5 ضرورت برای دستیابی به موفقیت در کسب و کاری که انتخاب میکنید

5 ضرورت برای دستیابی به موفقیت در کسب و کاری که انتخاب میکنید

موفقیت در تجارت آفرینی اغلب با چالشهای متفاوتی روبرو میشود. فارغ از اینکه در چه صنعتی کار میکنید و فارغ از اینکه چه مدت زمانی است که در آن کار میکنید همیشه موانعی در سر راه شما وجود دارد که باید بر آنها چیره شوید. با این وجود در اینجا به 5 نکتۀ اساسی که شما میتوانید برای موفقیت در تجارتتان از آنها استفاده کنید اشاره میکنیم.

 

1. کمپانی خود را در صنعتی که دوستش دارید افتتاح کنید

اگر میخواهید که با تمام توان کار کنید پس تجارت خود را در صنعتی که به آن علاقۀ زیاد و یا تجربۀ مناسبی دارید راه اندازی کنید. تخصص کلید بکار انداختن یک تجارت است امّا شما به چیزهای بیشتری نیاز دارید. قبل از شروع کسب و کار، تکالیف خود را دربارۀ آن صنعت انجام دهید. کمپانی شما اگر بر مبنای الگوبرداری از ایدۀ کسی دیگر باشد به موفقیت دست پیدا نخواهد کرد. شما باید ایده، محصول یا خدمات جدیدی ارائه دهید تا قسمتی از بازار که در آن تقاضای پنهان یا آشکار  وجود دارد را پوشش دهید.

تمرکز اساسی شما به عنوان یک تجارت آفرین فراهم آوردن چیزی است که بازار به آن نیاز داد چه آنها به این نیاز آگاهی داشته باشند و چه نداشته باشند. حتماً لازم نیست که نوآورترین کمپانی در دنیا باشید، فقط باید چیزی جدید برای ارائه کردن داشته باشید. این ایدۀ جدید میتواند در مغازۀ جدیدی باشد که شما افتتاح کردید یا محصول جدیدی باشد که در حال طراحی و ساختش هستید.

 

2. هرگز روی درآمدهای کوتاه مدت تمرکز نکنید

شما احتمالاً زمانی به یک تجارت آفرین تبدیل میشوید که شروع به پول ساختن کنید، ولی هرگز برروی درآمدهای کوتاه مدتتان تمرکز نکنید. مهم نیست که در کوتاه مدت چقدر پولسازی میکنید ولی دید شما باید درآمد در بلند مدت باشد. شما نمی خواهید که همانند یک نسیمی گذرا باشید بلکه میخواهید به یک کمپانی محترم و سازمان یافته با درآمد بلند مدت تبدیل شوید.

بر روی برند خود کار کنید تا بتوانید در بلند مدت از آن بهره برداری کنید.

 

3. هیچ بازار کوچکی (نیش) خیلی کوچک نیست

هیچ بازار کوچک و تخصصی ای، وقتیکه شما در آن سخت کار میکنید، خیلی کوچک نیست. امّا اگر شما در یک قسمت کوچک بازار متخصص هستید هرگز از آن هراسان نباشید. شما هرگز نمیدانید که چه چیزهایی برای شما پیش می آید.

فقط به این خاطر که تخصص شما در کاری بسیار تخصصی و کوچک است دلیل بر آن نمیشود که شما فکر کنید در آن کار موفقیت و مشتری وجود ندارد. دربارۀ این فکر کنید که چگونه میتوانید این بازار کوچک را گسترش دهید و آن را بزرگتر کنید.

 

4. از ابزار جدید برای رشد سریعتر استفاده کنید

موفقیت یک تجارت آفرین در گروی داشتن یک ایده و تبدیل آن ایده به یک تجارت میباشد. با این وجود اگر شما واقعاً به دنبال موفقیت هستید، باید از هر ابزاری که به رشد سریعتر شما کمک میکند استفاده کنید. به همین دلیل است که باید از ابزار و تکنولوژیِ روز برای رشد چندجانبۀ برند و کسب و کار خود استفاده کنید.

شما میتوانید از شبکه های اجتماعی، ویدئوهای زنده، وبینارها، و اینترنت بهترین استفاده را ببرید. در همۀ اینها ابزارهای آموزشی بسیاری برای رشد مالی و تجاری سریعتر شما وجود دارد. شما نیاز دارید تا دربارۀ استفاده از ابزارهای نوآورانه که دیگران در استفاده از آنها ناموفق بوده اند فکر کنید.

 

5. هرچه شخصیت و اعتبار بالاتری داشته باشید بهتر است

یکی از بهترین استفاده ها از شبکه های اجتماعی ارتباط مستقیم با مشتریان و بازاریابی محصول و یا خدمات شما در آنها میباشد و اگر شما از شبکه های اجتماعی به درستی استفاده نمائید میتوانید با مشتریانتان در سطح شخصی شروع به تعاملات کنید. این یک راه عالی برای ارزش آفرینی است. لازم نیست که همیشه خیلی حرفه ای و رسمی باشید. گاهی نیاز دارید که ارتباط غیر رسمی ایجاد کنید. البته سعی کنید که در تمام این موارد اعتبار و شخصیت خود را بالا نگاه دارید زیرا اعتبار اولین و مهمترین ابزار برای رشد بلند مدت میباشد.

این 5 نکته، کلیدی ترین ابزار موفقیت برای تجارت آفرینان است. اینها استراتژی هایی هستند که در ظاهر ساده به نظر میرسند ولی در عمل میبینید که بسیار تأثیر گذار هستند. مهم نیست که در چه صنعتی کار میکنید. سعی کنید تمام تمرکزتان برروی این کلیدهای موفقیت باشد و نتیجۀ آن را به وضوح خواهید دید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید