اخبار فارکس امروز | دوشنبه 17 مهر

اخبار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 17 مهر در بازار فارکس بدانید:

با آغاز هفته جدید، سرمایه گذاران در میان تشدید تنش های ژئوپلیتیکی ناشی از اعلام رسمی جنگ اسرائیل علیه گروه فلسطینی حماس به دنبال پناهگاه امن هستند. شاخص دلار آمریکا روز خود را با شکاف صعودی آغاز کرد و در حال حاضر در محدوده مثبت، درست زیر 106.50 معامله می شود. در حالی که بازارهای اوراق قرضه ایالات متحده به مناسبت تعطیلات روز کلمبوس بسته هستند، بورس نیویورک و بازار سهام نزدک در ساعات عادی کار می کنند. با انعکاس احساسات ریسک گریز حاکم در بازار، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده تقریباً 0.5٪ تا 0.6٪ کاهش یافت.

شاخص دلار امریکا DXY

گزارش های اخیر نشان می دهد که ارتش اسرائیل حدود 100000 نیروی ذخیره را در نزدیکی غزه بسیج کرده است و نبردها در حداقل سه منطقه در جنوب اسرائیل ادامه دارد. این درگیری منجر به تلفات زیادی شده است و حداقل 700 نفر پس از پرتاب موشک‌های حماس از نوار غزه در آخر هفته کشته شدند.

در تقویم اقتصادی اروپا، شاخص اعتماد سرمایه گذار Sentix برای ماه اکتبر تنها انتشار داده قابل توجه است. قرار است در روز بعد، چندین سیاستگذار فدرال رزرو سخنرانی کنند.

یورو به دلار EUR/USD

در بازارهای ارز، جفت EUR/USD هفته را با یک لحن منفی آغاز کرد و در صبح اروپا به کاهش خود ادامه داد و در حال حاضر با کاهش 0.4% در روز در 1.0545 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

به همین ترتیب، GBP/USD پس از ثبت افزایش برای سه روز متوالی در هفته گذشته، در روز دوشنبه کاهش یافت و به زیر سطح 1.2200 سقوط کرد.

نفت WTI

قیمت نفت خام با افزایش قابل توجهی روبرو شد، به طوری که وست تگزاس اینترمدیت (WTI) برای مدت کوتاهی از 87 دلار در هر بشکه فراتر رفت و سپس اندکی به زیر 86 دلار رسید، که همچنان تقریباً 4 درصد در روز افزایش داشت. با وجود تقویت گسترده دلار آمریکا، USD/CAD در اوایل روز دوشنبه در حدود 1.3650 ثابت می ماند، زیرا دلار کانادا از افزایش قیمت نفت سود می برد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین ژاپن که به عنوان یک ارز امن در نظر گرفته می شود، مقاومت خود را در برابر دلار آمریکا در روز دوشنبه حفظ کرده است و USD/JPY در محدوده باریکی کمی بالای 149.00 نوسان دارد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا که اغلب به عنوان دارایی امن در زمان عدم اطمینان به دنبال آن می‌گردید، روز را با شکاف صعودی آغاز کرد و بیش از 1 درصد در روز افزایش یافت و در حال حاضر با قیمت 1852 دلار معامله می‌شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید