اخبار فارکس امروز | پنج شنبه 13 مهر

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنج شنبه ۱۳ مهر در بازار فارکس بدانید:

جفت ارزهای اصلی روز پنجشنبه، پس از چهارشنبه پرنوسان، در محدوده های آشنا معامله می شوند. در حالی که سرمایه گذاران منتظر انتشار تراز تجاری کالاهای آگوست و داده های هفتگی اولیه مطالبات بیکاری از ایالات متحده هستند، شاخص دلار آمریکا در حال تثبیت ضررهای اخیر خود است و زیر 107.00 باقی مانده است. بعداً در روز، فعالان بازار نظرات سیاستگذاران فدرال رزرو را نیز از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

شاخص دلار امریکا DXY

داده های ضعیف از ایالات متحده باعث شد که دلار آمریکا (USD) در اواسط هفته حرکت صعودی خود را از دست بدهد. گزارش ماهانه ADP نشان داد که اشتغال بخش خصوصی در ماه سپتامبر تنها 89000 نفر افزایش یافته است که بسیار کمتر از انتظار بازار که 153000 نفر بود. علاوه بر این، PMI خدمات ISM از 54.5 در ماه آگوست به 53.6 کاهش یافت. در همین حال، کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در ساعات معاملاتی آمریکا بر دلار آمریکا تاثیر بیشتری گذاشت. اوایل پنجشنبه، بازدهی 10 ساله ایالات متحده در حدود 4.75٪ ثابت می ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی پایین تر معامله می شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، داده ها نشان داد که صادرات در ماه اوت 4 درصد افزایش یافته است، در حالی که واردات تقریباً بدون تغییر باقی مانده است. این منجر به تقویت جفت AUD/USD در طول جلسه آسیایی شد و به سمت 0.6400 صعود کرد و سپس تا حدود 0.6350 در صبح اروپا عقب نشینی کرد.

نفت WTI

کمیته مشترک نظارت وزیران (JMMC) اوپک روز چهارشنبه اعلام کرد که سیاست تولید خود را پس از نشست ماهانه خود بدون تغییر نگه می دارد. در نتیجه، قیمت نفت خام کاهش یافت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) بیش از 5 درصد در یک روز کاهش یافت و به زیر 85 دلار در هر بشکه رسید. علیرغم ضعف کلی دلار، USD/CAD در محدوده مثبت بسته شد زیرا دلار کانادا برای یافتن تقاضا تلاش می کرد. در اوایل روز پنجشنبه، این جفت ارز روزانه اندک بالای 1.3750 را حفظ کرد.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا کمی بالاتر رفت و در روز چهارشنبه بالای 1.0500 بسته شد و در روز پنجشنبه وارد فاز تثبیت شد. پیش از این، Destatis آلمان گزارش داد که مازاد تجاری در ماه آگوست به 16.6 میلیارد یورو کاهش یافته است که نسبت به 17.7 میلیارد یورو در جولای کاهش یافته است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD از بهبود احساسات ریسک و کاهش دلار در روز چهارشنبه سود برد و روز را بالای 1.2100 به پایان رساند. در اوایل پنجشنبه، این جفت در محدوده باریکی درست زیر 1.2150 در نوسان است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در اوایل جلسه آسیایی روز پنجشنبه کاهش شدیدی را تجربه کرد، اما توانست بهبود یابد و به منطقه 149.00 بازگردد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

به لطف کاهش بازدهی آمریکا که از XAU/USD حمایت کرد، قیمت طلا در روز چهارشنبه تقریباً بدون تغییر باقی ماند. در صبح اروپا، این جفت به صورت جانبی کمی بالای 1820 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید