اخبار فارکس امروز | دوشنبه ۲۴ مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه ۲۴ مهر در بازار فارکس بدانید:

بازارها هفته را با احتیاط آغاز کردند زیرا تنش ها در خاورمیانه در آخر هفته افزایش یافت. یورواستات قرار است داده های تراز تجاری ماه اوت را منتشر کند و تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل نظرسنجی تولیدی بانک فدرال رزرو نیویورک در ماه اکتبر در روز دوشنبه است. سرمایه گذاران از نزدیک تحولات درگیری اسرائیل و حماس را زیر نظر دارند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه اذعان کرد که ایالات متحده نمی تواند احتمال دخالت ایران را چه به طور مستقیم و چه از طریق حزب الله، رد کند. حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران هشدار داد: «ایران در این شرایط ناظر باقی نخواهد ماند و از طریق متحدان خود به اسرائیل اطلاع داده است که اگر اقداماتش در غزه ادامه یابد، «فردا خیلی دیر است».

شاخص دلار امریکا DXY

در صبح اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی افزایش یافت و شاخص دلار آمریکا (USD) در حدود 106.50 در نوسان است. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده روز را با شکاف صعودی آغاز کرد و با افزایش بیش از 1 درصدی به 4.68 درصد، پس از کاهش شدید روز جمعه، بازگشت.

حزب راست میانه ملی به رهبری کریستوفر لوکسون در انتخابات سراسری نیوزیلند در آخر هفته با شکست حزب کارگر پیروز شد. لوکسون برای تشکیل دولت باید با شرکای ائتلافی بالقوه از جمله Act و احتمالاً NZ First مذاکره کند. NZD/USD در پی این تحولات شتاب بیشتری گرفت و با 0.7 درصد افزایش به 0.5925 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

پس از تجربه ضرر در هفته قبل، یورو/دلار آمریکا در اوایل روز دوشنبه تحت یک اصلاح جزئی قرار گرفت و وارد مرحله تثبیت درست زیر 1.0550 شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز جمعه با افزایش قابل توجهی بیش از 3 درصد، با تکیه بر تقاضای امن مواجه شد. XAU/USD در اوایل روز دوشنبه جهت خود را معکوس کرد و با بیش از 1 درصد کاهش به 1910 دلار رسید.

نفت WTI

با توجه به اظهارات جنگ طلبانه تیف ماکلم، رئیس بانک مرکزی کانادا (BoC) و افزایش قیمت نفت خام، USD/CAD در روز جمعه در محدوده منفی بسته شد. در اواخر روز، BoC نظرسنجی چشم انداز کسب و کار را برای سه ماهه سوم منتشر خواهد کرد. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت کمی بالای 87 دلار معامله می شود و USD/CAD در محدوده باریکی نزدیک به 1.3650 در نوسان است.

پوند به دلار GBP/USD

به دنبال یک جلسه آرام آسیایی، GBP/USD شتاب گرفت و در صبح اروپا به سطح 1.2200 نزدیک شد. دفتر آمار ملی بریتانیا قرار است آمار تورم دستمزدها را روز سه شنبه منتشر کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از نزدیک شدن به سطح بحرانی 150.00 در اواخر هفته گذشته، USD/JPY مقداری از زمین خود را از دست داد و تا حدود 149.50 عقب نشینی کرد. داده های ژاپن در اوایل روز حاکی از کاهش 0.7 درصدی تولید صنعتی به صورت ماهانه در ماه اوت بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید