اخبار فارکس امروز | پنج شنبه ۲۷ مهر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه ۲۷ مهر در بازار فارکس بدانید:

با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و هجوم سرمایه گذاری های امن، دلار آمریکا در روز چهارشنبه بهتر از سایر ارزها عمل کرد و در نهایت با افزایش های مثبت بر اساس شاخص دلار آمریکا بسته شد. با ادامه صعود بازدهی 10 ساله آمریکا به سمت 5 درصد، دلار آمریکا در اوایل روز پنجشنبه قدرت خود را حفظ کرد. بعداً امروز، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو قرار است در برابر باشگاه اقتصادی نیویورک سخنرانی کند و برنامه اقتصادی ایالات متحده شامل داده‌های مربوط به ادعاهای اولیه هفتگی بیکاری و فروش خانه‌های موجود در ماه سپتامبر است.

شاخص دلار امریکا DXY

روز چهارشنبه، شاخص‌های اصلی وال استریت متحمل ضررهای قابل توجهی شدند زیرا سرمایه‌گذاران به گزارش‌های درآمدی سه ماهه سوم و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی واکنش نشان دادند. در صبح اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی کاهش یافت که نشان‌دهنده احساس محتاطانه بازار بود. کتاب بژ فدرال رزرو که اواخر روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که چشم انداز اقتصادی کوتاه مدت به طور کلی باثبات است، اگرچه نشانه هایی از رشد اندکی ضعیف تر وجود دارد.

بر اساس آخرین گزارش، حملات هوایی اسرائیل در طول شب ادامه یافت و نیروهای دفاعی اسرائیل از “تشدید قابل توجهی” در درگیری با حزب الله خبر دادند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD که روز چهارشنبه به 1.0600 نزدیک شد، مسیر خود را معکوس کرد و در محدوده منفی به پایان رسید. در اوایل روز پنجشنبه، این جفت به تثبیت زیان خود ادامه داد و کمی زیر 1.0550 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

پس از شروع صعودی در جلسه اروپا به دلیل داده های شاخص قیمت مصرف کننده بریتانیا (CPI) بهتر از حد انتظار در روز چهارشنبه، GBP/USD در طول جلسه آمریکا با فشار نزولی مواجه شد. این جفت در صبح روز پنجشنبه اروپا در سمت ضعیف باقی ماند و زیر 1.2150 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارزی ژاپن، روز پنجشنبه گفت که مرسوم است که مداخله ارزی بلافاصله پس از انجام آن اعلام نشود. وی افزود: اساساً هنگام مداخله در بازار ارز اظهار نظری نخواهیم کرد. USD/JPY واکنشی فوری به این اظهارات نشان نداد و آخرین بار مشاهده شد که به صورت جانبی بالای 149.50 معامله می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا بر تقاضا برای دارایی های امن سرمایه گذاری کرد و به بالاترین سطح خود از اواخر جولای رسید و روز چهارشنبه از 1960 دلار گذشت. با این حال، افزایش بازدهی ایالات متحده منجر به این شد که XAU/USD برخی از زیان های روزانه خود را در طول جلسه آمریکا کاهش دهد. اوایل روز پنجشنبه، این جفت در حدود 1950 دلار ثابت ماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید