بازار فارکس امروز | پنج شنبه 30 شهریور

اخبار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 30 شهریور در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در اواخر جلسه روز چهارشنبه آمریکا تقویت شد و شاخص دلار آمریکا در اوایل پنجشنبه به بالاترین حد چند ماهه خود بالای 105.50 رسید. این افزایش زمانی رخ داد که سرمایه گذاران به موضع سختگیرانه فدرال رزرو (Fed) در مورد نرخ بهره واکنش نشان دادند. قرار است بانک ملی سوئیس (SNB) و بانک انگلستان (BoE) تصمیمات سیاستی خود را در نشست اروپایی اعلام کنند و بر تمرکز بازار افزوده شود. بعداً امروز، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل مطالبات اولیه بیکاری هفتگی و داده های فروش خانه های موجود در ماه اوت بود.

شاخص دلار امریکا DXY

همانطور که انتظار می رفت، فدرال رزرو پس از نشست سیاست گذاری خود در سپتامبر، نرخ بهره خود را در 5.25٪ -5.5٪ بدون تغییر باقی گذاشت. با این حال، خلاصه اصلاح شده پیش‌بینی‌های اقتصادی (SEP) که اغلب از آن به عنوان نمودار نقطه‌ای یاد می‌شود، قصد بانک مرکزی برای افزایش ۲۵ واحد پایه دیگر نرخ بهره را قبل از پایان سال تأیید کرد. علاوه بر این، سیاست‌گذاران اکنون در مجموع 50 واحد افزایش نرخ بهره را برای سال آینده پیش‌بینی می‌کنند که تغییری نسبت به پیش‌بینی کاهش 100 واحدی نرخ بهره که در نمودار نقطه‌ای ژوئن مشاهده شد. در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، جروم پاول، رئیس FOMC اظهار داشت که “اکثریت سیاست گذاران معتقدند که احتمال افزایش نرخ های دیگر مناسب تر است.”

USD/CHF افزایش یافت و برای اولین بار از اوایل جولای از 0.9000 گذشت. انتظار می رفت SNB نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش دهد و به 2 درصد برساند.

پوند به دلار GBP/USD

همچنین پیش‌بینی می‌شود که BoE نرخ کلیدی خود را از 5.25 درصد به 5.5 درصد افزایش دهد، اگرچه برخی از مؤسسات اشاره کرده بودند که کاهش نرخ تورم ممکن است منجر به تصمیم گیری شود. بدون برنامه ریزی کنفرانس مطبوعاتی، توجه بازار بر تقسیم آرا و بیانیه سیاست متمرکز است. GBP/USD در روز چهارشنبه متحمل زیان های قابل توجهی شد و در روز پنجشنبه به روند کاهشی خود ادامه می دهد و نزدیک به پایین ترین سطح خود از ماه می، کمی بالاتر از 1.2300 معامله می شود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD ابتدا در جریان معاملات اروپا در روز چهارشنبه به بالای 1.0700 افزایش یافت، اما در اواخر جلسه آمریکا مسیر خود را معکوس کرد و روز را در محدوده منفی بسته شد. این جفت نزولی در اوایل روز پنجشنبه ادامه می دهد و به پایین ترین سطح خود از ماه مارس به زیر 1.0620 رسید و سپس به 1.0650 بازگشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY حرکت صعودی را نشان داد و به بالاترین سطح خود از ماه نوامبر رسید و از 148.00 گذشت. بانک مرکزی ژاپن (BoJ) قرار بود تصمیمات سیاست پولی خود را در نشست آسیایی روز جمعه اعلام کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا پیش از رویداد فدرال رزرو در روز چهارشنبه به مرز 1950 دلار نزدیک شده بود، اما در نهایت با کاهش نرخ سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به بالای 4.4 درصد، تمام سودهای روزانه خود را از بین برد تا در محدوده منفی بسته شود. در اوایل روز پنجشنبه، XAU/USD در حدود 1930 دلار ثابت مانده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید