رابرت هرجاوک : اگر نگران سوختن هستید هرگز تجارتی را شروع نکنید

رابرت هرجاوک

وقتیکه صحبت از شروع یک تجارت جدید است رابرت هرجاوک به تعادل بین زندگی کاری و شخصی اعتقادی ندارد. البته او تنها تجارت آفرینی نیست که به این تعادل روی خوش نشان نمیدهد بلکه این لازمه تجارت آفرینی یا کارآفرینی است.

رابرت هرجاوک بنیانگذار شرکت امنیت سایبری Herjaven Group میگوید “در ابتدای کار چیزی به معنی تعادل کار-زندگی وجود ندارد.” او میگوید “زمانیکه بخواهم کاری انجام دهم آن کار را انجام میدهم و تمام وقتم را برای رسیدن به آن صرف میکنم. حالا زمانی است که همه چیز خوب پیش میرود”

دلیل رابرت هرجاوک نیز این است که: یک تجارت کوچک و نوپا همانند یک کودک میماند و بزرگ کردن یک تجارت کوچک همانند بزرگ کردن آن کودک است. او زندگی میکند و نفس میکشد. زمانیکه میخواهد غذا بخورد دیگر توجه نمیکند که آیا وقت غذا است یا خیر و خیلی برای او مهم نیست که الان کجاست، داخل مترو و یا روی تخت برای او فرق نمیکند. او به آن چیز در همان لحظه نیاز دارد. شما نیز بعنوان یک تجارت آفرین باید همیشه در کنار این کودک باشید تا او را بزرگ کنید.

مراقبت و نگهداری از کودک و یا یک تجارت کوچک در دورانی کودکی بسیار وقت بر و انرژی بر است. همانند والدینی که تازه کودکی به دنیا آورده اند شما نیز دچار سردرگمی خواهید شد و گاهی بدون توجه به خود تمام توجهتان رسیدگی کردن به کودکتان است. شما نمیتوانید کاری دیگر انجام دهید چون او کودک شماست. رابرت هرجاوک میگوید “ اگر سوختن و تلاش طاقت فرسا باعث نگرانی شما میشود تجارتی را شروع نکنید. وقف شدن و انضباط تقریباٌ غیر قابل عبور است و این واقعاٌ دشوار است”

وقتیکه تجارت شما کمی رشد کرد حالا توانایی این را دارید تا کارمندانی استخدام کنید. همانند زمانی که برای کودک خود مربی میگیرید و یا غذا دادنش را به کسی دیگر میسپارید. این دقیقاً زمانی است که شما وقت پیدا میکنید تا به خود نیز رسیدگی کنید و مرحلۀ بعدیِ رشد شما میباشد.

تنها زمانی شما آزادی برقرار کردن تعادل بین کار _ زندگی را دارید که به مرحله ای از موفقیت رسیده باشید. در این زمان متوجه میشوید که هیچ آزادی بزرگتر از داشتن یک تجارت کوچک و برنامه ریزی برای زمان خود نیست.

شروع یک تجارت یک چیز است و دوام آوردن در آن چیزی دیگر. برای کمک به کسانی که تازه تجارت کوچک خود را شروع کرده اند و تازه میتوانند برروی پای خود بایستند سه نکته را در اینجا مطرح میکنم:

۱. بدانید که مشتریانتان چه کسانی هستند

هدف هر تجارتی ساختن مشتری میباشد. چالشی که همیشه برای صاحبان تجارت های کوچک وجود دارد این است که نمیدانند دقیقاٌ مشتریانشان چه کسانی هستند و همچنین نمیدانند که چگونه آنها را پیدا کنند. البته راههای زیادی برای پیدا کردن آنها وجود دارد همانند داشتن سئوی قوی و یا فیسبوک و … .

۲.اعداد و ارقامتان را بدانید

باید بدانید که چه مقدار پول نقد نیاز دارید و بدانید که از کجاها ممکن است چه پولهایی وارد سازمان شما شود. پول همانند خون در رگهای تجارت شما میباشد.

۳. آماده باشید که بسیار سخت کار کنید

شروع یک تجارت همیشه بیشتر از آن چیزی که شما فکرش را میکردید وقت نیاز دارد، هزینه های آن همیشه بیشتر از آنچیزی است که شما میخواهید و سختی آن بیشتر از آنچیزی است که قبلاٌ تصور میکردید. امّا در انتها متوجه میشوید که این کار ارزشش را داشته است.


رابرت هرجاوک : اگر نگران سوختن هستید هرگز تجارتی را شروع نکنید


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید