تأثیر میگذارد. امّا آن مشکل چیست؟ دسترسی نا کافی به سرمایه و پول.

او میگوید که در حل مشکلات خودخواه باشید و ابتدا به مشکلات خود رسیدگی کنید. اگر شما مشکلاتی را تجربه میکنید، احتمالاً افرادی دیگر نیز آنها را تجربه کرده اند.

 

6. در حیاط خلوت خود سرمایه گذاری کنید

برای تجارت آفرین بودن شما باید قادر باشید که موقعیت های جدیدی که بوجود می آیند را از دست ندهید. درست است؟ برطبق مصاحبه ای با باربارا کورکوران این را یاد گرفتیم که دنبال کردن بازارهای جدید یکی از سریع ترین راه ها به سمت شکست و زمین خوردن است.

“من خیلی از افراد باهوش تر از خودم را دیدم که به اندازه ای که من پول بدست آورده ام آنها از دست داده اند. میدانید که چه چیز را فراموش کرده بودند؟ آنها فراموش کرده بودند که در حیاط خلوت خودشان سرمایه گذاری کنند. چیزی که آنها شنیده بودند این بود که بازار دیگری خیلی جالب و پرسود است. پس دنبال آن رفتند و حتی سرانجام مجبور به فروختن لباسهایشان شدند.”

فراموش نکنید که در بازاری که از آن اطلاعات دارید سرمایه گذاری کنید.

 

7. پول هدف و خط پایان نیست

خیلی از افراد تجارت خود را برای بدست آوردن پول شروع میکنند. امّا خوشبختانه پول همیشه تنها دلیل نیست. ماریو فورلو بنیانگذار Marie TV و B-School یکی از رموز موفقیت را در مصاحبه ها با ما درمیان گذاشت.

او گفت : “پول هدف و خط پایان نیست. موفقترین افرادی که من میشناسم همیشه چیزی عمیق تر در ذهن داشته اند که آنها را حرکت میداده است. خواهش سوزاننده برای بوجود آوردن تغییر.”

و آن تجارت آفرینانی که تنها پول را دنبال میکنند همانهایی هستند که زمین میخورند و میسوزند.

البته چیزهای خیلی زیاد دیگری نیز هستند که باید از این تجارت آفرینان آموخت، ولی قدرتمندترین این درسها همانهایی هستند که در بالا ذکر شد که میتوانند برای تجارت آفرینان جدید مفید و سازنده باشند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید