بازار فارکس امروز – سه شنبه 27 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 27 تیر در بازار فارکس بدانید:

به دنبال حرکات متلاطم روز دوشنبه، جفت ارزهای اصلی در اوایل سه شنبه تلاش می کنند تا حرکتی تعیین کننده در هر دو جهت انجام دهند. تقویم اقتصادی ایالات متحده داده های خرده فروشی و تولید صنعتی را برای ماه ژوئن نشان خواهد داد. فعالان بازار همچنین ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از کانادا را در نیمه دوم روز زیر نظر خواهند داشت.

در ساعات معاملات آسیایی، وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که آنها شرکت ها را تشویق می کنند تا پلتفرم های خدمات آنلاین برای خدمات مصرف کننده خانگی ایجاد کنند و حمایت اعتباری برای مصرف کالاهای خانگی را افزایش خواهند داد. این پیشرفت نتوانست به بهبود روحیه ریسک کمک کند و شاخص ترکیبی شانگهای پس از از دست دادن نزدیک به 1 درصد در روز دوشنبه در محدوده منفی بسته شد. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده به دنبال حرکت صعودی که در شاخص های اصلی وال استریت در اولین روز معاملاتی هفته مشاهده شد، اندکی کاهش یافت.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا همچنان زیر 100.00 معامله می شود که تحت فشار بیش از 1 درصد کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده است. پیش بینی می شود فروش خرده فروشی در ایالات متحده در ماه ژوئن 0.5٪ افزایش یابد.

انتظار می رود فروش خرده فروشی ایالات متحده در ماه ژوئن افزایش یابد و موجب کاهش بالقوه دلار آمریکا شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

صورتجلسه نشست سیاست پولی ژوئیه بانک مرکزی استرالیا نشان داد که سیاستگذاران توافق کردند که ممکن است به تشدید بیشتر بیشتر نیاز باشد و در نشست آگوست در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره تجدید نظر کنند. AUD/USD در جلسه آسیایی بالاتر رفت، اما در تلاش برای افزایش سرعت بود. در زمان انتشار، این جفت در روز کمی بالاتر از 0.6800 تقریباً بدون تغییر بود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در اوایل روز سه شنبه به بالاترین سطح خود از فوریه 2022 در 1.1276 صعود کرد، اما تا منطقه 1.1250 عقب نشینی کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز دوشنبه زیان های کوچکی را ثبت کرد اما توانست فشار نزولی را از بین ببرد. در زمان نوشتن، این جفت ارز در کانالی باریک به زیر 1.3100 حرکت می کرد.

دلار امریکا به دلار کانادا USD/CAD

پیش‌بینی می‌شود که بر اساس سالانه CPI در کانادا از 3.7 درصد در ماه می به 3.5 درصد در ژوئن کاهش یابد. USD/CAD در مرحله تثبیت در حدود 1.3200 پیش از داده های اصلی تورم باقی می ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از تلاش برای بهبود روز دوشنبه، USD/JPY دوباره تحت فشار نزولی قرار گرفت و آخرین بار در محدوده منفی نزدیک به 138.00 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا از کاهش بازدهی خزانه داری آمریکا در اوایل روز سه شنبه سود می برد و به بالاترین سطح خود در یک ماه گذشته بالای 1960 دلار معامله می شود.

بیت کوین - BTC/USD

بیت‌کوین در اوایل روز سه‌شنبه پایین‌تر از 30000 دلار معامله می‌شود. اتریوم روز دوشنبه برای چهارمین روز متوالی در محدوده منفی بسته شد و آخرین بار با کاهش نزدیک به 1 درصد در روز کمی زیر 1900 دلار مشاهده شد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید