بازار فارکس امروز | چهارشنبه 11 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 11 مرداد در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در اواسط هفته قدرت خود را حفظ می کند زیرا جو بازار محتاطانه است. معاملات آتی شاخص سهام آمریکا در اوایل صبح اروپا بین 0.35 تا 0.75 درصد کاهش یافت، در حالی که شاخص دلار آمریکا (DXY) به رشد متوسط روزانه بالای 102.00 چسبیده است. امروز ADP داده های اشتغال بخش خصوصی را در ماه ژوئیه منتشر خواهد کرد تا جلسه آمریکا را آغاز کند.

شاخص دلار امریکا DXY

داده های ایالات متحده در روز سه شنبه نشان داد که فعالیت های تجاری در بخش تولید در ماه جولای به انقباض ادامه داد و تعداد فرصت های شغلی در آخرین روز کاری ژوئن به 9.58 میلیون نفر کاهش یافت. اگرچه DXY پس از این داده ها از بالاترین سطح چند هفته ای که به بالای 102.40 رسیده بود عقب نشینی کرد، اما روز را در محدوده مثبت بست. در اواخر جلسه آمریکا، آژانس رتبه‌بندی جهانی فیچ اعلام کرد که رتبه اعتباری دولت ایالات متحده را از AAA به AA+ کاهش داده است، به این دلیل که پیش‌بینی می‌شود وخامت مالی طی سه سال آینده و بار بدهی عمومی دولت بالا و رو به رشد است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در طول ساعات معاملات آسیایی، صورتجلسه بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در نشست سیاست پولی ژوئن نشان داد که سیاستگذاران این دیدگاه را دارند که در این مرحله نیازی به تغییرات عملیاتی در کنترل منحنی بازده (YCC) وجود ندارد. در همین حال، شینیچی اوچیدا، قائم مقام BoJ، تکرار کرد که برای BoJ مهم است که سیاست مالی آسان را با صبر و حوصله حفظ کند. پس از یک رالی سه روزه که شاهد افزایش نزدیک به 3 درصدی جفت ارز بود، USD/JPY دوباره تحت فشار نزولی قرار گرفت و آخرین بار با کاهش 0.5 درصدی در روز در حدود 142.60 مشاهده شد. علیرغم لحن ضعیف BoJ، به نظر می رسد ین ژاپن از ریسک گریزی سود می برد.

داده های نیوزلند در روز چهارشنبه نشان داد که نرخ بیکاری در سه ماهه دوم از 3.4 درصد در سه ماهه اول به 3.6 درصد افزایش یافته است. در همین دوره، نرخ مشارکت از 72 درصد به 72.4 درصد و شاخص هزینه نیروی کار 1.1 درصد به صورت سه ماهه افزایش یافت. NZD/USD کاهش خود را در جلسه آسیایی افزایش داد و آخرین بار مشاهده شد که در پایین ترین سطح خود در یک ماه اخیر نزدیک به 0.6100 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در جلسه آسیایی بالاتر از 1.1000 بهبود یافت اما در ابتدای جلسه اروپا در روز چهارشنبه به زیر آن سطح عقب نشینی کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD برای اولین بار در سه هفته در روز سه شنبه به زیر 1.2800 بسته شد. این جفت در اوایل چهارشنبه نسبتاً ساکت می مانند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

تحت فشار افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، قیمت طلا به سمت جنوب چرخید و به 1940 دلار کاهش یافت. از آنجایی که بازدهی 10 ساله ایالات متحده در حدود 1940 دلار ثابت است، XAU/USD زیان خود را نزدیک به 1950 دلار تثبیت می کند.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین پس از افت به زیر 28500 دلار، بازگشتی را تجربه کرد، اما پس از آزمایش 30،000 دلار، شتاب صعودی خود را از دست داد. اتریوم روز سه‌شنبه در فاصله 1800 دلاری قرار گرفت اما در نیمه دوم روز به سمت شمال چرخید. با این حال، ETH/USD برای تقویت سودهای بهبود در اوایل چهارشنبه تلاش کرد و در محدوده منفی نزدیک به 1850 دلار معامله شد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید