5 نکته برای وقتیکه میخواهید جایی را برای کار کردن انتخاب کنید

5 نکته برای وقتیکه میخواهید جایی را برای کار کردن انتخاب کنید

خانم دونا موریس میگوید: من سال هاست با شرکت ادوب Adobe کار میکنم جائیکه به اعتقاد خیلی ها بهترین کمپانی برای کارکردن میباشد. ما به همکاری با این شرکت افتخار میکنیم و این نظر همۀ کارمندان این شرکت است. وقتیکه مصمم هستید تا برای یک کمپانی بزرگ کار کنید ممکن است که از چیزهایی مانند خشک شویی مجانی، غذای مجانی و نامحدود، همراهی حیوان خانگیتان با خودتان، ماساژ مجانی و یا داشتن اتاق بازی مجلل باعث اغوا کردن شما بشوند. بله همه این امکانات در ادوب وجود دارد. ولی با وجود اینکه من خیلی سگم را دوست دارم، وجود او در دفترِ کارِ من همانند کابوس میماند.

نکته اینجاست که وقتی بهتر نگاه میکنیم این مسایل اغوا کننده تنها قسمت بسیار بسیار کوچکی از اجزای تشکیل دهندۀ یک محل کار عالی میباشند و ادوب با این امکانات نیست که بر روی کارمندانش تأثیر میگذارد و یا اینکه باعث رشد آنها میشود. وقتیکه به یک کمپانی عالی نگاه میکنیم باید تمرکز خود را برروی این موضوع که چه چیزی باعث ارتقا‌ء فرهنگ همکاری در آنجا شده است بگذاریم نه فقط ساده انگارانه به این مسائل اغوا کننده نگاه کنیم.

وقتیکه به دنبال جایی عالی برای کارکردن هستید به این ۵ نکته کیفی توجه کنید:

 

۱. تأثیر برروی بازار و مشتری

از خودتان بپرسید: آیا شما این امکان را خواهید داشت که تأثیری برروی بازار و مشتریان داشته باشید و اینکه آیا مسئولیت شما با استراتژی و اهداف سازمان در یک راستا قرار دارد؟ اگر جواب این سئوالتان را با بله جواب دادید بدانید که این پتانسیل وجود دارد که آن کمپانی برای شما آینده ای روشن و رضایت مندانه فراهم سازد.

 

۲. چالش

شما هرگز و در هیچ شرایطی نباید دست از یادگیری بردارید. اگر شما احساس میکنید که تحت فشار کاری و فشار یادگیری نیستید پس در حال رشد نمیباشید. کمپانی شما باید برایتان امکان جستجوی چالش های جدید را فراهم آورد و به رشد شما سرعت ببخشد.

 

۳. احترام

شما باید احساس کنید که در نگاه مدیر خود، تیم خود و دیگر مدیران کمپانی ارزشمند هستید – بدون توجه به جنسیتتان، اعتقاداتتان و پیشینۀ تان. به تلاش، سرمایه گذاری و زمانی که کمپانی برای آموزش و رشد توانایی های شما اختصاص میدهد دقت کنید و با آن هم گام شوید.

 

۴. ارزش

ارزش های کمپانی شما باید با ارزش های شما در یک راستا باشند. اخلاقِ تجاری و کسب و کار و نگاه کمپانی به مسائل اجتماعی و تأثیر آنها در صنعتِ خود، نمونه هایی از چیزهایی هستند که میتوانند برای شما اهمیت داشته باشد. اگر شما ارزش های خود را با کمپانی در یک راستا نمیبینید مطمئن باشید که برای برقراری ارتباط با آن کمپانی دچار مشکل خواهید شد.

 

۵. نقش مربی

شما باید مدیری حامی و شبکه ای از همکارانی داشته باشید که به موفقیت شما اهمیت میدهند. این اهمیت شامل دادن و گرفتن بازخوردهای صادقانه ای که باعث شوند شما در رسیدن به اهداف تجاری و زندگیتان موفق شوید میباشد. اگرچه شاید با خود فکر کنید که این امر چیزی واضح میباشد ولی این کمبود در سازمان ها بسیار زیاد دیده میشود و لاجرم باعث ناامیدی و ترک سازمان توسط همکاران میشود.

به احتمال زیاد شما در هیچ کجا به اندازه محل کارتان وقت صرف نمیکنید. پس جایی که در آن کار میکنید باید بهترین و مناسبترین فضایی باشد که به شما کمک کند تا به موفقیت دست یابید. البته این امر در گروی خواستن شما برای رشد و موفقیت نیز میباشد و در انتها باید بگویم که تجربه کلی افرادی که در یک مجموعه کار میکنند میبایست باعث پرورش و شادابی آنها شود و این امر چیزی فراتر از لذت بردن از غذا و یا اتوشویی مجانی میباشد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید