اخبار فارکس امروز | سه شنبه ۲۵ مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه ۲۵ مهر در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در برابر سایر ارزها در روز دوشنبه به دلیل افزایش ریسک پذیری در بازارهای مالی و پس از شروع قدرتمند در وال استریت کاهش یافت. رویکرد محتاطانه در بازار به دلار کمک می کند تا ارزش خود را در روز سه شنبه حفظ کند، زیرا سرمایه گذاران منتظر اطلاعات خرده فروشی و تولید صنعتی سپتامبر از ایالات متحده هستند. علاوه بر این، چندین سیاستگذار فدرال قرار است بعداً در روز سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

با وجود افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی، بازارهای سهام ایالات متحده در روز دوشنبه رشد قابل توجهی را ثبت کردند. با این حال، در صبح اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی کاهش یافت. درگیری اسرائیل و حماس شاهد بمباران های شدید در جنوب غزه، به ویژه در خان یونس، رفح و دیرالبلاح بود. به گفته سخنگوی بین‌المللی نیروهای دفاعی اسرائیل، سرهنگ جاناتان کانریکوس، انتظار نمی‌رود که سفر آتی جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده به اسرائیل، عملیات زمینی در غزه را پیچیده یا به تاخیر بیاندازد.

نفت WTI

روز دوشنبه، USD/CAD با کاهش قابل توجهی بسته شد، اما توانست در اوایل روز سه‌شنبه کمی بالای 1.3600 تثبیت شود. داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کانادا برای ماه سپتامبر و ارقام تورم اصلی بانک مرکزی کانادا (BoC) قرار است منتشر شود.

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده های CPI نیوزیلند برای سه ماهه سوم افزایش سه ماهه به 1.8 درصد را نشان داد، از 1.1 درصد در سه ماهه دوم اما کمتر از انتظار 2 درصد بود. این منجر به فشار نزولی قوی بر NZD/USD شد که باعث شد این جفت ارز نزدیک به 0.5900 معامله شود و 0.5% در روز از دست بدهد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

صورتجلسه بانک مرکزی استرالیا (RBA) از جلسه سیاست اکتبر نشان داد که سیاستگذاران به افزایش ۲۵ واحدی یا ثابت نگه داشتن نرخ‌ها فکر می‌کنند. RBA در مورد خطرات تورمی ابراز نگرانی کرد و AUD/USD در جلسه آسیایی افزایش یافت و به بالای 0.6350 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز دوشنبه در محدوده مثبت به پایان رسید، اما با چالش هایی در تمدید بازگشت خود مواجه شد و وارد مرحله تثبیت حدود 1.0550 در اوایل جلسه اروپا شد.

پوند به دلار GBP/USD

دفتر آمار ملی بریتانیا گزارش داد که تورم دستمزد سالانه در بریتانیا که با میانگین درآمد بدون پاداش اندازه گیری می شود، از 7.9 درصد در ماه جولای به 7.8 درصد در ماه اوت کاهش یافته است. این داده ها فشار نزولی اندکی را بر GBP/USD وارد کرد که آخرین بار در روز 0.3 درصد کاهش یافت و در 1.2175 بود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز دوشنبه حرکت جهت‌گیری واضحی را نشان نداد و در اوایل روز سه‌شنبه در حدود 149.50 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

علیرغم کاهش ارزش دلار در روز دوشنبه، طلا به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا با ضرر مواجه شد. XAU/USD زیان خود را نزدیک به 1920 دلار در روز سه شنبه تثبیت کرد، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده افزایش روزانه حدود 4.75 درصد را حفظ کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید