بازار فارکس امروز | سه شنبه 3 مرداد 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 3 مرداد در بازار فارکس بدانید:

با امید به تقویت اقتصاد چین، جریان های ریسک پذیر بر بازارهای مالی در طول معاملات آسیایی حاکم شدند. به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران در صبح اروپایی کمی محتاط شده‌اند، زیرا معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در هم پیچیده است. در نیمه دوم روز، داده‌های شاخص اعتماد مصرف‌کننده هیئت کنفرانس در فهرست اقتصادی ایالات متحده در کنار شاخص قیمت مسکن ماه می نشان داده می‌شود.

خبرگزاری چینی شینهوا اوایل روز گذشته گزارش داد که دفتر سیاسی – ارگان تصمیم‌گیری ارشد حزب کمونیست حاکم – اعلام کرد که تعدیل‌های سیاست اقتصادی را با تمرکز بر افزایش تقاضای داخلی و افزایش اعتماد افزایش خواهند داد. شاخص ترکیبی شانگهای در روز سه شنبه بیش از 2 درصد رشد کرد و شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ نزدیک به 4 درصد افزایش یافت.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز دوشنبه برای پنجمین روز متوالی در محدوده مثبت بسته شد. در جلسه اروپا، DXY در مرحله تثبیت زیر 101.50 باقی می ماند. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان در آستانه اعلام سیاست های پولی مهم فدرال رزرو در روز چهارشنبه به 3.9 درصد افزایش می یابد.

یورو به دلار EUR/USD

در اوایل روز، داده های آلمان نشان داد که سرفصل شاخص شرایط تجاری IFO از 88.6 در ژوئن به 87.3 در ماه جولای کاهش یافته است. این قرائت ضعیف تر از انتظار بازار 88.0 بود. شاخص انتظارات IFO – که پیش بینی شرکت ها برای شش ماه آینده را نشان می دهد، در ماه جولای از 83.8 در ماه قبل به 83.5 کاهش یافت. پس از تلاش برای بازیابی به سمت 1.1100، EUR/USD کشش خود را از دست داد و تا منطقه 1.1050 کاهش یافت.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

جو خوش‌بینانه بازار در جلسه آسیایی باعث افزایش AUD/USD شد. این جفت آخرین بار با افزایش 0.5 درصدی به صورت روزانه کمی بالاتر از 0.6770 مشاهده شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز دوشنبه برای اولین بار در دو هفته اخیر به زیر 1.2800 رسید. اوایل روز سه‌شنبه، این جفت اصلاح فنی انجام می‌دهد و در محدوده مثبت بالای 1.2850 معامله می‌شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY یک سری برد چهار روزه را شکست و در روز دوشنبه در منطقه قرمز بسته شد. این جفت به 141.00 اینچ در جلسه اروپا ادامه می دهد. در گزارشی که اخیرا منتشر شده، دولت ژاپن گفته است که تورم در بلندمدت حدود 0.7 درصد باقی می ماند. در ادامه بیانیه آمده است: «پیش بینی می شود دستمزدها در سال مالی 24 به میزان 2.5 درصد افزایش یابد، پس از جهش 2.6 درصدی در سال مالی 23.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

تحت فشار افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، قیمت طلا روز دوشنبه به زیر 1960 دلار بسته شد. XAU/USD در اوایل روز سه‌شنبه به سودهای متوسط روزانه چسبیده و در حدود 1960 دلار معامله می‌شود.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین به زیر محدوده معاملاتی 10 روزه خود رسید و روز دوشنبه به 28850 دلار به پایین ترین سطح خود در یک ماه گذشته رسید. بیت کوین/دلار آمریکا در تلاش برای بازگشت به بازار است و کمی بالاتر از 29000 دلار معامله می شود. اتریوم در اولین روز معاملاتی هفته قبل از ورود به مرحله ادغام در حدود 1850 دلار، 2 درصد از دست داد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس